Menu

The Lollipops - Hold! (Digipack)

Opis

Debiutancki album grupy The Lollipops `HOLD!` będzie posiadać 12 kombinacji, na których nie zabraknie brudnych gitarowych brzmień i charyzmatycznego wokalu Kasi Staszko. Nagrania zrealizowano w warszawskim oddziale Studia im. A. Mickiewicza, pod czujnym okiem i sprawnym uchem Macieja Cieślaka. Produkcją zajął się Marcin Bors. Obaj panowie stanowią czołówkę krajowej sceny muzycznej: Marcin Bors szczególnie słynie z pracy z zespołem Hey i Katarzyną Nosowską, z kolei Maciej Cieślak to lider sopockiej Ścianki - postać niemalże kultowa, znana przede wszystkim z bezkompromisowego podejścia do grania i z zamiłowania do analogowej, prawdziwie brzmiącej muzyki. Album `HOLD!` to istotny ukłon ku amerykańskiemu graniu z lat `60 i `70. Jest szorstko, brudno i nieznośnie charcząco, a momentami istotnie ujmująco. Całości dopełnia sporadycznie wykorzystany syntezator, przedstawiający twórczość The Lollipops z nieco innej, niżeli była znana dotychczas, strony.

The Lollipops to przypomnienie o garażowych zespołach z lat `60. Grupa pokazuje, czym były piosenki, do czasu, aż nie wymyślono muzyki pop. Gęsta ściana gitarowego brudu, pulsująca sekcja i wokal Kasi Staszko, lekko zachrypnięty i intrygujący, przypominający takie wokalistki jak Chrissie Hynde, Marianne Faithful czy Karen O - to znak rozpoznawczy zespołu. Może to tęsknota za amerykańskimi bezdrożami i plażami w Kalifornii sprawiają, iż grupa przedstawia się tak autentycznie, wyjątkowo na koncertach w zadymionych klubach. Zespół otwarcie przyznaje, że lubi grać głośno, bo wtedy szczególnie uwidocznia się specyficzne połączenie głębokiego pogłosu gitar i melodyjnych piosenek. The Lollipops to także echo psychodelii i noise`owych wybryków sceny nowojorskiej, znany też z nastrojowości i lekko,,tarantinowskiego` klimatu koncertów.

Grupa ma na swoim koncie występy w klubach w całym kraju oraz na Festiwalu HEINEKEN Open`er 2010 w Gdyni. Punktem zwrotnym w karierze zespołu był występ na `Dniach Białej Flagi` w toruńskiej Odnowie, gdzie zespół poznał producenta Leszka Biolika. Konsekwencją tej znajomości był singiel `Good Girl`, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na Liście Przebojów `Trójki`, utrzymując się na niej przez 10 tygodni. Grupa dwukrotnie gościła na antenie `Trójki` w programie `Offensywa` w ramach koncertów `na żywo` ze studia im. Agnieszki Osieckiej. O zespole pisała także prasa ogólnokrajowa, w tym `MACHINA` oraz liczne wydania internetowe.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.