Menu

Myśli i słowa 7 Podręcznik (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788302166914 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Nowak Ewa, Gaweł Joanna 
  • Wydawnictwo WSIP 
  • Ilość stron 364 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Publikacja Myśli i słowa. Język polski. Podręcznik. Szkoła podstawowa. Klasa 7 łączy kształcenie literacko-kulturowe z językowym. Układ treści literacko-kulturowych jest inspirowany zasadą chronologii – zachowane pozostało następstwo czasowe tekstów z kanonu literackiego, co pozwala uzmysłowić uczniom istnienie ciągłości kulturowej i wpływu dzieł wcześniejszych na późniejsze. Lekturom z kanonu – traktowanym jako głos klasyka (m.in. Poezja Jana Kochanowskiego i Adama Mickiewicza czy utwory Henryka Sienkiewicza) – towarzyszą współczesne konteksty literackie (interesująca literatura młodzieżowa, literatura popularna, np. Zła dziewczyna Beaty Ostrowickiej czy Pan Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza i współczesne utwory z kultury wysokiej, np. Wiersze Jana Twardowskiego) i konteksty kulturowe (m.in. Dzieła malarskie, muzyczne, filmowe, komiks, plakat, np. Rysunki satyryczne Andrzeja Mleczki, Katedra Tomasza Bagińskiego, komiks Pan Blaki Karola Konwerskiego i Mateusza Skutnika, spektakl Dziady w inscenizacji Konrada Swinarskiego czy street art). Dzięki czemu można pokazać, iż problemy, o których mówili klasycy, są wciąż ważne i dotyczą także współczesnej młodzieży. Ten trójkowy układ zamykają Wirtualne spacery, przygotowujące uczniów do rozsądnego i odpowiedzialnego poruszania się w świecie nowych technice, a tym samym do funkcjonowania w dzisiejszej społeczności.

Oddzielną część podręcznika stanowi gramatyka. Uczniowie otrzymują pigułkę wiedzy (Poznajemy język), potem uczą się, jak tę wiedzę użyć w praktyce (Trening czyni mistrza), a następnie wykorzystują wiedzę i umiejętności w porozumiewaniu się z ludźmi (Komunikujemy się). Materiał kształcenia językowego w klasie 7 zawiera zagadnienia z zakresu fleksji (np. Imiesłowy przymiotnikowe i przysłówkowe), składni zdania złożonego (np. Imiesłowowy równoważnik zdania czy zdania wielokrotnie złożone), słowotwórstwa (np. Wyraz podstawowy i pochodny) i komunikacji (np. Części komunikacji językowej czy intencja i cel wypowiedzi).

Podręcznik jest zgodny z podstawą programową, która zacznie obowiązywać w zreformowanej szkole podstawowej od września 2017 r.

Zgodnie z nową podstawą programową podręcznik do klasy 7 asygnowany jest na 4 godziny lekcyjne w tygodniu.

Podtytuł: Szkoła podstawowa
kolekcja cyklu: MYŚLI I SŁOWA
ISBN: 9788302166914
Kod paskowy: 9788302166914
Autorzy: Nowak Ewa, Gaweł Joanna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20321
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 364
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 20.5x26.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.785
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.