Oferty 1-15 ułożone według:
Świat leku4.55/546 opinii
Tabex

Tabex

Dostępny od ręki

85,73 zł

+ dostawa od 10 zł
 • 10 zł Przesyłka pocztowa
 • 11,50 zł Przesyłka priorytetowa
 • 16 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • 10 zł Przesyłka pocztowa
 • 11,50 zł Przesyłka priorytetowa
 • 16 zł Kurier
 • 18 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
Przejdź do sklepu

Świat leku

aptekajakmarzenie4.45/55,6 tys. opinii
Tabex 1,5 mg - 100 tabletek Kurier już od 0 PLN odbiór osobisty: GRATIS!

Tabex 1,5 mg - 100 tabletek Kurier już od 0 PLN odbiór osobisty: GRATIS!

Dostępny od ręki

59,42 zł

+ dostawa od 13,75 zł
 • 35 zł Przesyłka pocztowa
 • 35 zł Przesyłka priorytetowa
 • 19,75 zł Kurier
 • 16,99 zł Przesyłka pocztowa
 • 16,99 zł Przesyłka priorytetowa
 • 13,75 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • 16,99 zł Przesyłka pocztowa
 • 16,99 zł Przesyłka priorytetowa
 • 13,75 zł Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
Przejdź do sklepu

aptekajakmarzenie

Informacje o produkcie

Tabex 1,5mg x 100 tabl.

Wskazania: Preparat stosuje się doustnie w celu odzwyczajenia od używania nikotyny. Właściwości: Substancją czynną preparatu Tabex, jest alkaloid cytozyny (występujący m.in. w nasionach złotokapu Laburnum), wywierający działanie na recepto

Dane techniczne

Parametry
Postać tabletki

Opisy produktu Tabex 1,5mg x 100 tabl. udostępniane przez sprzedawców

Apteka Internetowa Nowa Farmacja: Opis Tabex 1,5mg 100 tabletek /*Darmowa dostawa od 250 zł!*

( podobny opis w Apteka Pigułka )

Tabex Wskazania do stosowania: Leczenie uzależnienia od nikotyny. Stosowanie produktu leczniczego Tabex pozwala na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów odstawienia nikotyny. Końcowym celem stosowania leku Tabex jest trwałe zaprzestanie używania produktów zawierających nikotynę.

Przeciwwskazania: Tabex jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1, jak również w przypadku: niestabilnej dławicy piersiowej, przebytego niedawno zawału serca, klinicznie istotnych zaburzeń rytmu serca, niedawno przebytego udaru mózgu, w okresie ciąży i karmienia piersią.

Aptekaodnowa.pl: Opis TABEX (leczy uzależnienie od nikotyny) 100 tabletek powlekanych

TABEX (leczy uzależnienie od nikotyny) 100 tabletek powlekanych Skład: cytyzyna 1,5 mg Wskazania: Preparat stosuje sie w celu odzwyczajenia od uzywania nikotyny. Nalezy podkreslic, ze osiagniecie wyleczenia wymaga od osoby palacej silnej woli pozbycia sie nalogu palenie tytoniu.

Dawkowanie: Doustnie. Dawke i czestotliwosc przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Podczas leczenia nie nalezy pic alkoholu. Osoba palaca powinna definitywnie zrezygnowac z palenia, najpózniej 5 dnia po rozpoczeciu leczenia. Osoba, która zrezygnowala z palenia, w zadnym przypadku nie powinna pozwolic sobie na zapalenie nawet jednego papierosa.

Od tego zalezy trwalosc uzyskanych wyników terapii. Terapie mozna powtórzyc po 4-5 miesiacach. Aby leczenie bylo skuteczne i jak najbardziej bezpieczne nalezy przestrzegac zalecen lekarza prowadzacego. Zapoznaj sie z wlasciwosciami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

Przed zastosowaniem leku nalezy sprawdzic date waznosci podana na opakowaniu (etykiecie). Nie nalezy stosowac leku po terminie waznosci. Przechowuj lek w szczelnie zamknietym opakowaniu, w miejscu niedostepnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Lek ten zostal przepisany przez lekarza prowadzacego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie nalezy go odstepowac innym osobom ani uzywac w innych okolicznosciach bez konsultacji z lekarzem. Mozliwe skutki uboczne: U niektórych pacjentów przyjmujacych preparat w duzych dawkach moga wystapic: nudnosci, wymioty, zawroty glowy, kurcze i oslabienie miesni.

Nie stwierdzono wplywu na prowadzenie pojazdów i obsluge maszyn. Poinformuj lekarza: Gdy zaawansowane nadcisnienie tetnicze i inne choroby ukladu krazenia, chorobe wrzodowa. Gdy przyjmujesz leki przeciwgruzlicze. Ponadto nalezy poinformowac lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostepnych bez recepty.

Jesli jestes lub przypuszczasz, ze jestes w ciazy, a takze gdy karmisz piersia. Nie nalezy stosowac leku w okresie ciazy i karmienia piersia.

aptekajakmarzenie: Opis Tabex 1,5 mg - 100 tabletek Kurier już od 0 PLN odbiór osobisty: GRATIS!

( podobny opis w Apteka Internetowa OLMED )

Substancją czynną preparatu TABEX®, jest alkaloid cytyzyny (występujący m.in. w nasionach złotokapu zwyczajnego łac.Laburnum), wywierający działanie na receptory N-cholinergiczne (nikotynowe). Cytyzyna pobudza, a następnie poraża zwoje wegetatywn

APTEKAWAW.PL: Opis Tabex 1.5mg 100 tabletek

Szczegółowy opis produktu Preparat Tabex stosuje się w celu odzwyczajenia od używania nikotyny. Substancją czynną preparatu Tabex, jest alkaloid cytozyny...

apteka sawa: Opis Tabex 1,5 mg 100 tabletek powlekanych

Tabex 1,5 mg 100 tabletek powlekanych Skład: 1 tabl. zawiera cytyzynę 1,5 mg Działanie: Preparat ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Alkaloid o działaniu zbliżonym do nikotyny, pobudza o.u.n. - szczególnie ośrodki oddechowy i naczynioruchowy.

Cytyzyna wiążąc się receptorami nikotynowymi zmniejsza zapotrzebowanie na nikotynę i zapobiega występowaniu objawów głodu nikotynowego. Wskazania: Preparat stosuje się w celu odzwyczajenia od używania nikotyny. Należy podkreślić, że osiągnięcie wyleczenia wymaga od osoby palącej silnej woli pozbycia się nałogu palenie tytoniu.

Dawkowanie: Doustnie: 1-3 dzień 1 tabl. co 2 h (6 tabl. dziennie); 4-12 dzień 1 tabl. co 2,5 h (5 tabl. dziennie), 13-16 dzień 1 tabl. co 3 h (4 tabl. dziennie), 17-20 dzień 1 tabl. co 5 h (3 tabl. dziennie), 21-25 dzień 1-2 tabl. dziennie. Pacjenci powinni zaprzestać palenia papierosów najpóźniej 5.

dnia leczenia. Cykl leczenia można powtórzyć po upływie 4-5 miesięcy. Przeciwwskazania: Zaawansowane nadciśnienie tętnicze i inne choroby układu krążenia, choroba wrzodowa, przyjmowanie leków przeciwgruźliczych. Opakowanie: 100tabl.powl.

Biała Stokrotka: Opis TABEX 1,5 mg 100 tabl.

TABEX 1,5 mg jest produktem leczniczym stosowanym w celu odzwyczajenia od używania nikotyny i ułatwiajacym rzucenie nałogu palenia. Należy podkreślić, że osiągnięcie wyleczenia wymaga od osoby palącej silnej woli pozbycia się nałogu palenie tytoniu.

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY TABEX Skład jednej tabletki powlekanej: cytyzyna (Cytisinum) 1,5 mg. Substancja pomocnicza: laktoza jednowodna. Jedna tabletka zawiera 28 mg laktozy. Dawkowanie i sposób podawania oraz użycia leku TABEX Zawsze należy stosować Tabex zgodnie z zaleceniami lekarza.

Kurację należy rozpocząć od przyjmowania leku Tabex w formie doustnej z odpowiednią ilością wody, w ciągu 3 pierwszych dni, po 1 tabletce co 2 godziny (6 tabletek na dobę), stopniowo zmniejszając liczbę wypalanych papierosów. Jeżeli rezultat jest niezadowalający należy przerwać leczenie i w przeciągu 2 do 3 miesięcy rozpocząć ponownie.

Jeżeli rezultat leczenia jest zadawalający należy postępować zgodnie z następującym schematem: Od 4 do 12 dnia należy przyjmować po 1 tabletce co 2 i pół godziny (5 tabletek na dobę). Od 13 do 16 dnia należy przyjmować po 1 tabletce co 3 godziny (4 tabletki na dobę).

Od 17 do 20 dnia należy przyjmować po 1 tabletce co 5 godzin (3 tabletki na dobę). Od 21 do 25 dnia należy przyjmować 1-2 tabletki na dobę. Osoba paląca powinna definitywnie zrezygnować z palenia, najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia. Osoba, która zrezygnowała z palenia, w żadnym przypadku nie może pozwolić sobie na zapalenie nawet jednego papierosa.

Od tego zależy trwałość uzyskanego wyniku terapii. Jeżeli odnosimy wrażenie że działanie Tabex jest zbyt silne lub zbyt słabe należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą. Przeciwwskazania Nie należy stosować Tabexu w sytuacji nadwrażliwości (uczulenia) na substancję czynną lub inny składnik Tabex, jak również w przypadkach: miażdżycy tętniczej, ciężkiej niewydolność układu sercowo - naczyniowego, zaawansowanego nadciśnienia naczyniowo - mózgowego, guzów chromochłonnych nadnerczy, w niektórych przypadkach schizofrenii, w przypadku ciąży i karmienia piersią oraz gdy występuje nadczynność tarczycy, owrzodzenie układu trawiennego, cukrzyca, niewydolność nerek lub wątroby czy przypadki refluksu żołądkowego.

Postać farmaceutyczna:Tabletka powlekana Opakowanie: 100 tabletek Producent: Sopharma Warszawa Sp. z o.o.

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie