Menu

Rozmówki francuskie (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365049148 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Lingea 
  • Ilość stron 352 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Rozmówki Lingea zawierają najszczególniej konieczne zwroty, transparentnie uporządkowane według kategorii tematycznych. Oprócz zestawu podstawowych form grzecznościowych, wyszukamy tu wyrażenia wykorzystywane w wielu sytuacjach - podróży, szukania miejsca noclegowego, wizyty w restauracji, zakupów czy wizyty w barze czy choćby flirtu. Zawarto tu również wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazwy dni tygodnia, barwy i liczebniki.
Poszczególne części rozmówek są oznaczone najróżniejszymi kolorami, co wyraźnie ułatwia prędkie odnalezienie potrzebnego zwrotu.
Przy każdej frazie jest podana wymowa, co choćby początkującym użytkownikom pozwoli na produktywną komunikację.
ergonomiczne porady dotyczące najróżniejszych aspektów pobytu zagranicą zostały wkomponowane w rozmówki w postaci tabelek: można z nich dowiedzieć się np. O funkcjonowaniu transportu miejskiego czy o lokalnych zwyczajach.
W książce znajduje się również dwujęzyczny słowniczek z najpopularniejszymi słowami. Mini-słowniczki zawierające słówka związane z danym tematem można także znaleźć pod rozmówkami, co umożliwia prędkie znalezienie koniecznego wyrazu.
Informacje funkcjonalne o kraju, do którego się wybieramy, są zawarte na końcu książki - można tam znaleźć pomiędzy innymi wiadomości o przepisach celnych i wizowych, przepisach drogowych, w tym ograniczenia prędkości na drogach. Znajdują się tam także {pomocn|przydatn)e adresy, telefony i adresy internetowe, ułatwiające kontakt z ambasadą czy liniami lotniczymi. Czytelnik odnajdzie tam porady dotyczące podróżowania po danym kraju, informacje o atrakcjach turystycznych, godzinach otwarcia banków, specjałach lokalnej kuchni itp.
Do rozmówek dołączone jest zwięzłe i przystępne kompendium gramatyczne, dzięki któremu można pogłębić swoją znajomość języka.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.