Menu

Mr. Mankind (Digipack)

Cechy produktu

  • Producent Lou & Rocked Boys 
  • Nośnik CD 

Opis

Mr. ManKind" to album, który łączy w sobie kilka gatunków muzycznych takich jak funk, reagge i soul z elementami elektroniki. Materiał okraszony jest fantastycznymi partiami wokalnymi, a także szczególnie mocno osadzoną i świetnie brzmiącą sekcją rytmiczną. Całość o ciekawym przekazie. Jak sama nazwa wskazuje „Mr. ManKind" to album asygnowany rodzajowi ludzkiemu i człowiekowi, jako zagubionej jednostce w świecie systemu.

Każdy utwór jest manifestacją przemyśleń, szukania prawdy i rozwiązań. „Mr. ManKind" to płyta, której realizacja trwała ponad rok, w trakcie którego precyzyjnie wybierani byli artyści i muzycy, z których to wsparciem i wkładem stworzony był cały projekt Shata QS. Dammy Bolarin, Naweed Ahmed, Łukasz Olejarczyk, Piotr (kovias) Kowieski to jedynie kilka nazwisk spomiędzy wielu jego budowniczych. Autorem aranżacji, a także produkcji płyty jest Łukasz Damrych, wybitny wrocławski marka muzyczny, pianista, kompozytor, a także zdobywca nagrody „Tukan" za najkorzystniejszą aranżację muzyczną na 26-tym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej.

Shata QS - to artystka, której korzenie rozwijały się nie tylko w Polsce lecz i głęboko w Azji i w mieście Nowy York. Od wielu lat działająca na polskich i zagranicznych scenach muzycznych, poszczycić się może potężną kolekcją osiągnięć artystycznych, w tym współpracą z wieloma wybitnymi artystami scen międzynarodowych. Ma na swoim koncie singiel „You’re beautiful", a także płytę EP „The Colors I Know". Jej oryginalne spojrzenie na rzeczywistość ma znaczny wpływ na jej twórczość i tematykę utworów. Pomimo powiązania z ruchem rastafariańskim jej muzyka nie ma twardych szpon reggea'owych ale bardziej elementy funku, soulu i elektroniki. To muzyka okraszona fantastycznymi partiami wokalnymi oraz niezwykle mocno osadzoną i wyśmienicie brzmiącą sekcją rytmiczną.

W 2013 roku wraz ze swym siedmioosobowym składem zwyciężyła finał muzycznego programu telewizyjnego „Must Be The Music". Według krytyków swoim niekomercyjnym utworem „Die Free" ShataQS "złamała system" a oryginalnością, spójnością formy i świadomością muzyczną rzuciła na kolana jednocześnie jurorów jak i publiczność. Jest zdobywcą trzeciego miejsca, a także nagrody za najkorzystniejszy wokal na międzynarodowym festiwalu Taubertal Open Air Emergenza 2014 w Niemczech. Jest także jedną z trzech finalistów eliminacji do 20. Przystanku Woodstock 2014 co w wyniku czego dało jej zespołowi bilet na dużą scenę Woodstocku w pierwszy dzień festiwalu 2014 r.

Autorem aranżacji oraz producentem muzycznym całego projektu Shata QS jest wybitny wrocławski pianista Łukasz Damrych. To właśnie przy współpracy z Łukaszem powstał singiel „You’re beautiful", a także płyta EP „The Colors I know".

Shata QS to coś więcej niż jednoosobowy artystyczny twór. To silna grupa wszechstronnych muzyków, która swoją oryginalnością, muzykalnością oraz swobodą wypowiedzi wychodzi poza komercyjne schematy wnosząc absolutnie nowy, świeży powiew na rynek muzyczny nie tylko w Polsce, lecz także poza jej granicami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.