Moje konto
  • Bals-sulphur p/reumat. zel x 300g Bals-sulphur p/reumat. zel x 300g
  • Bals-sulphur p/reumat. zel x 300g Bals-sulphur p/reumat. zel x 300g

Bals-sulphur p/reumat. zel x 300g

2 oferty z 2 sklepów

Producent SULPHUR ZDRÓJ Postać żel WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Efarm24

★★★★★
772 opinie

Bals Sulphur żel 300 g

Bals Sulphur żel 300 g

… Sulphur żel 300 gBals Sulphur żel 300 g Lek OTC wydawany bez receptyBals sulphur żel to naturalny, polski lek na bazie solanki siarczkowej pochodzącej ze źródeł mineralnych znanych od prawie 200 lat uzdrowisk Busko-Zdrój i Solec-Zdrój.Pozwala pacjentowi na korzystanie z leczniczych wód mineralnych (siarczkowych) w domu oraz w zakładach fizykoterapii (zabieg jonoforezy lub fonoforezy).Przynosi ulgę …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Bals-Sulphur żel 300 g

… kręgosłupa zmniejsza jego bóle i poprawia jego ruchomość. Leczenie żelem w istotny sposób poprawia funkcję ręki reumatoidalnej, znacząco poprawia także funkcje aparatu ruchu. W odróżnieniu od kąpieli siarczkowych (wyeliminowanie czynnika termicznego i hydrostatycznego) stosowanie żelu nie obciąża układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.Sposób użycia: stosować na skórę, 2-3 razy na dobę wcierać w …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Informacje o produkcie

ProducentSULPHUR ZDRÓJ
Postaćżel
Żel to naturalny, polski lek na bazie solanki siarczkowej pochodzącej ze źródeł mineralnych znanych od prawie 200 lat uzdrowisk: Busko Zdrój i Solec Zdrój.
Opis
Żel przeciwreumatyczny do stosowania zewnętrznego, zawierający naturalną solankę siarczkowo-siarkowodorową.
Wskazany w:

choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa,
zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK),
bólowe zespoły szyjne, barkowe i lędźwiowo – krzyżowe,
bóle, obrzęki po stłuczeniach, zwichnięciach i w rehabilitacji po urazach narządu ruchu,
pomocniczo w reumatoidalnym zapaleniu stawów (rzs),
żel może być stosowany w zabiegach jonoforezy (katoda) oraz fonoforezy (ultradźwięki) w chorobie zwyrodnieniowej stawów i zapaleniu okołostawowym.

Dawkowanie
Zewnętrznie. 2-3 razy dziennie wcierać żel (lekko masując) w skórę w okolicy bolesnych stawów i mięśni. Stosować przez 2-3 tygodnie. Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Działanie
Żel zawiera aktywne biologicznie związki siarki: siarkę dwuwartościowej (S2-), jon wodorosiarczkowy (SH-); siarkę koloidalną oraz liczne jony: wapnia, magnezu, sodu, potasu, chlorki, jodki, bromki i inne pierwiastki śladowe. Solanka siarczkowa w kontakcie ze skórą tworzy tzw. „płaszcz solny" doprowadzając do zmian ładunku elektrycznego skóry, co powoduje lepsze wchłanianie składników leczniczych. Działanie solanki wspomaga dodany do żelu mentol, który także wspomaga przenikanie substancji aplikowanych miejscowo na skórę.

Sole drażnią zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze właściwej, dzięki czemu następuje poprawa mikrokrążenia w tkankach sprzyjająca resorpcji ognisk zapalnych.

Jony siarki przenikając do stawów i otaczających tkanek, biorą udział w syntezie kwasu chondroitynosiarkowego – głównego składnika budulcowego chrząstki stawowej.

Lek wyraźnie zmniejsza ból i obrzęk pourazowy oraz przyspiesza poprawę funkcji kończyn po urazie. Aplikowanie leku w okolice kręgosłupa zmniejsza jego bóle i poprawia jego ruchomość. Leczenie żelem w istotny sposób poprawia funkcję ręki reumatoidalnej, znacząco poprawia także funkcje aparatu ruchu. W odróżnieniu od kąpieli siarczkowych (wyeliminowanie czynnika termicznego i hydrostatycznego) stosowanie żelu nie obciąża układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Działania niepożądane
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Skład
w 100g: substancja czynna: 96,5g 2,1% wody chlorkowo-sodowej (solanka) siarczkowej, jodkowej. Substancje pomocnicze: 1,2g etanolu 70%; 0,1g metanolu; 0,2g etylu p-hydroksybenzoesanu; metylocelulozy qs.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też