Menu

Tajemniczy opiekun. Angielski z Jean Webster (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365537348 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Webster Jean 
  • Wydawnictwo Nkb 
  • Ilość stron 472 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Opis książki/treści:

Powieść o losach dziewczyny z domu sierot. Dzięki hojności jednego z członków komitetu dobroczynnego zostaje wysłana na studia do college'u z pełnym utrzymaniem. Pod jednym warunkiem: ma regularnie pisywać listy do opiekuna, który chce pozostać anonimowy. Czy uda się jej w końcu poznać nieodgadnionego opiekuna? I kim okaże się ten człowiek? Jak potoczy się historia ich relacji? szczególnie wesoła, lekka fabuła, a zarazem głębokie przesłanie.

Opis kolekcji:

Książki z serii Metoda Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka służą do nauki języka angielskiego przy okazji czytania atrakcyjnych książek w języku oryginalnym z wplecionym dosłownym polskim tłumaczeniem. Metoda polega na specjalnej adaptacji treści w taki sposób iż cała zawartość książki jest podzielona na akapity. Najpierw czytamy akapit, z wplecionym polskim tłumaczeniem i niektórymi gramatycznymi i fonetycznymi wyjaśnieniami. Następnie ten sam akapit czytamy już bez tłumaczenia, w oryginalnym języku, czyli \"płyniemy bez asekuracji\". Właśnie wtedy nasz mózg przyzwyczaja się do rozumienia języka obcego. Całość jest na tyle spójna, iż odbiorca ma poczucie czytania książki w oryginale i przyswaja język, znajdując się w naturalnym stanie rozluźnienia i zaciekawienia treścią. U podstaw Metody leżą między innymi założenia Sugestopedii dr. G Łozanowa oraz prace Jego następców i samodzielnych lingwistów, A.Leontieva, G. Kitajgorodskiej. Kolekcja posiada dzieła klasyków literatury brytyjskiej i amerykańskiej i w ten sposób przybliża czytelnikowi specyfikę anglojęzycznej kultury. Język oryginału nie jest w żaden sposób uproszczony ani skrócony.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.