Menu

Russkij jazyk 2. Kompendium tematyczno-leksykalne cz. 2 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788387388430 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Maria Cieplicka, Danuta Torzewska 
  • Wydawnictwo WAGROS 
  • Ilość stron 232 
  • Rok wydania 2008 

Opis

Książka oparta na zaleceniach programowych do Nowej Matury, uwzględniająca zapotrzebowania językowe przyszłych maturzystów, pomagająca w przygotowaniu do egzaminu.

Bloki tematyczne:
- PODRÓŻE,
- ŻYCIE KULTURALNE,
- SPORT,
- OCHRONA ZDROWIA,
- NAUKA I technologia,
- PRZYRODA,
- ŚWIAT WSPÓŁCZESNY
- CZY WIESZ, ŻE...

Pozycja ta zadowoli nie tylko maturzystów,również osoby chcące powtórzyć język rosyjski.

  • ciekawe , a także różnorodne tematy do dyskusji
  • słownictwo pomagające w formułowaniu wypowiedzi
  • przykładowe zadania maturalne i ich rozwiązania (informowanie, relacjonowanie, negocjowanie)

Książka stanowinieprzeciętną lekturę dla osób szukających aktualnych tekstów do nauki języka rosyjskiego.

"Russkij jazyk. Kompendium tematyczno-leksykalne dla młodzieży szkolnej, studentów i nie tylko..." składa się z 2 części zawierających łącznie 15 bloków tematycznych. Pierwsza część obejmuje 7 bloków, druga - 8.

Uczący się języka rosyjskiego znajdą w kompendium słownictwo podstawowe I wykraczające poza wiedzę podręcznikową, atrakcyjne i zróżnicowane tematy do dyskusji. Pozycja ta skierowana jest do osób chcących opanować także takie umiejętności jak np. Relacjonowanie czy także negocjowanie.

Kompendium pozwoli nie tylko utrwalić słownictwo,na dodatek zapoznać się z nową leksyką, wzbogacającą wypowiedź. Pomoże także zrozumieć dany temat, zachęci do przemyśleń i samodzielnej wypowiedzi.

Przygotowując niniejszy podręcznik, Autorki oparły się na zaleceniach programowych do nowej matury i uwzględniły potrzeby językowe przyszłych maturzystów. Maturzysta odszuka w kompendium przykładowe zadania maturalne, pomagające w przygotowaniu się do czekającego go egzaminu. Nad wyraz pomocne są zaprezentowane tu wzorce, gdyż zawierają nie tylko przykłady zadań, ale i ich rozwiązania.

Materiały zawarte w kompendium mogą w pokaźnym stopniu pomóc ponadto nauczycielom podczas cyklu dydaktycznego. Warto wyróżnić, iż kompendium nie zastępuje dotychczasowych repetytoriów tematyczno-leksykalnych, lecz je uzupełnia, wzbogaca i kieruje uwagę ucznia i nauczyciela na nowy rodzaj zadań występujących podczas egzaminu.

Autorki pragną zaznaczyć, że z zaprezentowanych materiałów można korzystać W dowolny sposób, zależny od potrzeb i możliwości zainteresowanych. Polecają je wszystkim uczącym się języka rosyjskiego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.