GRZYBNIA Z PODŁOŻEM BOCZNIAK OSTRYGOWATY

GRZYBNIA Z PODŁOŻEM BOCZNIAK OSTRYGOWATY

  • Cena od: 25,87
Oferty 1-1 ułożone według:

Informacje o produkcie

GRZYBNIA Z PODŁOŻEM BOCZNIAK OSTRYGOWATY

W zestawie do samodzielnej uprawy grzybów PlantiCo znajdują się:
- drewniane kołeczki zaszczepione grzybnią,
- 2 opakowania suchego substratu (umożliwia uprawę w 2 terminach) do przygotowania podłoża na którym będą rosły grzyby (pellet ze słomy),
- woreczki oraz opaski zaciskowe.
Etapy uprawy
1. Do załączonego plastikowego opakowania wlewamy gorącą wodę i wsypujemy suchy substrat (pellet ze słomy), który zwiększając swoją objętość wypełnia plastikowy woreczek.
2. Worek zamykamy opaską zaciskową. Gdy substrat już wystygnie i uzyska na całej długości taką samą średnicę wciskamy lub wbijamy w niego załączone kołeczki zaszczepione grzybnią, zaklejamy powstałe otwory a następnie cały woreczek nakłuwamy igłą lub szpilką (ok. 30-50 nakłuć).
3. Zaszczepiony blok substratu umieszczamy w półcieniu (w pomieszczeniu lub na zewnątrz). Przerośnięty grzybnią substrat nacinamy w miejscach pojawiania się guzków owocników, ew. usuwamy nalepki z miejsca zaszczepienia.

Ważne jest utrzymanie optymalnej temperatury która dla Boczniaka ostrygowatego wynosi 10-20oC. Najlepszym miejscem do rozwoju owocników jest wilgotna piwnica lub komórka. Od wiosny do jesieni możemy również uprawiać grzyby w ogrodzie wśród gałęzi drzew i krzewów. Warunkiem do osiągnięcia obfitych zbiorów owocników wysokiej jakości jest utrzymywanie podwyższonej wilgotności i zapewnienie minimalnego oświetlenia. Zraszając substrat kilka razy dziennie, zapobiegniemy wysychaniu jego powierzchni.

Pierwszych zbiorów możemy oczekiwać po ok. 21 dniach od rozpoczęcia rozwoju grzybni. Kolejnych po 21-26 dniach. Z bloku substratu możemy zebrać do 3 kg świeżych owocników grzybów.
Szczegółowa instrukcja uprawy wraz z rysunkami znajduje się na opakowaniu.
Waga produktu:2,5kg.

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie