Menu

Pigmalion.Angielski z Georgem Bernardem Shaw. - Shaw Georg Bernard, Frank Ilya (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365537300 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Frank Ilya|Shaw Bernard Georg 
  • Wydawnictwo Nkb 
  • Ilość stron 312 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Opis książki/treści:

najkorzystniejsza sztuka Bernarda Show w specjalnym przełożeniu według Metody I.Franka. Profesor prawidłowej wymowy Higgins zakłada się ze swym przyjacielem, iż w ciągu 6 miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę, która marzyła o tym, by zostać damą. Profesor uczy dziewczynę zasad przepięknej mowy, a także towarzyskiej ogłady, po czym wprowadza Panienkę na salony, no i...? Wygrywa zakład? Czy to już ten szczęśliwy koniec? Nie w przypadku Bernarda Show. Ani wyrafinowana już wtedy Panienka Eliza, ani Higins nie są szczęśliwi. Co ich różni, a co integruje? Jaka przyszłość czeka Elizę? doskonała sztuka. Głębokie i równocześnie lekkie i radosne emocje.

Opis kolekcji:

Książki z linii Metoda Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka służą do nauki języka angielskiego przy okazji czytania ciekawych książek w języku oryginalnym z wplecionym dosłownym polskim tłumaczeniem. Metoda według której są przygotowane książki polega na specjalnej adaptacji treści w taki sposób że cała zawartość książki jest podzielona na akapity. Najpierw czytamy akapit, z wplecionym polskim tłumaczeniem i niektórymi gramatycznymi i fonetycznymi wyjaśnieniami. Następnie ten sam akapit czytamy już bez tłumaczenia, w oryginalnym języku, czyli \"płyniemy bez asekuracji\". Właśnie wtedy nasz mózg przyzwyczaja się do rozumienia języka obcego. Całość jest na tyle spójna, że odbiorca ma poczucie czytania książki w oryginale i przyswaja język, znajdując się w naturalnym stanie rozluźnienia i zaciekawienia treścią. U podstaw Metody leżą między innymi założenia Sugestopedii dr. G Łozanowa oraz prace Jego następców i samodzielnych lingwistów, A.Leontieva, G. Kitajgorodskiej. Kolekcja zawiera dzieła klasyków literatury brytyjskiej i amerykańskiej i w ten sposób przybliża czytelnikowi specyfikę anglojęzycznej kultury. Język oryginału nie jest w żaden sposób uproszczony ani skrócony.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.