Menu

Praktyczna Gramatyka Języka Polskiego (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324217625 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Madelska, Liliana 
  • Wydawnictwo Universitas 
  • Ilość stron 456 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Podręcznik "Практическая грамматика польского языка" (praktyczna gramatyka języka polskiego) jest asygnowana dla uczniów od poziomu podstawowego do średniego ogólnego, jednak tematy w nim prezentowane znacznie poza poziom B1 wykraczają.

skatalogowane w tabelach liczne przykłady to typowo internacjonalizmy i wyrazy o wysokiej frekwencji we współczesnej polszczyźnie.

Są prezentowane w taki sposób, aby uczeń mógł sam odkrywać tajniki polszczyzny, co aktywuje samorganizujące się procesy uczenia. Naukę powinno również ułatwić podejście kontrastywne oraz towarzyszące terminom gramatycznym ikonki (gramikony).

poręczna gramatyka języka polskiego w rosyjskiej wersji językowej to kolejna praca Liliany Madelskiej z cyklu gramatyki polskiej, por. M.in.:

Odkrywamy język polski. Gramatyka dla uczących (się) języka polskiego jako obcego, 2008

Praxis-Grammatik Polnisch, 2008

Discovering Polish. A Learner’s Grammar, 2010


dzięki temu cyklowi nauczyciel ma do dyspozycji wspólny materiał w rozmaitych wersjach językowych dla grup wielojęzycznych, a uczniowie od początku nauki mogą samodzielnie pogłębiać znajomość języka polskiego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.