Manu

NavRoad Leeo S6 EU

Cechy produktu

  • Producent NavRoad 
  • Przekątna ekranu 7 "
  • Mapy Europa 

Opis

Czy nie masz już siły do swojej starego GPS'a? Teraz dzięki nowej nawigacji dotrzesz wszędzie bez problemu! Nowy model GPS NavRoad Leeo S6 sprawi, że szybko odnajdziesz swój punkt docelowy.

Wprowadzenie

Wybranie nowej nawigacji samochodowej nie należy do prostych. Wynika to głównie z ogromnej ilości urządzeń dostępnych na rynku. Poniżej znajdziesz odpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę dokonując zakupu.

Właściwości ekranu

Wyświetlacz nawigacji opisują następujące parametry: rozdzielczość, przekątna oraz ilość wyświetlanych kolorów. Najczęściej spotykamy rozdzielczość o wymiarach 800 na 480 oraz 480 x 272 pikseli i a to jednocześnie najbardziej optymalne wartości. Na rynku znajdziemy modele z wyświetlaczami od 3,5 do 7 cali a ich wybór jest sprawą indywidualną. Najpopularniejszą wybieraną dzisiaj wielkością wyświetlacza jest 4,3 cala a coraz częściej i 5. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem wielkości rośnie pobór mocy co wpływa znacząco na czas działania baterii oraz może negatywnie wpływać na widoczność w czasie jazdy. Wielkość przekątnej w ekranie prezentowanej nawigacji samochodowej wynosi 7 cali.

System operacyjny i mapy

Producenci map tworzą swoje oprogramowanie przede wszystkim dla urządzeń wyposażonych w system operacyjny Microsoft Windows CE. Mogą na nim funkcjonować mapy: MapaMap, AutoMapa, MioMap oraz iGO. Wyjątkiem są firmy Garmin oraz TomTom, posiadające własne oprogramowanie. Wybierając mapę do poruszania się głównie po naszym kraju wystarczy nam tylko obszar dla Polski. Taka plansza jest znacznie dokładniejsza niż np. mapa Europy, poza tym mniejsza będzie szybciej się ładować. Jeśli jednak dość często wybieramy się samochodem do krajów zachodnich warto wtedy zainwestować w obszerniejszą planszę. Nawigacja prezentowana na tej stronie ma program z mapą dla obszaru: Europa. Do każdego systemu należy dokupić odpowiednią mapę lub istnieje już podstawowa wersja zainstalowana na urządzeniu. Powinniśmy zwrócić uwagę czy nawigacja samochodowa, którą jesteśmy zainteresowani posiada zakupioną licencję mapy na co najmniej rok.

Parametry techniczne

Pojemna pamięć RAM przydaje się głównie gdy używamy dużych map np. Europy, powinna mieć co najmniej 128 MB. Pozwoli to na sprawną obsługę rozległych obszarów.

Podsumowanie

Mnogość rozmiarów, programów oraz funkcji jakie posiadają dostępne nawigacje na rynku pozwala znaleźć odpowiedni model niemal każdemu nawet najbardziej wymagającemu użytkownikowi. Nawigacja samochodowa to przydatne urządzenie, a czasami wręcz niezbędne, aby poruszać się po nieznanych obszarach. Pozwala na szybsze dotarcie do celu dzięki prostym i jasnym komunikatom, w przeciwieństwie do korzystania z map tradycyjnych. Dodatkowo nawigacja cały czas informuje na żywo o tym, co dzieje się na trasie. Konkretnie mówi o skrzyżowaniach, zakrętach, czasie dotarcia do punktu docelowego, kilometrach przebytych i pozostałych do osiągnięcia celu. Ostrzega m.in. o niebezpieczeństwach, ograniczeniach prędkości oraz możliwości występowania radarów. Model nawigacji NavRoad Leeo S6 z pewnością zagwarantuje nam powyższe warunki.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie