Menu

Polskie Czasowniki Dokonane I Niedokonane - Aleksandra Kaszowska,miguel Luis Poveda Balbuena (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377205174 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Aleksandra Kaszowska|Miguel Luis Poveda Balbuena 
  • Wydawnictwo Petrus 
  • Ilość stron 230 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Jedną z największych trudności jakich przysparza język polski studentowi władającemu językiem rodzimym innym niż słowiański jest rola aspektu czasownika w wyrażaniu zróżnicowanych czasów. Aspekt może być niedokonany albo dokonany, odnosząc się adekwatnie do czynności niezakończonych i zakończonych. Najczęściej trudność nie dotyczy tylko zrozumienia istoty aspektu i jego użycia,z reguły zapamiętania obydwu form danego czasownika, z tego powodu zaleca się naukę czasowników parami. Nie zawsze jednak z łatwością jest się domyślić która forma czasownika jest dokonana, a która niedokonana.

Przykładami par czasowników są: pisać - napisać, prosić - poprosić, mówić - powiedzieć, wracać - wrócić, powtarzać - powtórzyć.

Celem niniejszej publikacji jest zaproponowanie osobie uczącej się języka polskiego rozbudowanej listy czasowników uporządkowanych w parach: niedokonany - dokonany, jak również tych występujących pojedynczo. Czasowniki są przedstawione w porządku alfabetycznym i rozpoczynają się od bezokolicznika formy niedokonanej, w sposób, który usprawnia studentowi ich wyszukiwanie, sprawdzanie i naukę. Chcąc ułatwić uczącemu się korzystanie z podręcznika, zwłaszcza poza domem, ukazujemy jedynie niezbędne dane potrzebne studentowi do samodzielnej odmiany i korzystania z danych czasowników, takie, jak nieregularności czy inne unikatowe atrybuty. W dodatku pokazujemy najszczególniej powszechne tłumaczenia czasowników na jęyzyk angielski i hiszpański, dwa z zasady studiowane języki na świecie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.