Menu

Bals-sulphur p/reumat. zel x 300g

Cechy produktu

  • Producent SULPHUR ZDRÓJ 
  • Postać żel 

Opis


wyznaczonia:

- choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK)
- bólowe zespoły szyjne, barkowe i lędźwiowo – krzyżowe
- bóle, obrzęki po stłuczeniach, zwichnięciach i w rehabilitacji po urazach narządu ruchu
- pomocniczo w reumatoidalnym zapaleniu stawów (rzs)
- żel może być stosowany w zabiegach jonoforezy (katoda), a także fonoforezy (ultradźwięki) w chorobie zwyrodnieniowej stawów i zapaleniu okołostawowym.


Działanie:

żel posiada dynamiczne biologicznie związki siarki: siarkę dwuwartościowej (S2-), jon wodorosiarczkowy (SH-); siarkę koloidalną i liczne jony: wapnia, magnezu, sodu, potasu, chlorki, jodki, bromki i inne pierwiastki znikome. Solanka siarczkowa w kontakcie ze skórą tworzy tzw. „płaszcz solny” doprowadzając do zmian ładunku elektrycznego skóry, co udoskonalone wchłanianie elementów leczniczych. Działanie solanki wspomaga dodany do żelu mentol, który także wspomaga przenikanie substancji aplikowanych miejscowo na skórę.

Sole drażnią zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze właściwej, dzięki temu następuje poprawa mikrokrążenia w tkankach sprzyjająca resorpcji ognisk zapalnych.

Jony siarki przenikając do stawów i otaczających tkanek, biorą udział w syntezie kwasu chondroitynosiarkowego – głównego składnika budulcowego chrząstki stawowej.

Lek istotnie obniża ból i obrzęk pourazowy i przyspiesza poprawę funkcji kończyn po urazie. Aplikowanie leku w okolice kręgosłupa zmniejsza jego bóle i poprawia jego ruchomość. Leczenie żelem w widoczny sposób udoskonala funkcję ręki reumatoidalnej, znacząco ulepsza także funkcje aparatu ruchu. W odróżnieniu od kąpieli siarczkowych (wyeliminowanie czynnika cieplnego i hydrostatycznego) stosowanie żelu nie obciąża układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Sposób wykorzystania:

stosować na skórę, 2-3 razy na dobę wcierać w okolicy chorych stawów i mięśni, lekko masując. Zaleca się stosować poprzez 2-3 tygodnie. Po użyciu preparatu szczelnie zamknąć butelkę.


Skład (w 100g):

substancja czynna: 96,5g 2,1% wody chlorkowo-sodowej (solanka) siarczkowej, jodkowej. Substancje pomocnicze: 1,2g etanolu 70%; 0,1g metanolu; 0,2g etylu p-hydroksybenzoesanu; metylocelulozy qs.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.