Menu

Na łamach prasy Część 1 - Kubiak Bogusław (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324231683 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Bogusław Kubiak 
  • Wydawnictwo Universitas 
  • Ilość stron 264 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Na łamach prasy część I to propozycja dla cudzoziemców i środowisk polonijnych,w której użyto najnowsze rozwiązania glottodydaktyczne. Koncentruje się na umiejętności rozumienia tekstów prasowych i tekstów z Internetu.

Przed, podczas i po czytaniu występują liczne zadania, także w powiązaniu z innymi aspektami językowymi. Niektóre (np. Tzw. C-Test) nie były jeszcze używane w podręcznikach tego typu. Każdy rozdział gromadzi znane powiedzenie polskie, ciekawostki realioznawcze, temat interkulturowy, anegdoty i krzyżówkę.

Na końcu zamieszczono klucz do ćwiczeń i artykuły główne. Nowość stanowią Strategie egzaminacyjne - prezentacja typów zadań na egzaminach certyfikatowych z języka polskiego jako obcego w części rozumienia tekstu pisanego wraz ze szczegółowymi wskazówkami ich rozwiązywania.

zapewniają one rzetelny trening w tym zakresie, a integracyjne ujęcie części językowch w podręczniku pozwala stosować go na regularnych zajęciach kursowych. Kierowany głównie do odbiorcy zagranicznego, podręcznik może także służyć rodzimym miłośnikom polszczyzny.

Spis treści Wstęp I. Bociania wioska II. Chłopak z Sosnowca III. Chcecie nie chcecie, będziecie w Internecie IV. Nie daję rozkładu na życie V. Gorąca robota VI. Oko w oko z królem puszczy VII. Uwaga, kobieta za kółkiem VIII.

W królestwie Skarbnika IX. Niezwykła moc homeopatii X. Urodzinowy szał XI. Boże Narodzenie w miniaturze XII. Polski jak łacina XIII. Mój przepis na życie Teksty Klucz Strategie egzaminacyjne: 1. Typy zadań testowych 2.

Zadania wyboru wielokrotnego 3. Zadania prawda/fałsz 4. Zadania na kompletowanie 5. Zadania z lukami 6. Zadania na ustalanie kolejności Żródła

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.