Menu

Nikon D750

Cechy produktu

 • Producent Nikon 
 • Rozdzielczość 24 Mpx
 • Rodzaj zasilania akumulator 
 • Format zapisu zdjęć RAW, JPEG 
 • Przekątna ekranu 3.2 "
 • Wizjer tak 
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć 6016 x 4016 px
 • Czułość 100-12800 
 • Procesor obrazu Expeed 4 
 • Samowyzwalacz 2 s
 • Zdjęcia seryjne 6.5 kl/s
 • Nośnik danych karta MicroSD 
 • Nagrywanie filmów 1920 x 1080 (Full HD) 

Opis

Realizuj swoje wizje dzięki prędkiemu, wszechstronnemu i uniwersalnemu modelowi D750.
W świecie, w którym wszystko jest osiągalne, ta wszechstronna pełnoklatkowa lustrzanka o rozdzielczości 24,3 miliona pikseli daje swobodę, która ośmiela.
Dzięki profesjonalnej technice przetwarzania obrazu oraz solidnej, kompaktowej konstrukcji ten aparat sprawdzi się w każdej sytuacji.

Nowo zaprojektowana matryca formatu FX gwarantuje unikatową jakość zdjęć, szczególnie przy wysokich czułościach ISO, w przypadku których obraz jest czystszy niżeli kiedykolwiek.

Niezwykła czułość autofokusa, zdjęcia seryjne z szybkością do 6,5 kl./s i możliwość nagrywania filmów Full HD w rozdzielczości 1080/60p w połączeniu z odchylanym monitorem umożliwiają niczym nieskrępowaną ekspresję. Zastosowany interfejs Wi-Fi upraszcza natychmiastowe udostępnianie niesamowitych zdjęć.

Matryca o rozdzielczości 24,3 mln pikseli w formacie FX
Pełnia szczegółów, pełna swoboda. Zupełnie nowa matryca oferuje szeroki zakres aktywny praktycznie bez szumu niezależnie od czułości, dzięki czemu rejestruje obrazy o zadziwiającej ostrości i bogactwie przejść tonalnych.

znakomita czułość ISO
Aparat pozwala robić bardziej wyraziste i ostrzejsze zdjęcia przy wysokiej czułości ISO. Zakres czułości ISO od 100 do 12800 można zwiększyć do odpowiednika zakresu od 50 do 51200.

fachowy autofokus
Dzięki zachowaniu czułości choćby przy -3 EV i zastosowaniu funkcji wyboru pola AF z grupy opracowanej poprzez firmę Nikon aparat D750 może z unikatową skrupulatnością ustawiać ostrość na obiekcie choćby przy słabym oświetleniu.

Wytrzymały odchylany monitor
Rejestruj fotografie i filmy z nieszablonowych punktów widzenia. Ekran można przechylać na boki, a także odchylać do 90º w górę albo 75º w dół.

Współpraca z siecią Wi-Fi
Podziel się swoją wizją. Dzisiaj możesz przesyłać idealne fotografie pełnoklatkowe za pośrednictwem współpracującego smartfonu bądź tabletu. Wystarczy pobrać na urządzenie inteligentne gratisowy program Wireless Mobile Utility¹.
¹Aplikacja Wireless Mobile Utility jest zgodna z urządzeniami z systemem iOS™ i Android™. Można ją pobrać z serwisów Google Play™, a także Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami towarowymi producenta Google Inc.


Maksymalnie 6,5 kl./s w trybie fotografii seryjnych
Rejestrowanie błyskawicznie poruszających się obiektów z niespotykaną elastycznością. Bezkompromisowe obrazy w pełnej rozdzielczości rejestrowane z szybkością do 6,5 kl./s w formatach FX i DX.

Swoboda filmowania

Nagrywanie filmów Full HD (1080p) z prędkością 50/60 kl./s (innowacyjnie). Możliwość ustawiania czułości od ISO 100 aż do odpowiednika ISO 51200 oraz sterowania czasem otwarcia migawki, przysłoną i poziomem dźwięku w trakcie filmowania. Specjalne menu pozwala na zapisanie wszelkich ustawień filmowania w jednym miejscu.

EXPEED 4
pokaźnie zwiększa ogólną skuteczność aparatu i zezwala na uzyskanie idealnych zdjęć. Zapewnia wyśmienite odwzorowanie obrazu i jakość zdjęć w szerokim zakresie czułości ISO i umożliwia nagrywanie filmów z wysoką liczbą klatek na sekundę.

System Picture Control 2.0
Pełna kontrola nad ustawieniami wyostrzania, kontrastu, jasności, odcienia i nasycenia w trakcie fotografowania i filmowania. Ułatwienia w późniejszej obróbce – ustawienie Równomierne zagwarantuje maksymalny zakres dynamiki, a ustawienie przezroczystość pozwala skrupulatnie określić poziom detalowości. Ustawienia można wizualnie dostosowywać w trakcie fotografowania, a cały proces fotografowania można usprawnić, zapisując przeróżne opcje dotyczące filmów i zdjęć w specjalnym menu.

Monitor z regulacją kolorów: umożliwia ustawienie balansu barw i jasności zgodnie z preferencjami użytkownika.
Pokryty powłoką przeciwodblaskową odchylany wyświetlacz LCD o przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 1229 tys. Punktów z układem pikseli RGBW zagwarantuje sprężystą i łatwą obsługę w każdych warunkach.

Energooszczędna elektronika

Dłuższe fotografowanie w jednym procesu ładowania. Jednorazowe naładowanie ultrakompaktowego i lekkiego akumulatora jonowo-litowego EN-EL15 pozwala zrobić nawet 1230 zdjęć i zarejestrować do 55 minut materiału wideo².
²Zgodnie ze standardem stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association

funkcjonalna lustrzanka pełnoklatkowa

idealna ergonomia, a także lekki, monolityczny korpus aparatu zapewniają swobodę wykonywania zdjęć w formacie pełnoklatkowym. Potężnie wyprofilowany uchwyt sprawia, iż aparat pewnie leży w dłoniach niezależnie od ich wielkości i gwarantuje wygodę trzymania go przez długi czas bez zmęczenia.

odporny i trwały

chroniony poprzez mocne uszczelnienia korpus pozwala korzystać z lustrzanki D750 w każdym środowisku. Zbudowana z włókien kevlarowo-węglowych migawka jest poddawana testom do 150 000 cykli, a solidna, monolityczna konstrukcja powoduje, iż aparat jest lekki i wytrzymały.

51-polowy system autofokusa Multi-CAM 3500FX

spektakularna precyzja fotografii pełnoklatkowej. Intensywny dobór pola można skonfigurować dla grupy 9, 21 lub 51 pól ostrości, a autofokus działa choćby przy poziomie oświetlenia -3 EV (ISO 100, 20°C). Szybka blokada i rozszerzona funkcja zapisu pól AF według orientacji. Piętnaście pól krzyżowych w centrum może współpracować z obiektywami AF NIKKOR o otworze względnym f/5,6 i obszerniejszym, a 11 centralnych pól AF może współpracować z obiektywami o otworze względnym f/8.

dobór pola AF z grupy
lepsze wykrywanie i śledzenie obiektów w ruchu. W trybie wyboru pola AF z grupy przez cały czas monitorowanych jest pięć pól AF, co udoskonala możliwość namierzania i wyodrębniania z otoczenia stosunkowo niewielkich obiektów znajdujących się blisko kontrastowego lub rozpraszającego tła. Pięciopolowy obszar AF można przemieszczać, korzystając ze wszystkich 51 pól AF, w zależności od kombinacji kadru.

Funkcja nagrywania filmów D-Movie w trybie wieloobszarowym
dedykowana do filmowania w przeróżnych warunkach funkcja nagrywania filmów D-Movie pozwala uzyskać materiał filmowy fachowej jakości w wielu formatach klatek. Aparat D750 zezwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z szybkością 50 kl./s (innowacyjnie) i 60 kl./s (nowoczesnie) w formatach FX i DX ze stanowczo obniżonymi poziomami szumów, mory i przekłamań kolorów. Sterowaną elektrycznie przysłonę można przymykać i otwierać w trakcie nagrywania, a rejestrowany obraz można przesyłać jako czysty sygnał wyjściowy HDMI, a także równocześnie nagrywać jako materiał w pełnej rozdzielczości w aparacie i na zewnętrznym rejestratorze.

Swoboda filmowania
Pełna kontrola nad materiałem podczas filmowania. Podczas filmowania w trybie M można ustawić czułość w zakresie od ISO 100 do odpowiednika wartości ISO 51200, a dla funkcji samoczynnego doboru czułości ISO można określić maksymalną wartość ISO, która ma być używana, począwszy od ISO 200. Opracowana poprzez firmę Nikon funkcja trójwymiarowej redukcji szumów ogranicza przypadkowe szumy, zniekształcenia i migotanie powstające przy filmowaniu z zastosowaniem wysokich czułości. W trybie wyświetlania obszarów prześwietlonych te obszary są starannie wskazywane na monitorze aparatu.

Sterowanie dźwiękiem hi-fi
Rozbudowane opcje sterowania poprawiają jakość nagrań audio i proponują większą ogólną rozciągliwość. Wejście mikrofonu stereofonicznego i wyjście audio dokładną, niezależną regulację stopni dźwięku przed nagrywaniem i w jego trakcie. Aparat umożliwia wybór zakresu dźwięku (znaczny/głos) oraz redukcję szumu wiatru przy nagrywaniu za pomocą zastosowanego mikrofonu.

Tryb HDR (wysoki zakres dynamiki)

Łączy dwa fotografie wykonane w trakcie jednego zwolnienia migawki w celu uzyskania nasyconych szczegółami obrazów scen o wysokim kontraście.

Funkcja zdjęć poklatkowych w aparacie
pozwala wytwarzać filmy poklatkowe z płynnymi przejściami ekspozycji za pomocą prostych operacji w menu. Wystarczy użyć trybu fotografowania z interwalometrem, żeby wyzwalać migawkę zgodnie z ustalonym interwałem. Następnie należy skorzystać z funkcji fotografii poklatkowych, umożliwiającej zapis fotografii w formie plików filmowych i oglądanie powolnych zdarzeń w trybie przyspieszonego odtwarzania – od 24 do 36 000 razy szybciej.

Tryb efektów
nadzwyczajna zabawa z szeregiem efektów specjalnych, możliwość używania programów tematycznych w solidnych sytuacjach i miejscach. Efekty specjalne, w tym odcień selektywny, Szkic kolorowy, Efekt miniatury i Noktowizor, można stosować do fotografii i do filmów. W trakcie fotografowania można zobaczyć podgląd wybranego efektu w czasie rzeczywistym i dopasować jego intensywność.

Total Digital Imaging System
Pełny potencjał 24,3-megapikselowej matrycy aparatu D750 można użyć dzięki bogatej ofercie obiektywów NIKKOR. Dzięki genialnej zdolności rozdzielczej obiektywy NIKKOR spełniają wymogi każdej dziedziny fotografii. Aparat jest ponadto zgodny z kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) producenta Nikon i współpracuje z szeregiem wszechstronnych lamp błyskowych, których można używać do twórczego fotografowania z lampą zamocowaną na aparacie lub zdjętą z niego.

Zdalna obsługa
Specjalne akcesoria do profesjonalnego sterowania bezprzewodowego i transmisji fotografii usprawniają organizację pracy. Migawkę aparatu można wyzwalać zdalnie z dowolnego urządzenia inteligentnego przy użyciu zaimplementowanego interfejsu Wi-Fi aparatu i specjalnej aplikacji WMU¹. W celu zwiększenia zakresu kontroli nad fotografowaniem bezprzewodowym można użyć bezprzewodowego przekaźnika WR-R10 albo WR-T10 albo bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania WR-1, który pozwala także sterować ustawieniami aparatu. Aby podłączyć aparat do sieci Ethernet albo bezprzewodowej sieci LAN, należy zastosować opcjonalnego przekaźnika informacji UT-1 wraz z przekaźnikiem bezprzewodowym WT-5.

Nieprzypisane

rozmiary przetwornika

35,9 x 24,0 mm

Pozostałe właściwości wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Format FX (36x24): około 100% w poziomie i 100% w pionie. Format 1,2× (30x20): około 97% w poziomie i 97% w pionie. Format DX (24x16): około 97% w poziomie i 97% w pionie
- powiększenie: Około 0,7x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność -1,0 dpt.)
- Dystans widzenia całej matówki: 21 mm (-1,0 m-1 od tylnej soczewki wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -3 do +1 dpt.
- Matówka: BriteView Clear Matte Mark III rodzaju B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- Przekątna: 8 cm (3,2 cala)
- Niskotemperaturowy polisilikonowy odchylany ekran LCD z matrycą TFT
- Kąt oglądania 170°
- Około 100% pokrycia kadru
- Regulacja jasności i kąta

Czułość ISO (min.)

100

Czułość ISO (maks.)

12800

Pozostałe właściwości

- Standardy Wi-Fi (bezprzewodowy LAN): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g
- Gniazdo statywowe: 1/4 cala (ISO 1222)

ilość pikseli pełna

24.93 Mpix

Pozostałe parametry matrycy

System usuwania kurzu: Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)

Pozostałe atrybuty obiektywu

Współpracujące obiektywy:
Współpraca z obiektywami AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), DX (z wykorzystaniem obszaru fotografie DX 24 x 16 1,5x), obiektywami NIKKOR AI-P, a także obiektywami AI bez procesora (tylko tryby A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 albo obszerniejszym (11 pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8 lub pokaźniejszym).

Funkcje specjalne

Odtwarzanie:
Odtwarzanie pełnoekranowe lub widok miniatur (4, 9 lub 72 zdjęcia bądź kalendarz), rozszerzenie w trybie odtwarzania, odtwarzanie filmów, pokaz slajdów obejmujący fotografie i filmy, wyświetlanie histogramów, wyszczególnionie obszarów prześwietlonych, dane o zdjęciu, informacje pozycji i automatyczne obracanie zdjęć.

Zasilanie

Akumulator asygnowany

Balans bieli

Ręczny , Światło dzienne (cień) , Światło żarowe , Światło jarzeniowe , samoczynny , Światło dzienne (pochmurno)

Przekątna ekranu

3,2''

standard pamięci SD / CF

SD , SDHC , SDXC

Złącza

3,5 mm minijack , miniHDMI , microUSB

ilość pikseli skuteczna

24,3 Mpix

Przetwornik obrazu

CMOS

Czyszczenie matrycy

samoczynne

Ustawianie ostrości

AF-S , MF , AF-C , AF-A (AF-S/AF-C)

Wizjer

Tak

zaimplementowana lampa błyskowa

Tak

Tryby / Efekty

Czarno-biały , Portret , Film , Av (Priorytet przysłony) , Efekt miniatury , Makro , Plaża , Zachód słońca , Tv (Priorytet migawki) , Nocny , U (Własny) , samoczynny , Sport , Bez lampy , Śnieg , Ręczny , P (Program) , Zwierzęta

Format fotografii

NEF , JPEG

Rozdzielczość JPEG (maks.)

6016 x 4016 px

Nagrywanie filmów

Tak

Rozdzielczość filmów (maks.)

1920 x 1080 px

Format wideo

MOV

rodzaj kart pamięci

SD

Mocowanie obiektywu

F (Nikon, Fujifilm)

rodzaj aparatu

Lustrzanka cyfrowa

Optyka

Migawka

Szczelinowa , Elektroniczna

Procesor obrazu

EXPEED 4

Rozdzielczość RAW (maks.)

6016 x 4016 px

Tryby migawki

Samowyzwalacz , Pojedyncze zdjęcie , fotografie seryjne

Pomiar światła

Matrycowy , Centralnie-ważony

Fizyczne

Model

D750

Kolor

Czarny

Wysokość

113 mm

Głębokość

78 mm

Szerokość

140.5 mm

Waga

840 g

Pozostałe

Akcesoria w zestawie

- Gumowa muszla oczna DK-21
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (z adapterem wtyczki albo przewodem zasilającym z wtyczką odpowiednią dla kraju lub regionu sprzedaży)
- Pokrywka okularu DK-5
- kabel USB UC-E17
- Pasek AN-DC14
- Płyta CD z programem ViewNX 2

Akcesoria opcjonalne

- Bezprzewodowe piloty zdalnego sterowania: WR-1, WR-R10
- przewód zdalnego sterowania: MC-DC2
- Odbiornik GPS: GP-1/GP-1A
- Pojemnik bateryjny: Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D16 z jednym akumulatorem jonowo-litowym EN-EL15 firmy Nikon albo z sześcioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi (Ni-MH) albo litowymi typu AA

Gwarancja

12

Obiektyw w zestawie

Nie

Komunikacja bezprzewodowa

WiFi

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.