Menu

Luneta obserwacyjna Leupold GR 20-60x80 Impact Reticle

Cechy produktu

  • Producent Leupold 
  • Powiększenie 20-60 x

Opis

Leupold GR 20-60x80 Impact Reticle to luneta obserwacyjny dla myśliwych i pasjonatów przyrody, którą charakteryzuje nieszablonową szczegółowość i jasność obrazu, wielkie pole widzenia i lekka i zwarta konstrukcja.

Siatka celownicza w pierwszym planie pozwala na szybkie nanoszenie poprawek celownia oraz dokonywanie pomiaru wielkości celu.

Najważniejsze cechy kolekcji Golden Ring:

Twilight Light Max HD Managment System:

  • powiększona sprawność zmierzchowa Wzmacnia jasność obrazu w środowisku o niskim natężeniu światła (około 20 minut),
  • usuwa rozmycie obrazu i odbicia światła rozproszonego,
  • soczewki klasy premium zapewniają ostrość od krawędzi do krawędzi,
  • rozszerza głębię i kontrast obrazu.

technika Folded Light path - dzięki zastosowaniu tej technice, udało się ograniczyć wielkość lunety, zachowując równocześnie znaczny zakres zwiększenia. Aby stworzyć lżejszy i bardziej zwarty układ optyczny Leupold zamiast pryzmatów o sporej masie wykorzystuje system luster, które skutecznie odbijają światło.

Korpus ze stopu magnezu - lekka konkretna konstrukcja, niepodatna na uszkodzenia mechaniczne.

Gumowana muszla oczna o regulowanej wysokości - zapewnia komfort obserwacji użytkownikom używającym szkieł korekcyjnych.

Xtended Twilight Lens System - optymalizuje transmisję fal słabszego światła, dzięki temu można zobaczyć ciemne sceny o słabym oświetleniu z większą, jaśniejszą szczegółowością w sytuacji jakiejkolwiek innej przystępnej lunety.

100% wytrzymałość na wodę i roszenie - dzięki opatentowanej poprzez firmę Leupold technologii wypełnieniu azotem luneta ma całkowitą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i wewnętrznym parowaniem.

warstwa DiamondCoat 2 - najmocniej niepodatna na ścieranie warstwa ochronna, która w dodatku powiększa transmisję światła i kontrast obrazu.

zaimplementowany port statywu 1/4-20 - zapewnia szybki i komfortowy montaż.

Opcjonalna siatka celownicza - siatka w pierwszym planie pozwala na szybkie i efektywne obliczanie korekty strzału.

Lekka i wytrzymała

Tubus lunety wytworzono ze stopu magnezu, który na dodatek pokryto gumowaną warstwą, zapewniając w ten sposób zrównoważony i komfortowy chwyt w każdych warunkach.

Wnętrze lunety wypełniono suchym azotem, który usuwa skutki szoku termicznego, obniża dyfuzję gazów w środku lunety i w pełni usuwa problem wewnętrznego parowania soczewek.

zastosowana technologia hydroizolacji gwarantuje 100% wytrzymałość na warunki atmosferyczne, dlatego luneta może być stosowana w każdych warunkach pogodowych.

Dzięki zaimplementowaniu technologii Folded Light path, udało się ograniczyć wielkość lunety, zachowując równocześnie znaczny zakres zwiększenia. Żeby stworzyć lżejszy i bardziej zwarty układ optyczny Leupold zamiast pryzmatów o szerokiej masie wykorzystuje system luster, które efektywnie odbijają światło.

Wysuwana osłona przeciwsłoneczna likwiduje odblaski i wzmacnia kontrast, umożliwiając obserwację nawet w silnym świetle słonecznym.

Elementem, który rozszerza komfort obserwacji, jest zwiększona muszla oczna o 4 stopniach wysokości, stanowiąca nieprzeciętne rozwiązanie dla osób noszących szkła korekcyjne.

W Leupold GR 20-60×80 Impact Reticle zaimplementowano czuły mechanizm regulacji ostrości, zezwalający na płynne i dokładne ustawienie obrazu. Zmiany powiększenia dokonujemy za pomocą szerokiego pierścienia o moletowanej powierzchni.

Luneta ma zastosowany port 1/4-20 (obrotowy), który zapewnia łatwy montaż na statywie fotograficznym.

Siatka celownicza Impact Reticle

W lunecie zastosowano balistyczną siatkę celowniczą Impact Reticle w pierwszym planie wyrażoną w MOA, przydatną do nanoszenia poprawek celowania, a także dokonywanie pomiaru wielkości celu.

genialna jakość obrazu

W układzie optycznym zaimplementowano soczewki HD i system Twilight Light Max Management HD odpowiedzialny za wysoką transmisję światła,, a także redukowanie światła rozproszonego.

Widzialny obraz jest jasny, ostry od krawędzi do krawędzi oraz głęboki, dlatego luneta może być używana do obserwacji także o świcie i zmierzchu (dodaje około 30 minut światła).

Zewnętrzne powierzchnie soczewek pokryto powłoką DiamondCoat 2 o najwyższej oporności na ścieranie oferowanej przez firmę Leupold.

warstwa DiamondCoat 2 wspomaga jonizację, w dodatku powiększającą transmisję światła. Wpływa to wyższą jasność, przejrzystość i kontrast widzianego obrazu, i pozwala na używanie lunety niezależnie od pogody i pory roku.

Przeznaczenie

Leupold GR 20-60×80 Impact Reticle spełni oczekiwania wszędzie tam, gdzie zależy nam na jakości i komforcie obserwacji, niezależnie od warunków pogodowych.

Wysoka jasność, czystość obrazu, opcjonalna siatka celownicza, a także obfity zakres powiększenia powodują, że luneta może być używana do polowania, obserwacji przyrody, strzelania długodystansowego i obserwacji oddalonych obiektów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.