Manu

Pentax K-30

Cechy produktu

  • Producent Pentax 
  • Rozdzielczość 16 Mpx
  • Rodzaj zasilania akumulator 
  • Format zapisu zdjęć RAW, JPEG, DPOF 
  • Przekątna ekranu 3 "
  • Wizjer tak 
  • Maksymalna rozdzielczość zdjęć 4928x3264 
  • Czułość 100-2800 
  • Samowyzwalacz 2, 12 s

Opis

Przenieś swoje zdjęcia i filmy na nowy, wyższy poziom jakości z aparatem Pentax K-30. Dzięki zastosowanej, zaawansowanej technologii oraz najlepszym materiałom, ta cyfrowa lustrzanka zadowoli niejednego wybrednego profesjonalistę, oferując najwyższą jakość zdjęć.

Możliwości aparatu

Lustrzanka umożliwia tworzenie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 4928x3264 pix. Dodatkowo, zdjęcia są wyraźne i naturalne, a dużą rolę odgrywa tutaj także świetna czułości ISO. Niezależnie od sytuacji, autofokus w aparacie K-30 pozwala na najwyższą jakość wykonywanych zdjęć. Do tego, funkcja balansu bieli, pozwoli Ci łatwo oddać na zdjęciu prawdziwe kolory fotografowanego kadru. Dzięki opcji filtrów efektów barwnych, nadasz indywidualny charakter fotografowanym obiektom. Natomiast dzięki opcji usuwania czerwonych oczu, utrwaleni na zdjęciu ludzie zawsze będą wyglądać naturalnie. Aparat oferuje także możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości HD. Użytkownik sam decyduje o zakresie ustawień swojego sprzętu.

Tryby

Jak przystało na sprzęt wysokiej klasy, aparat K-30 oferuje swoim posiadaczom tworzenie zdjęć w wielu różnorodnych trybach. Począwszy od standardowych takich jak Portret, Krajobraz czy Sport, aż po takie jak: Zdjęcia pod światło, Żywność czy Muzeum. Tryb Zdjęć Seryjnych - to prosta opcja pozwalająca Ci stworzyć swoim aparatem serię niepowtarzalnych i ostrych fotografii. Ponadto, prosty w obsłudze tryb automatycznego kadrowania zdjęć, pozwala na pełną swobodę twórczą. Dzięki tej opcji Twoje fotografie będą zawsze doskonale wykadrowane.

Akcesoria

Łatwo dostępne gniazdo kart pamięci, pozwala szybko przenosić zdjęcia oraz powiększać ilość dostępnej pamięci aparatu. Dołączone do zestawu oprogramowanie umożliwia wygodne edytowanie zdjęć. Za sprawą pojemnego jonowo-litowego akumulatora Pentax, możesz korzystać ze swojego aparatu przez wiele godzin bez przerwy. Do łączenia aparatu z komputerem wystarczy kabel USB, dołączony do zestawu. Zestaw oferuje także dodatkowe kable, dzięki którym możesz oglądać swoje fotografie, na przykład, na ekranie telewizora.

Podsumowanie

Za sprawą wygodnego wyświetlacza LCD, możesz edytować swoje zdjęcia już w aparacie. O czym pamiętać przed zakupem? W lustrzankach mamy do dyspozycji szeroki wachlarz obiektywów, których jakość jest zdecydowanie lepsza od obiektywu w kompakcie. Są one drogie, a te z najwyższej półki, bardzo drogie, ale jeśli chcemy zrobić profesjonalne zdjęcia np. na ślubie, to powinniśmy w ogóle zapomnieć o aparatach kompaktowych. Istotną kwestią jest więc skala naszego fotografowania. Jeśli robimy stosunkowo mało zdjęć i nie zamierzamy inwestować w nowe obiektywy, powinniśmy poszukać dobrego aparatu kompaktowego. Bez różnorodnych, dodatkowych obiektywów nie wykorzystamy potencjału drzemiącego w lustrzance.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 1 opinia

+ Dodaj opinie
kerad - Wystawiona 3 lata temu
Bardzo dobry aparat w rewelacyjnej cenie. U konkurencji w tej klasie nie ma porównywalnego produktu. Po przesiadce z Pentaxa K-r same plusy: duży wizjer, dokładność pracy AF, świetna matryca, odporność na trudne warunki środowiskowe, szybkość działania, lepszy tryb filmowania i LV (focus peaking z manualami).