Manu

Jak Słońce

Cechy produktu

  • Producent Parlophone Music Poland / Polskie Radio 
  • Nośnik CD 

Opis

To pierwsza płyta solowa Witolda Paszta - członka grupy VOX. Witold Paszt ukończył szkołę muzyczną w Zamościu, a dalszą wiedzę z zakresu muzyki zdobywał na Wydziale Wychowania Muzycznego UMCS w Lublinie.

Obdarzony doskonałym słuchem, ciekawą barwą głosu, ujmującą aparycją i chęcią prezentowania niebanalnego repertuaru, rozpoczynał swoją karierę w 1977 r. w założonej przez siebie grupie Victoria Singers.

Był to ważny, choć krótki epizod w życiu muzycznym W. Paszta. Zespół Victoria Singers miał w swoim repertuarze utwory w rodzaju Manhattan Transfer. W 1978 powstaje zespół VOX w składzie: A. Kozioł, W.Paszt, J.

Słota, R. Rynkowski. Grupa - bardzo popularna w latach 70. i 80. - zdobywa nagrody na kilku festiwalach . Wszyscy pamiętamy ich wielkie przeboje: "Bananowy song", "Rycz, mała rycz", "Szczęśliwej drogi, już czas".

Grupa nagrała 13 płyty i koncertowała w wielu krajach świata. W przerwach między koncertami i wyjazdami Witold Paszt rozwijał inną działalność - kupił na zamojskim rynku kamienicę, w której urządził pub oraz hotel, któremu nadał nazwę "Chopin".

W pubie często goszczą znani artyści, odwiedzający Zamość, a kuchnia tutaj serwowana jest szeroko znana. I wreszcie - po 20 latach wspólnego koncertowania z VOX-em - nadszedł czas na podjęcie decyzji o nagraniu samodzielnej płyty.

Nie oznacza to zerwania kontaktów z grupą VOX, która nadal będzie koncertowała, ale jest to z pewnością próba "samookreślenia", szukania własnej drogi i nowego wyrazu artystycznego. Nowa płyta jest utrzymana w konwencji muzyki pop i pop-rock.

Teksty piosenek napisał Jacek Bukowski, a muzykę Marek Hojda, Seweryn Krajewski, Robert Chojnacki, Jerzy Duduś-Matuszkiewicz i Witold Paszt. Tytuł płyty wskazuje, że ma być "jak słońce" - w naszym życiu i w uczuciach.

Jeśli nawet tak nie jest, to Witold życzy nam, aby tak właśnie było. Płyta zawiera szereg utworów, które są propozycją do słuchania nie tylko latem. W pewnym sensie jest to kwintensencją muzycznych fascynacji Witolda Paszta oraz jego życiowych doświadczeń.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie