Menu

Nikon D5500

Cechy produktu

 • Producent Nikon 
 • Rozdzielczość 24 Mpx
 • Rodzaj zasilania akumulator 
 • Format zapisu zdjęć RAW, JPEG, DPOF 
 • Przekątna ekranu 3.2 "
 • Wizjer tak 
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć 6000 x 4000 px
 • Czułość 100-25600 
 • Procesor obrazu Expeed 4 
 • Samowyzwalacz 1, 9 s
 • Zdjęcia seryjne 5 kl/s
 • Nośnik danych karta SD 
 • Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD) 

Opis

Pokaż światu, co potrafisz, i zrób swoje najlepsze w życiu zdjęcia aparatem Nikon D5500.
Ta lekka i smukła cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa z przychylną obsługą przy użyciu ekranu dotykowego daje pełnię swobody wyrażenia siebie przez fotografie.

D5500 nie rozczarowuje ani wtedy, gdy potrzebna jest prędkość, ani wtedy, gdy jest niedużo światła.

choćby po wydrukowaniu w znacznym formacie albo wyświetleniu na wielkim ekranie Twoje zdjęcia będą idealnie ostrymi obrazami ukazującymi Twoje widzenie świata.

ekspresowo reagujący odchylany wyświetlacz dotykowy oferuje intuicyjną obsługę, a zastosowany interfejs Wi-Fi pozwala na proste udostępnianie wysokiej jakości fotografii przy użyciu urządzenia inteligentnego.
Ta wyjątkowo użyteczna i wyjątkowo komfortowo leżąca w rąk cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa to poręczna perfekcja w zasięgu ręki.

Potęga rozdzielczości 24,2 mln pikseli

Ciesz się poziomem detali na zdjęciach, który nigdy nie przestanie zadziwiać. Matryca aparatu D5500 została zaprojektowana bez optycznego filtra dolnoprzepustowego (OLPF), dzięki czemu maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, zapewniając ostrość najsubtelniejszych tekstur i zapisując zdjęcia z niesamowitą szczegółowością.

zdjęcia seryjne 5 kl./s
Uchwyć ulotne ruchy i wyrazy twarzy w wyśmienitym momencie. Dzięki możliwości rejestrowania wydarzeń w tempie pięciu klatek na sekundę lustrzanka D5500 nie przeoczy żadnego ruchu.

Procesor EXPEED 4
prędkie działanie i doskonale ostre fotografie o naturalnych kolorach w każdym świetle. Szybki i nowoczesny procesor przetwarzania obrazu producenta Nikon oferuje zaawansowane możliwości w zakresie redukcji szumów i pozwala na płynne rejestrowanie filmów.

Zoptymalizowana budowa

Model D5500 jest wyjątkowo funkcjonalny, więc będziesz wybierać go do najróżniejszych zadań częściej, aniżeli się spodziewasz. Lekki,potężny monolityczny korpus tej smukłej cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej powoduje, że jest ona znakomitym towarzyszem fotografa przy każdej okazji.

spory monitor o wysokiej rozdzielczości
Pozwala zobaczyć każdy detal zdjęć i filmów rejestrowanych z niesamowitych perspektyw. Wielki, 8,1-centymetrowy (3,2-calowy) ruchomy monitor LCD o szerokim kącie oglądania i wysokiej rozdzielczości 1 037 000 punktów. Jednocześnie podczas ujęć w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz można dokładnie kadrować lub przeglądać ujęcia i stosować efekty specjalne.

Sterowanie dotykiem
Pełna jedność fotografującego, aparatu i obrazu. Czuły wyświetlacz dotykowy powoduje, że fotografowanie lustrzanką D5500 jest tak samo intuicyjne jak przy użyciu dowolnego urządzenia inteligentnego. Starczy stuknąć w ekran, aby ustawić ostrość i zrobić zdjęcie lub zmienić takie ustawienia jak przysłona, czułość ISO i czas otwarcia migawki. Przesuwanie palcem sprawia przewijanie fotografii, a „szczypanie" dwoma palcami pozwala zwiększać i pomniejszać obraz podczas odtwarzania.

Dotykowy Fn

Szybka korekta kluczowych ustawień przesunięciem palca bez odrywania oka od wizjera. Do funkcji Dotykowy Fn można przypisać maksymalnie osiem ustawień, w tym punkty ostrości, tryby pól AF, przysłonę i czułość ISO.

Tryb efektów
zdjęcia i filmy podkreślające się dzięki użyciu różnorodnych efektów specjalnych. Wypróbuj efekt Pop,rozjaśnić odcienie. Uzyskaj klimat retro, korzystając z efektu aparatu zabawkowego. Podczas fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i przypasować jego intensywność.

Picture control 2.0

znakomita realizacja kreatywnych wizji. Ustawienia Picture Control pozwalają łatwo przejąć pełną kontrolę nad wyostrzaniem, kontrastem, jasnością, odcieniem i nasyceniem zarówno w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Do wyboru jest siedem ustawień: typowe, Neutralne, Żywe, Monochromatyczne, Portret, Krajobraz i Równomierne. W tym ostatnim trybie pozostawiane są wszelkie detale i bogate dane tonalne, więc najlepiej go wybrać, gdy planuje się późniejszy retusz fotografii.

Wizjer optyczny
transparentny obraz tego, co widzi aparat. Starczy przyłożyć oko do wizjera, by obserwować fotografowane obiekty w czasie rzeczywistym, bez opóźnień i bez rozpraszającego otoczenia.cykl fotografowania przebiegał jeszcze płynniej, aparat D5500 samoczynnie wyświetla zrobione właśnie zdjęcie na monitorze LCD w chwili, gdy odrywasz oko od wizjera.

Rozbudowa systemu

Dzięki systemowym akcesoriom do lustrzanek Nikon, można powiększać kreatywne możliwości. Dzięki ergonomicznym lampom Nikon Speedlight odkryj, jak prosta może być fotografia w świetle błyskowym, albo sięgnij po najlepszą jakość nagrań dźwiękowych, korzystając z opcjonalnego mikrofonu stereofonicznego ME-1. Firma Nikon proponuje narzędzia na potrzeby każdej dziedziny fotografii, w której zechcesz się realizować.


W komplecie obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR
minimalny, lekki obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX – znakomity do codziennego fotografowania. Zakres ogniskowych od szerokokątnej do krótkiego teleobiektywu i kompaktowa kompozycja sprawiają, iż jest to nieprzeciętny obiektyw uniwersalny. Dzięki niemu możesz w każdej chwili fotografować przeróżne tematy, od fotografii miejskiej i pejzaży po rodzinne wydarzenia sportowe i pełne akcji filmy HD. Niezależnie od fotografowanego obiektu funkcja Redukcja drgań marki Nikon pozwala uzyskać ostry obraz choćby przy słabym oświetleniu. Dzięki lepszej konstrukcji ten obiektyw jest niepokaźny i komfortowy w użyciu.

szybki, płynny autofokus: Silnik krokowy firmy Nikon
Nowy silnik krokowy marki Nikon prędko ustawia ostrość i genialnie sprawdza się przy filmowaniu. Dzięki nowemu silnikowi ten obiektyw charakteryzuje się cichszym i szybszym działaniem autofokusa niż jego poprzednik. Zmieniając ogniskową, można natychmiast szczególnie precyzyjnie ustawić ostrość na fotografowane obiekty. Podczas filmowania silnik umożliwia płynną zmianę ostrości z jednego obiektu na drugi, a odgłos jego pracy jest praktycznie niesłyszalny.

Jakość obrazów charakterystyczna dla firmy Nikon

Ten obiektyw formatu DX został zaprojektowany tak, aby w pełni zastosować wysoką rozdzielczość i zaawansowaną technologię matrycy Twojej cyfrowej lustrzanki marki Nikon. Dwie soczewki asferyczne minimalizują aberrację sferyczną i dystorsję, dzięki temu można uzyskać zdjęcia i filmy o wysokiej rozdzielczości, żywych kolorach, z idealnym kontrastem i unikatową szczegółowością.


W zestawie obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II
Wyjątkowo nieznaczny teleobiektyw formatu DX. Dzięki uniwersalnemu zakresowi ogniskowych 55–200 mm i ultrakompaktowej konstrukcji ten teleobiektyw stanowi idealne uzupełnienie mniejszych cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych formatu DX.
drobny, lekki i komfortowy w obsłudze – ten obiektyw doskonale pasuje do fotografowania odległych obiektów, w podróży, podczas zabaw w terenie oraz do amatorskiej fotografii przyrodniczej. Kompaktowa budowa zagwarantuje wygodne fotografowanie z ręki, a mechanizm chowania obiektywu zagwarantuje nieszablonową użyteczność. Autofokus jest prędki, staranny i wyjątkowo cichy, a mechanizm redukcji drgań producenta Nikon pozwala rejestrować nieporuszone zdjęcia.

praktyczny teleobiektyw zmiennoogniskowy
Wszechstronny zakres ogniskowych 55–200 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm: 82,5–300 mm). Znakomity do fotografowania w podróży, odległych obiektów, zabaw w terenie, a także amatorskiego fotografowania przyrody.

Mechanizm chowania obiektywu
pozwala na chowanie nieużywanego obiektywu, co ułatwia jego przenoszenie.
Ultrakompaktowa, lekka kompozycja: obiektyw waży zaledwie 300 g i ma tylko 83 mm długości po schowaniu.

System redukcji drgań (VR)
zapewnia wyraźne, nieporuszone zdjęcia. Gwarantuje pokaźniejszą stabilność w trakcie fotografowania z ręki i pozwala na użytkowanie czasów migawki dłuższych nawet o cztery stopnie. Mechanizm redukcji drgań jest nad wyraz cichy, nawet podczas filmowania.

fotografie o jakości właściwej dla producenta Nikon

Ten obiektyw wytwarza efektowne, ostre zdjęcia i filmy choćby w trakcie fotografowania bez użycia statywu. Soczewka ze szkła o superniskiej dyspersji minimalizuje aberrację chromatyczną w celu uzyskania fotografii o wysokim kontraście.


Pozostałe parametry obiektywu
Współpracujące obiektywy: Funkcja autofokusa jest przystępna tylko w sytuacji obiektywów AF-S i AF-I. Funkcja autofokusa nie jest dostępna z innymi obiektywami rodzaju G i D, obiektywami AF (nie można używać obiektywów IX NIKKOR ani obiektywów do aparatu Nikon F3AF) ani obiektywami AI-P. Obiektywów bez procesora można używać w trybie M, lecz nie działa wówczas pomiar ekspozycji aparatu. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub obszerniejszym.
Pozostałe właściwości wyświetlacza
Wizjer: - Wizjer z pentagonalnym układem luster z poziomu oka- Pokrycie kadru: Około 95% w poziomie i 95% w pionie- powiększenie: Około 0,82x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; –1,0 m-¹).- Dystans widzenia całej matówk: 17 mm (–1,0 m-¹; od okularu wizjera)- Korekcja dioptrażu: od –1,7 do +0,5m-¹- Matówka: BriteView Clear Matte Mark VII typu BMonitor:- Przekątna 8,1 cm (3,2 cala)- Ruchomy wyświetlacz dotykowy LCD rodzaju TFT z kątem oglądania 170°- 100-procentowe pokrycie kadru- Regulacja jasności- Funkcja włączania/wyłączania poprzez sensor zbliżenia oka- Około 1 037 000 punktów (720 x 480 x 3 = 1 036 800 punktów)
Tryby / Efekty
automatyczny • Av (Priorytet przysłony) • Bez lampy • Czarno-biały • Efekt miniatury • Film • Krajobraz • Makro • Nocny • P (Program) • Plaża • Portret • Ręczny • Sport • Tv (Priorytet migawki) • Wnętrza • Zwierzęta • Śnieg
Funkcje specjalne
Odtwarzanie:- Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 12 albo 80 oraz kalendarz)- rozszerzenie w trybie odtwarzania- Odtwarzanie filmów- Pokaz slajdów obejmujący zdjęcia i/albo filmy- Wyświetlanie histogramów- Wyróżnianie obszarów prześwietlonych- dane o zdjęciu- Wyświetlanie danych pozycji- automatyczny obrót fotografii- Ocenianie zdjęć i wprowadzanie komentarzy do fotografii (o maksymalnej długości 36 znaków)
Akcesoria w komplecie
- Obiektyw AF-P DX NIKKOR 18-55mm f/3.5-5.6G VR- Obiektyw AF-S DX NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED VR II- Torba na aparat- Karta pamięci 16 GB- Gumowa muszla oczna DK-25- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B- Akumulator jonowo-litowy EN-EL14a (z pokrywką styków)- Ładowarka MH-24 (adapter wtyczki dostarczany tylko w krajach albo regionach, w których jest wymagany; rodzaj zależy od kraju, w którym towar jest sprzedawany)- Pasek AN-DC3- przewód USB UC-E23- kabel audio-wideo EG-CP16
Przysłona
- Maksymalny otwór względny: f/3.5-5.6G- niepokaźny otwór względny: f/22–38- liczba segmentów przysłony: 7 (zaokrąglony otwór przysłony)- Przysłona w pełni samoczynna • - Maksymalny otwór względny: f/4–5,6- niewiele znaczący otwór względny: f/22–32- liczba segmentów przysłony: 7 (krągła)

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.