Menu

Nikon D500

Cechy produktu

 • Producent Nikon 
 • Rozdzielczość 21.6 Mpx
 • Rodzaj zasilania akumulator 
 • Format zapisu zdjęć RAW, TIFF, JPEG 
 • Przekątna ekranu 3.2 "
 • Wizjer tak 
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć 5568 x 3712 px
 • Czułość 100-51200 
 • Procesor obrazu Expeed 5 
 • Samowyzwalacz 10, , 9, 5, 1, 2, 3 s
 • Zdjęcia seryjne 10 kl/s
 • Nośnik danych karta MicroSD, karta SD 
 • Nagrywanie filmów 4096 x 2160 (4K) 

Opis

Potęga modelu flagowego, poręczność formatu DX. Obszerniejsze możliwości dzięki aparatowi D500.
Nikon D500, młodszy brat modelu D5 – flagowego aparatu marki Nikon formatu FX – oferuje niezwykłe możliwości i zdumiewającą precyzję. Opracowany poprzez firmę Nikon 153-polowy system AF nowej generacji charakteryzuje się nad wyraz szerokim pokryciem kadru. Nowa matryca i nowy czujnik pomiaru światła wyjątkowo precyzyjne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów. Aparat pozwala wykonywać fotografie z prędkością do 10 kl./s, a dzięki buforowi o znacznej objętości w jednej kolekcji można wykonać nawet 200 zdjęć w formacie NEF (RAW). Oznacza to możliwość uzyskania 20-sekundowej linii fotografii najwyższej jakości. Bezkompromisowych filmowców na pewno zadowoli to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala na rejestrowanie aparatem do 29 minut i 59 sekund materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

niesłychana sprawność systemu AF: rewelacyjna precyzja
Dzięki zaimplementowaniu systemu AF znanego z modelu D5 – sztandarowego aparatu formatu FX producenta Nikon – aparat D500 ustawia ostrość z najwyższą precyzją, nawet w niemal całkowitych ciemnościach. Dzięki niewiarygodnej liczbie 153 pól AF (w tym 99 pól krzyżowych) ten niezwykły system AF zapewnia niespotykane pokrycie, odpowiadające niemal całej szerokości kadru. Czułość autofokusa już od -4 EV w przypadku pola centralnego i -3 EV (ISO 100, 20°C) w przypadku pozostałych pól zapewnia perfekcyjną skuteczność w słabym świetle. Niewielkie, szybko poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją, a obiekty na krawędzi kadru są wykrywane łatwo. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru poprzez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8.

obszerniejsze możliwości – decydująca szybkość
Dzięki niezwykłym parametrom model D500 pozwala łatwo uchwycić ważne chwile. Umożliwia fotografowanie z prędkością do 10 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF albo z podniesionym lustrem. Istotnie lepszo funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na potrzeby fotografii sportowej albo dowolnych sytuacji, w których fotografowane obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Dzięki nowemu układowi ASIC asygnowanemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest za każdym razem kierowane do systemu AF. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra widocznie skracają czas przesłonięcia wizjera podczas prędkich serii. Bufor aparatu o obfitej pojemności umożliwia wykonanie w jednej linii do 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub obfitych fotografii JPEG. Dwa gniazda kart pamięci (jedno na karty XQD i jedno na karty SD UHS II) z łatwością sprostają oferowanej poprzez aparat niezwykłej prędkości fotografowania, a także zapewnią natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną kolekcją. Port USB 3.0 umożliwia szybką transmisję obszernych ilości informacji, a wbudowana funkcja SnapBridge umożliwia bezprzewodową transmisję zdjęć. Osoby oczekujące jeszcze większej szybkości przesyłania informacji docenią zgodność modelu D500 z opcjonalnym przekaźnikiem WT-7A, który pozwala przesyłać pliki na serwer FTP albo do komputera z prędkością do 866,7 Mb/s.

świetne zdjęcia dzięki zaawansowanemu czujnikowi pomiaru światła i perfekcyjnej matrycy

Bez względu na to, czy chcesz sfotografować geparda w biegu czy akrobacje w trakcie imprezy sportów skrajnych, model D500 sprosta zadaniu. I nie będzie to zwyczajne zdjęcie. Matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 megapiksela, a także sensor pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli niezwykle skrupulatne rozpoznawanie obiektów, nieszablonowe odwzorowanie szczegółów obrazu i bogate przejścia tonalne. Dzięki odchylanemu monitorowi dotykowemu LCD o nieszablonowej czułości, przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2,36 mln punktów model D500 upraszcza wykonywanie fotografii z góry albo z dołu. Ponadto pozwala łatwo przeglądać fotografie i wybierać najkorzystniejsze i wprowadzać informacje o autorze, lokalizacji, IPTC i prawach autorskich. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem wybierać pola AF, wyzwalać migawkę albo przywoływać wstępnie ustawione informacje punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze pokaźniejszej kontroli program Picture Control 2.0 upraszcza definiowanie parametrów jednocześnie w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne zagwarantuje maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę, a ustawienie krystaliczność pozwala precyzyjnie dobrać poziom szczegółowości.

Bohater ciemności – uchwyć momenty niewidoczne dla innych

skomplikowane warunki oświetleniowe nie są dla modelu D500 żadną przeszkodą. Dzięki bardzo szerokiemu zakresowi czułości ISO zagwarantuje on niedostępne wcześniej możliwości fotografowania w słabo oświetlonych miejscach i idealnie radzi sobie z jasnymi obszarami kadrów. Opracowany poprzez producenta Nikon nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 sprawia, iż w charakterystycznym zakresie czułości – od ISO 100 do ISO 51200 – jakość zdjęć jest niezwykle wysoka. Śladowy szum został widocznie zredukowany i nawet przycięte fotografie zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Czułość ISO można ograniczyć do ustawienia Lo 1, odpowiadającego czułości ISO 50, albo rozszerzyć do ustawienia Hi 5, odpowiadającego niewiarygodnej czułości ISO 1640000. W połączeniu z systemem AF działającym w niemal całkowitej ciemności (-4 EV w sytuacji pola centralnego) ustawienie Hi 5 pozwala wykonywać fotografie w sytuacjach, w których wcześniej wydawało się to niemożliwe. Te nad wyraz wysokie czułości ISO realizowanie fotografii bez wykorzystania lampy, a także mogą zostać wykorzystane w użyciach specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona.

Filmy w jakości 4K/UHD
Model D500 – pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX producenta Nikon wyposażona w funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości 4K/UHD – formuje całkowicie nowe możliwości filmowania. Filmy w rozdzielczości 4K/UHD (3840 x 2160 pikseli) mogą być nagrywane poprzez maksymalnie 29 minut i 59 sekund z prędkością 30p/25p/24p i zachowaniem natywnych proporcji w celu uzyskania najwyższej jakości obrazu. Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować z szybkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Opracowany poprzez producenta Nikon mechanizm elektronicznej redukcji drgań stanowczo obniża wpływ drgania aparatu na filmy nagrywane z ręki w jakości Full HD. Podczas filmowania w trybie M czułość dla wszystkich rozdzielczości video i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie automatycznego doboru czułości ISO dostępne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5. Istnieje też możliwość określenia maksymalnych wartości ISO, jakie mogą zostać wybrane. Aparat proponuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K/UHD można rejestrować na karcie pamięci albo wysyłać bez kompresji przez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. Podczas zdalnego fotografowania wyjście HDMI jest przystępne dla wszystkich rozdzielczości filmów. Pozostałe dostępne funkcje to m.in. Wbudowany interwalometr i funkcja tworzenia filmów poklatkowych w jakości 4K/UHD.

użyteczność formatu DX i wytrzymałość na miarę oczekiwań
Model D500 – młodszy brat modelu D5 – to aparat, na którym można polegać w skrajnych warunkach. Niepodatny metalowy szkielet z elementami wytworzonymi z wytrzymałego stopu magnezu i włókna węglowego formuje lekką i trwałą konstrukcję. Wszystkie połączenia, przyciski i pokrętła są kompletnie zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki energooszczędnemu działaniu można zrobić znacznie więcej fotografii, zanim potrzebne będzie ponowne naładowanie akumulatora. Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 obsługuje trzy rozmaite typy źródeł zasilania i upraszcza obsługę aparatu w trakcie realizowania zdjęć w pozycji pionowej. Potwierdzona testami odporność migawki aparatu wynosi 200 000 cykli.

Obiektywy NIKKOR: mocne strony formatu DX w trakcie korzystania z teleobiektywów

Legendarne obiektywy NIKKOR marki Nikon znamionują się nieporównaną ostrością i uniwersalnością. Model D500 współpracuje ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX. Dzięki matrycy formatu DX w trakcie fotografowania z wykorzystaniem obiektywów formatu FX o współczynniku kadrowania 1,5x można uzyskać efekt teleobiektywu. Przy ustawieniu teleobiektywowym po podłączeniu obiektywu AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR do aparatu D500 można uzyskać taki sam kąt widzenia jak w cyfrowej lustrzance jednoobiektywowej formatu FX z teleobiektywem o ogniskowej 600 mm. W porównaniu z zestawem pełnoklatkowym waga i długość obiektywu są mniej więcej o połowę mniejsze, co stanowi niewątpliwą zaletę podczas podróży. Możesz dzisiaj przenieść się w sam środek akcji albo sfotografować trudno przystępne ptasie gniazdo bez zmagania się z niedogodnościami towarzyszącymi korzystaniu z cięższych mistrzowskich zestawów.

I stała się światłość
Model D500 w pełni współpracuje z uznanym systemem iTTL/kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) i nowym nowoczesnym bezprzewodowym systemem oświetlenia producenta Nikon sterowanym radiowo. Dzięki temu można łatwo korzystać z lamp błyskowych, takich jak profesjonalna lampa SB-910, kompaktowy model SB-700 czy model SB-5000 wykorzystujący technikę sterowania radiowego. W połączeniu z opcjonalnym przekaźnikiem WR-R10 aparat D500 pozwala na sterowanie nawet sześcioma grupami lamp SB-5000 i bezprzewodowe wyzwalanie ich z innego pomieszczenia, zza przeszkód czy na zewnątrz w silnym słońcu.

Połącz aparat z urządzeniami inteligentnymi za pomocą technice SnapBridge.

Model D500 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa producenta Nikon kompatybilna z funkcją SnapBridge. Ta ergonomiczna aplikacja producenta Nikon zagwarantuje stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) między aparatem a smartfonem lub tabletem, wykorzystując technikę Bluetooth Low Energy (BLE). Pozwala to na automatyczne synchronizowanie realizowanych zdjęć do urządzenia inteligentnego bez zbytniego obciążania akumulatora aparatu. Synchronizowane w trakcie fotografowania zdjęcia są natychmiast przekadrowywane do wymiaru usprawniającego ich oglądanie i prędkie przesyłanie do portali społecznościowych. Można też sterować najważniejszymi funkcjami aparatu z poziomu urządzenia inteligentnego i w prosty sposób nadawać zdjęciom oznaczenia geograficzne. W dodatku w każdej nowej lokalizacji aplikacja SnapBridge na podstawie informacji GPS odbieranych przez urządzenie inteligentne samoczynnie wprowadza w aparacie ustawienia czasu lokalnego i czasu UTC. Produkowane fotografie będą oznaczone właściwą datą bez względu na liczbę przekroczonych stref czasowych. Dzięki wyposażeniu modelu D500 w funkcję łączności NFC (ang. Near Field Communication) nawiązanie połączenia pomiędzy aparatem a urządzeniem inteligentnym przy pierwszym uruchomieniu aplikacji SnapBridge jest wyjątkowo proste.

W zestawie czapka I am Nikon
Czuj sie cieplo i fajnie wygladaj w oficjalnej, czarno-szarej dzianinowej czapce Nikon. Ta lekka czapka w uniwersalnym wymiarze jest wyprodukowana w 100% z akrylu, który zagwarantuje miękkośc i ciepło, a w dotyku jest podobny do welny. Na przodzie czapki znajduje sie gumowy emblemat I AM Nikon.


Pozostałe cechy matrycy

System usuwania kurzu:
- Czyszczenie matrycy, zbieranie informacji porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)


Pozostałe właściwości obiektywu

Współpraca z obiektywami:
AF NIKKOR, w tym obiektywami typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), i obiektywami DX, obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby ekspozycji A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo obszerniejszym (z obiektywami o otworze względnym f/8 lub obszerniejszym wskaźnik obsługuje 15 pól AF, z których 9 można wybrać).


Pozostałe cechy wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Obszar zdjęcia DX (24 x 16): Około 100% w poziomie i 100% w pionie; obszar zdjęcia 1,3x (18 x 12): Około 98% w poziomie i 98% w pionie
- powiększenie: Około 1,0x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; -1,0 m-1)
- Dystans widzenia całej matówki: 16 mm (-1,0 m-1; od okularu wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -2 do +1 m-1
- Matówka: Matówka BriteView Clear Matte Mark II typu B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- wyświetlacz LCD rodzaju TFT o przekątnej 8 cm (3,2 cala)
- Rozdzielczość ok. 2359 tys. Punktów
- Odchylany, dotykowy
- O kącie oglądania wynoszącym 170°
- Pokrycie kadru wynoszące około 100%
- Możliwość ręcznego sterowania jasnością monitora


Akcesoria w zestawie

- Czapka I am Nikon
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki albo przewodem zasilającym typu stosownego dla kraju bądź regionu sprzedaży)
- Zatrzask kabla USB
- Zatrzask kabla HDMI
- przewód USB UC-E22
- Pasek na szyję AN-DC17


Akcesoria opcjonalne

Pojemnik bateryjny:
Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 z jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL18a albo EN-EL18 (sprzedawane oddzielnie), jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL15 albo ośmioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi lub litowymi typu AA. Korzystanie z akumulatorów EN-EL18a albo EN-EL18 wymaga użycia pokrywy komory akumulatora BL-5.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 1 opinia

+ Dodaj opinie
Jarzy - Wystawiona 2 lata temu
Co za bezmyślna informacja. Wiadomo, że kopiowana, ale przy tym też można myśleć :DDD

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.