Manu

Nikon D7100

Cechy produktu

  • Producent Nikon 
  • Rozdzielczość 24 Mpx
  • Rodzaj zasilania akumulator 
  • Format zapisu zdjęć JPEG 
  • Przekątna ekranu 3.2 "
  • Wizjer Tak 
  • Maksymalna rozdzielczość zdjęć 6000x4000 
  • Czułość 100-6400 
  • Procesor obrazu Expeed 3 
  • Zdjęcia seryjne 7 kl/s

Opis

Zbliż się do perfekcji obrazu z lustrzanką cyfrową Nikon D7100. Oto lustrzanka cyfrowa, której jakość i prostota obsługi zadowoli każdego entuzjastę fotografowania. Zawodowcy docenią jakość wykonania zarówno samego sprzęt jak i robionych nim fotografii.

Możliwości aparatu

Lustrzanka umożliwia tworzenie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 6000x4000 pix. Urządzenie cechuje się ogniskową: 18-105 mm. Profesjonalne parametry czułości ISO też wpływają na wykonywanie dobrych, jakościowych fotografii, nawet w ciemnym otoczeniu. Aparat został wyposażony w imponujący, 5x-krotny zoom optyczny. Wbudowany autofokus gwarantuje zdjęcia o najwyższej ostrości i jakości w każdych warunkach. A za sprawą kilku prostych do ustawienia funkcji, Twoje zdjęcia będą odpowiednio zrobione za sprawą ustawień efektów barwnych, redukcji czerwonych oczu czy balansowi bieli. D7100 pozwala również nagrywać filmy wideo, w rozdzielczości HD. Dzięki licznym parametrom, sam decydujesz o zakresie automatycznych i ręcznych ustawień.

Tryby

Aparat Nikon D7100 oferuje entuzjastom robienia zdjęć wiele różnorodnych trybów fotografowania. Między innymi automatyczny, z programami tematycznymi takimi jak: Portret, Krajobraz, Sport, Śnieg, Wschód słońca, Zmierzch/świt, Makro, Sepia, Krajobraz nocny, Portret nocny, Portret inteligentny i wiele innych. Dzięki specjalnemu trybowi zdjęć seryjnych, uchwycisz na swoich zdjęciach nawet najkrótszą chwilę. Dodatkowo, prosty w obsłudze tryb automatycznego kadrowania zdjęć, pozwala na pełną swobodą twórczą. Dzięki tej opcji Twoje fotografie będą zawsze doskonale wykadrowane.

Akcesoria

Gniazdo kart pamięci daje Ci pewny dostęp do Twoich zdjęć zapisanych na karcie pamięci. Szybkie i proste w obsłudze oprogramowanie Nikon, pozwoli Ci na edycję i segregację wszystkich zdjęć. Pojemna bateria Nikon, zapewni Twojemu urządzeniu potrzebne zasilanie na długi czas. Chcesz szybko połączyć aparat z komputerem? Nic prostszego, służy do tego kabel USB dołączony do zestawu. Natomiast zestaw dodatkowych kabli daje możliwość łączenia Twojego aparatu z innymi, kompatybilnymi urządzeniami.

Podsumowanie

Przejrzysty i wygodny w obsłudze wyświetlacz LCD, pozwoli Ci na pełną kontrolę fotografowanego lub filmowanego obiektu. Czy Nikon D7100 to aparat dla Ciebie? Zdecydowanie wyższa jakość zdjęć wykonanych lustrzanką cyfrową ujawnia się przy fotografowaniu w trudnych warunkach, np. w słabym świetle. Dużo większe rozmiary matryc lustrzanek względem tych z kompaktów i zależne od nich długości równoważne ogniskowych, pozwalają na uzyskanie np. znacznie mniejszej głębi ostrości, co jest istotne przy zdjęciach portretowych i pozwala na kreowanie ciekawych efektów artystycznych. Warto jednak pamiętać, iż zakup lustrzanki ma sens jedynie wtedy, gdy chcemy dokupić do niej w przyszłość nowe, często drogie, obiektywy.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 2 opinie

+ Dodaj opinie
krzysiek - Wystawiona 3 lata temu
Aparat mam dopiero kilka dni, i zapoznaję się z jego możliwościami, i jak na razie to myślę iż w zupełności zaspokoi moje oczekiwania jako fotoamatora. Solidna konstrukcja, duży wybór ustawień, wygodne i czytelne menu.
Ark - Wystawiona 3 lata temu
Zainteresowanym osobom proponuję zapoznanie się z testami aparatu, które dostępne są na portalach fotograficznych.