Menu

Nikon D7200

Cechy produktu

 • Producent Nikon 
 • Rozdzielczość 24.2 Mpx
 • Rodzaj zasilania akumulator 
 • Format zapisu zdjęć RAW, JPEG 
 • Przekątna ekranu 3.2 "
 • Wizjer tak 
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć 6000 x 4000 px
 • Procesor obrazu Expeed 4 
 • Samowyzwalacz 1, 9 s
 • Zdjęcia seryjne 7 kl/s
 • Nośnik danych karta SD 

Opis

Dąż do doskonałości dzięki innowacyjnemu aparatowi Nikon D7200.
Ta zgrabna cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX oferuje idealne fotografie, rewelacyjnie spisuje się podczas filmowania i ma szerokie możliwości łączności. Jest szybka i wszechstronna – na miarę Twoich ambicji.
D7200 to perfekcja w każdym calu. Czołowy w swej klasie system autofokusa znany z legendarnych, mistrzowskich aparatów Nikon zapewnia staranne ustawienie ostrości nawet przy oświetleniu na poziomie –3 EV. Specjalne menu ustawień filmu, a także zaawansowane opcje sterowania dźwiękiem gwarantują jeszcze większą rozciągliwość w trakcie nagrywania filmów. Możliwości kreatywnego podejścia do tematu powiększają funkcje fotografowania w technice rysowania światłem i płynnych filmów poklatkowych, a obiektywy NIKKOR obfitość detali. Zastosowana obsługa technice Wi-Fi i NFC ułatwia dzielenie się pięknymi zdjęciami.

mnogość detali w rozdzielczości 24,2 mln. Pikseli
Nowy poziom jakości fotografii. Matryca aparatu D7200 formatu DX została zaprojektowana bez optycznego filtru dolnoprzepustowego (OLPF), dzięki temu maksymalnie wykorzystuje rozdzielczość 24,2 mln pikseli, gwarantując ostrość zdjęć z szerokim zakresem dynamicznym, niskim poziomem szumów i bogatymi przejściami tonalnymi barw.

EXPEED 4

widocznie rozszerza ogólną produktywność aparatu i pozwala uzyskać doskonałe rezultaty. Pozwala na wyśmienite odwzorowanie obrazu i poszerza zakres czułości ISO oraz zezwala na nagrywanie filmów z obszerniejszą liczbą klatek na sekundę.
51-punktowy moduł AF Multi-CAM 3500 II: dzięki systemowi autofokusa odziedziczonemu po fachowych aparatach Nikon model D7200 oferuje fenomenalną precyzję. System skutecznie działa już przy oświetleniu na poziomie –3 EV (ISO 100, 20°C), co pozwala robić ostre fotografie choćby w ciemności. Piętnaście czujników krzyżowych w środku kadru pozwala na istotnie precyzyjne uchwycenie obiektu. Jeden punkt środkowy jest zgodny z przysłoną f/8, co pozwala korzystać z obszerniejszej liczby kompozycji obiektywu i telekonwertera.

Tryb kadrowania 1,3x
Dodatkowy zasięg, pokaźniejsza szybkość i lepsze pokrycie kadru polami AF. Tryb kadrowania pozwala 1,3-krotnie wydłużyć ogniskową obiektywu formatu DX i niemal podwoić efekt teleobiektywu dla obiektywu FX. Maksymalna prędkość fotografii seryjnych wynosi 7 kl./s. Na dodatek w tym trybie 51 pól AF systemu autofokusa pokrywa cały kadr.

Funkcja Picture Control 2.0
nieskomplikowane przejęcie pełnej kontroli nad wyostrzaniem, kontrastem, jasnością, odcieniem i nasyceniem zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne gwarantuje maksymalny zakres dynamiki i ułatwia późniejszą obróbkę zdjęć, a ustawienie krystaliczność pozwala uzyskać wyraźne detale. Ustawienia można optycznie dopasowywać w trakcie fotografowania, a sam cykl fotografowania można uprościć, zapisując zróżnicowane opcje dla filmów i fotografii w specjalnym menu.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wielokadrowym
Nagrywanie video o profesjonalnej jakości ze znacznie zredukowanymi szumami i w wielu formatach klatek. Nagrywanie filmów Full HD formatu DX z prędkością do 25/30 kl./s bez przeplotu lub przełączenie do trybu kadrowania 1,3x w celu uzyskania uzupełniającego zasięgu teleobiektywu i nagrywania filmów w rozdzielczości do 1080/50p/60p. Aparat zapewnia czysty, nieskompresowany sygnał wyjściowy HDMI i umożliwia jednoczesne nagrywanie filmów w pełnej rozdzielczości z wykorzystaniem aparatu i zewnętrznego rejestratora.

Swoboda filmowani
bogactwo ustawień pozwala przejąć pełną kontrolę nad materiałem. Płynne przechodzenie między ciemnymi i jasnymi obszarami dzięki opcji automatyczny dobór ISO w trybie M. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych monitor dokładnie je przedstawia na zrobionych zdjęciach. Zastosowanie ustawienia Picture Control Równomierne zagwarantuje łatwiejsze przejścia tonalne barw w późniejszej obróbce. Specjalne menu umożliwia zapisanie wszelkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

Nagrywanie dźwięku wysokiej jakości
Rejestrowanie filmów z dźwiękiem pod kontrolą dzięki nieszablonowym opcjom sterowania dźwiękiem w modelu D7200. Aparat umożliwia wybór zakresu dźwięku (duży/głos), a także redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu za pomocą zastosowanego mikrofonu. Maksymalną swobodę nagrywania dźwięku bezpośrednio ze źródła zagwarantuje mikrofon bezprzewodowy Nikon ME-W1, który rejestruje dźwięk wysokiej jakości nawet z odległości 50 m.

Jasny wizjer
zagwarantuje niemal stuprocentowe pokrycie kadru i perfekcyjną widoczność w terenie, nawet podczas fotografowania pod ostre światło. Naturalny wyświetlacz elektroluminescencyjny gwarantuje wysoką jasność i kontrastowość prezentowanych oraz niski zużycie mocy.

Monitor z regulacją odcieni
pozwala na ustawienie balansu barw i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika. Pokryty antyodblaskową warstwą ekran LCD (RGBW) o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów gwarantuje perfekcyjną widoczność w każdych warunkach.

odporność i solidność
Korpus lustrzanki D7200 skonstruowano z myślą o skomplikowanych warunkach – jest niepodatny na działanie pyłu i wody, a także na upadki. Podwyższoną solidność gwarantują góra i pokrywy tylne korpusu stworzone ze stopu magnezu; moduł migawki przetestowano w 150 000 cykli pracy.

Obiektywy NIKKOR
Lustrzanka D7200 jest zgodna z obiektywami formatu DX i z szeregiem obiektywów formatu FX firmy Nikon. Wyjątkowo wysoka zdolność rozdzielcza sprawia, że obiektywy NIKKOR unikatowe wyniki, a kompaktowa konstrukcja obiektywów formatu DX stanowi rzeczywistą zaletę, gdy zamiar fotografowania teleobiektywami nie integruje się z koniecznością powiększania bagażu w trakcie podróży. Fotografując w trybie kadrowania 1,3x, można zwiększyć zasięg tele, na przykład dla obiektywu AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5–6.3G do odpowiednika ogniskowej 390 mm.

wbudowana lampa błyskowa
Tryb inteligentnego sterowania błyskiem i-TTL i funkcja sterownika pozwalają bezprzewodowo wyzwalać z aparatu maksymalnie dwie grupy zdalnych lamp błyskowych Nikon, a także sterować nimi.

Kreatywny system oświetlenia (CLS)

umożliwia korzystanie z lustrzanki D7200 z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych na zapotrzebowania kreatywnej fotografii z lampą błyskową zamocowaną na aparacie albo poza nim. Uwielbiany kreatywny system oświetlenia (CLS) firmy Nikon obejmuje jasne nowoczesne lampy błyskowe, takie jak SB-700 i lampy jak SB-500 zaopatrzone w diodę LED o wysokim natężeniu światła, które perfekcyjnie nadają się do nagrywania filmów.

Obsługa zdalna
specjalne akcesoria oferują mnóstwo opcji bezprzewodowego sterowania i transmisji fotografii. Do zdalnego wyzwolenia migawki aparatu można użyć urządzenia inteligentnego połączonego z wbudowanym modułem Wi-Fi aparatu, a także specjalnej aplikacji WMU¹. Dodatkową kontrolę nad bezprzewodowym fotografowaniem gwarantują przekaźniki bezprzewodowe WR-R10 i WR-T10, a bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania WR-1 zezwala na także kontrolowanie ustawień aparatu. By podłączyć aparat do sieci Ethernet i bezprzewodowej sieci LAN, należy wykorzystać opcjonalnego przekaźnika informacji UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Obsługa technice NFC
proste przesyłanie fotografii do urządzenia inteligentnego z funkcją NFC. Starczy zetknąć aparat D7200 z urządzeniem inteligentnym, by przesłać zdjęcie wyświetlane na ekranie LCD aparatu.

Energooszczędność

Dłuższe fotografowanie na jednym ładowaniu. Po jednorazowym naładowaniu ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 można wykonać nawet 1100 fotografii i zarejestrować do 80 minut materiału video³.
Nośniki informacji: płynność pracy dzięki dwóm gniazdom kart SD. Oba gniazda są zgodne z kartami o wysokiej objętości SDXC i UHS-I.

załączone oprogramowanie
Pozwala kontynuować proces kreatywny po zakończeniu fotografowania. Specjalne oprogramowanie marki Nikon proponuje wszechstronne funkcje importowania, organizowania, edycji i udostępniania oraz filmów. Szereg opcji edycji przeznaczonych dla plików filmów, w tym opcja regulowania parametrów systemu Picture Control. Funkcje umożliwiające bezzwłoczne przesyłanie fotografii do sieci społecznościowych.

W pakiecie Obiektyw AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
Kompaktowy, nowoczesny technologicznie obiektyw zmiennoogniskowy w przystępnej cenie. Zaopatrzony w wysokiej jakości system optyczny dedykowany do lustrzanek cyfrowych formatu Nikon DX i 5,8-krotny zoom gwarantujący elastyczność fotografowania w wielu różnorodnych warunkach. Obiektyw jest także zaopatrzony w system redukcji drgań drugiej generacji (ang. Vibration reduction, VR) marki Nikon i wyjątkowy silnik SWM (Silent Wave Motor), co gwarantuje rewelacyjne działanie w słabych warunkach oświetleniowych, zrównoważony obraz w przetworniku i wizjerze, a także prędki i cichy autofokus.

AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VREAN: 0018208944569
Gwarancja: gwarancja zewnętrzna 12 miesięcy
Kod dostawcy: Nikon D7200 + 18-105VR
Model: D7200
wariant aparatu: Lustrzanka cyfrowa
Procesor obrazu: EXPEED 4
liczba pikseli produktywna: 24,2 Mpix
typ obiektywu: teleobiektyw
liczba pikseli całkowita: 24.72 Mpix
Przetwornik obrazu: CMOS
Budowa: 15 komponentów w 11 grupach (w tym jedna soczewka ze szkła ED i jedna soczewka asferyczna)
wymiary przetwornika: 23,5 mm x 15,6 mm.
Czyszczenie matrycy: samoczynne
Mocowanie obiektywu: F (Nikon, Fujifilm)
Pozostałe cechy matrycy: - Matryca DX, rodzaju CMOS- System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)
Stabilizacja obrazu: Tak
Autofocus: Tak
Obiektyw w pakiecie: Tak
Ogniskowa: 18 - 105 mm.
Maksymalne zwiększenie: 1/5x
Ustawianie ostrości: MF
Przysłona: - Maksymalny otwór względny: f/3,5–5,6- drobny otwór względny: f/22–38- liczba segmentów przysłony: 7 (krągła)
Pozostałe atrybuty obiektywu: Współpracujące obiektywy: Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami typu G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC) i obiektywami DX, obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani inne niż AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub obszerniejszym (wskaźnik ustawienia ostrości współpracuje ze środkowym polem AF w sytuacji wykorzystywania obiektywów o otworze względnym f/8 lub większym).
Wizjer: Tak
rozmiary: 76 x 89 mm.
Przekątna ekranu: 3,2''
Waga: 420 g
Pozostałe właściwości wyświetlacza: Wizjer:- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka- Pokrycie kadru: Obszar zdjęcia DX (24 x 16): około 100% w poziomie i 100% w pionie; obszar zdjęć 1,3x (18 x 12): około 97% w poziomie i 97% w pionie- zwiększenie: Około 0,94x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; –1,0 m)- Dystans widzenia całej matówki 19,5 mm (–1,0 m; od środka powierzchni okularu wizjera)- Korekcja dioptrażu: Od -2 do +1 m- Matówka: Matówka BriteView Clear Matte Mark II rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)- Podgląd głębi ostrości: Tak, po naciśnięciu przycisku Pv przysłona obiektywu jest przymykana do wartości wybranej poprzez użytkownika (w trybach A i M) lub przez aparat (w pozostałych trybach)Monitor: - ekran LCD rodzaju TFT o przekątnej 8 cm. - Kąt oglądania około 170°- 100% pokrycie kadru i regulacja jasności- Rozdzielczość około 1229 tys. Punktów (VGA; 640 x RGBW x 480 = 1 228 800 punktów)
wbudowana lampa błyskowa: Tak
Pomiar światła: Matrycowy
Czułość ISO (min.): 100
Czułość ISO (maks.): 25600
Balans bieli: Ustawienie temperatury barwowej
Migawka: Elektroniczna
Tryby migawki: Cicha migawka
Tryby / Efekty: Śnieg
Format zdjęć: NEF
Rozdzielczość JPEG (maks.): 6000 x 4000 px
Rozdzielczość RAW (maks.): 6000 x 4000 px
Nagrywanie filmów: Tak
Rozdzielczość filmów (maks.): 1920 x 1080 px
Format video: MOV
Funkcje specjalne: Odtwarzanie:- Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 9 lub 72 fotografie bądź kalendarz), - rozszerzenie w trybie odtwarzania- Odtwarzanie filmów- Pokaz slajdów obejmujący fotografie i filmy- Wyświetlanie histogramów- wyróznionie obszarów prześwietlonych- dane o zdjęciu- Wyświetlanie danych pozycji i samoczynne obracanie fotografii
typ kart pamięci: SD
standard pamięci SD / CF: SDXC
Komunikacja bezprzewodowa: NFC
Złącza: miniUSB
Zasilanie: Akumulator dedykowany
Akcesoria w komplecie: - Obiektyw 18 - 105 mm.- Gumowa muszla oczna DK-23- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków- Ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki albo kablem zasilającym typu trafnego dla kraju lub regionu sprzedaży)- Pokrywka okularu DK-5 - przewód USB UC-E17- Pasek na szyję AN-DC1 BK
Kolor: Czarny
Wysokość: 106.5 mm
Szerokość: 135.5 mm
Głębokość: 76 mm

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.