Menu

Niwelator laserowy Nivel System NL400 Digital + łata + statyw

Cechy produktu

  • Rodzaj laserowy 

Opis

Niwelator obrotowy Nivel System NL400 to wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzie do prac we wnętrzu pomieszczeń (z widoczną, czerwoną wiązką lasera), jak i na otwartych przestrzeniach (z wykorzystaniem czujnika). Instrument wyznacza płaszczyznę poziomą, pochyloną, pionową (po obróceniu go o 90°) i, dzięki pionownikowi, określa pion albo kąty proste. NL400 przeznaczony jest do prac ogólnobudowlanych. Jego konkretną strona jest odporność i niepodatność na warunki atmosferyczne i wydajne akumulatorki, zapewniające kilkadziesiąt godzin ciągłej pracy w terenie. Sprzęt jest przychylny użytkownikowi dzięki intuicyjnemu interfejsowi i możliwości zdalnej obsługi przy pomocy pilota.

ŁATWE I szybkiE POMIARY
linia niwelatorów laserowych NL400 ma funkcję autopoziomowania, po włączeniu sprzęt sam spoziomuje się i natychmiast gotowy jest do pracy. Generowana wiązka czerwonego lasera jest bardzo należycie widzialna, wyświetlona na ścianie formuje linię referencyjną dla prac poziomych lub pionowych. Podczas pracy z czujnikiem i łata laserową uzyskujemy skrupulatny komplet niwelacyjny, pomiary dokonywane są jednoosobowo. Funkcja skanowania pozwala na zawężenie wyświetlanej wiązki w zadanym zakresie, w ten sposób uzyskujemy referencyjną linię lasera tylko tam, gdzie przeprowadzamy prace.

UNIWERSALNE użycie
Sprzęt umożliwia pracę zarówno z wiązką poziomą jak i pionową. Płaszczyzna może być pochylana w jednym lub dwóch kierunkach, dzięki temu laser może być stosowany przy tego typu pracach jak wylewanie posadzek, czy niwelacja i przygotowanie powierzchni pod kostkę brukową, boisko, czy drogę - zapewniając odprowadzenie wody zgodnie z zaprojektowanymi spadkami. Przy pracach konstrukcyjnych przydatnym staje się pionownik laserowy, który stanowi oś generowanej rotacyjnie płaszczyzny laserowej. Funkcjonalność ta zagwarantuje precyzyjne wpasowanie się lasera przy pracach prostopadłych, czy w trakcie przenoszenia punktów (pionownik wyświetlany jest do dołu i do góry jednocześnie). W przypadku prac na zewnątrz i przy większych zasięgach używany jest detektor laserowy, gwarantujący możliwość odbioru sygnału w zakresie 500 m (średnica pracy). Zróżnicowane szybkości obrotów głowicy wykorzystanie lasera jednocześnie przy pracach instalacyjnych w w środku budynku jak i przy sterowaniu maszynami, gdzie wymagane są wyższe szybkości (600 obr/min).

dokładnY I niezawodnY SPRZĘT
Niwelator zbudowany jest w oparciu o elektroniczny kompensator, eliminujący drgania i gwarantujący starannie poziomowanie płaszczyzny laserowej. Elektroniczny kompensator, w porównaniu z magnetycznym jest dużo bardzie skrupulatny, szczególnie w przypadku pomiarów budowlanych gdzie teren może drgać wskutek pracy ciężkiego sprzętu. Dlatego również dzięki niwelatorowi NL400 uzyskujemy pewne i dokładne pomiary. Sprzęt jest wytrzymały na działanie kurzu i wody, potwierdzony klasą IP64. Dodatkowo głowica rotacyjna osłonięta jest szklanym korpusem, a obudowa lasera ma gumowe osłony broniące przed uszkodzeniem wskutek uderzenia.

WYGODA OBSŁUGI
NL400 instynktowny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami, w tym wprowadzanie spadków odbywa się w sposób manualny. Funkcje lasera mogą być sterowane równocześnie z pokładu instrumentu jak i za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania. Laser ma możliwość zasilania z baterii, akumulatorków oraz bezpośrednio z sieci. Całość uzupełnia kompaktowa pokrywa, dzięki temu laser jest funkcjonalny, nietrudny w instalacji na budowie oraz przy transporcie.

Cyfrowy czujka

typowym wyposażeniem niwelatora jest detektor z cyfrowym wyznaczoniem różnic wyskości, dzięki któremu pomiary niwelatorem NL400 Digital są jeszcze szybsze i bardziej precyzyjne.

pakiet zawiera:

niwelator laserowy

czujka laserowy(RD-600) z cyfrowym wyświetlaniem różnic wysokości z uchwytem na łatę

pilot zdalnego sterowania

akumulatorki

ładowarka

dodatkowy zasobnik na baterie

tarczka laserowa

okulary laserowe

instrukcja obsługi

kufer transportowy

+ statyw aluminiowy SJJ1

+ łata laserowa LS-24

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.