Menu

Niwelator laserowy Nivel System NL600

Cechy produktu

 • Rodzaj laserowy 

Opis

Laser obrotowy Nivel System NL600 to wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzie do realizacji prac we wnętrzu pomieszczeń z wyjątkowo prawidłowo widoczną, czerwoną wiązką lasera, jak i do pracy na otwartych przestrzeniach. Instrument zbudowany został na bazie sprawdzonej i efektywnej technice laserowej, gwarantuje wysoką precyzyjność pomiarów, może być używany na długich odcinkach robót (zasięg 700m), a prędkość pracy, w tym poziomowania się i reagowanie na drgania terenu - zezwala na wykorzystanie niwelatora do prac drogowych w tym przy sterowaniu urządzeń. Niwelator wyznacza płaszczyznę poziomą, pochyloną, pionową (po obróceniu go o 90°), a także, dzięki pionownikowi, określa pion lub kąty proste. NL600 DIGITAL oferowany jest standardowo z czujnikiem RD-600 DIGITAL, na którym różnice wysokości wyświetlane są cyfrowo - co w pokaźnym stopniu ułatwia i przyśpiesza pomiary. Sprzęt jest przyjazny użytkownikowi dzięki intuicyjnemu interfejsowi, prosto się go ustawia, a także przenosi (ergonomiczne uchwyty) i zezwala na zdalną obsługę za pomocą pilota.

 • wszystko widać gołym okiem - czerwony kolor lasera jest na tyle intensywny, że zrzutowana na obiekt wiązka jest dobrze widoczna choćby w odległości kilkudziesięciu metrów od stanowiska
 • jeszcze większy zasięg działania - pracę na otwartej przestrzeni w odległości 700 m (średnica pracy lasera)
 • wydajna niwelacja - cyfrowy czujka laserowy z numerycznym wyznaczaniem różnicy wysokości (RD500 DIGITAL) w pokaźnym stopniu ułatwia niwelację i podciąga jej precyzyjność (nie trzeba odczytywać wartości z łaty, wartość ta prezentowana jest na wyświetlaczu czujnika)
 • praca z płaszczyzną pochyloną - wiązka lasera może być pochylana w jednym albo dwóch kierunkach w zakresie?10%, wyznaczanie w terenie spadków odbywa się manualnie i bez konieczności przeliczania wysokości poszczególnych stanowisk
 • laser w każdą stronę - głowica emitująca płaszczyznę laserową w poziomie wyznacza ponadto laser liniowy, co ułatwia definiować płaszczyznę pod kątem prostym względem wyszczególnionej linii
 • szybkie samopoziomowanie - kompensator prędko i precyzyjnie poziomuje instrument, a alarm?poruszenia" niwelatora likwiduje realizowanie błędnych pomiarów, gdy instrument został nieumyślnie potrącony i rozpoziomowany
 • jednoosobowa obsługa - do obsługi niwelatora i wyznaczania wysokości starczy tylko jedna osoba
 • zdalne sterowanie - parametry lasera można zmieniać przy pomocy dostarczanego w typowej konfiguracji pilota
 • wszystko w pakiecie - niwelator dostarczany jest standardowo z grupą funkcjonalnych akcesoriów, wspierających prace (czujnik laserowy DIGITAL, uchwyt na łatę laserową, pilot, akumulatory, ładowarka, dodatkowy zasobnik na baterie alkaliczne, tarczka laserowa, kufer transportowy)
 • praca w każdych warunkach - konkretne zabezpieczenie głowicy obrotowej chroni ten najważniejszy element niwelatora przed uszkodzeniami mechanicznymi, a szczelna pokrywa spełnia normę IP66, zezwalając pracować w deszczu i kurzu

MARKOWY SPRZĘT W przystępnEJ CENIE

Nivel System jest marką instrumentów pomiarowych dla branży budowlanej i geodezyjnej wprowadzoną na polski rynek przez TPI Sp. Z o.o. W 2003 r. Produkty Nivel System skierowane są do szerokiego kręgu odbiorców, dla których jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest dostępna cena z jednoczesną gwarancją optymalnej jakości, co zagwarantuje możliwość zastosowania w wielu wykorzystaniach fachowego zestawu pomiarowego kosztem niższym niż dotychczas. Instrumenty Nivel System wyróżniają się własnym oryginalnym wzornictwem i kolorystyką co powoduje, iż rozpoznanie tej cieszącej się zaufaniem producenta jest proste i jednoznaczne. Nivel System to pewność bezpiecznej i komfortowej pracy w wielu standardowych użyciach.

ŁATWE I szybkiE POMIARY

Niwelator NL600 posiada funkcję autopoziomowania, po włączeniu sprzęt sam spoziomuje się i natychmiast gotowy jest do pracy. Generowana wiązka laserowa jest widzialna, wyświetlona na ścianie wytwarza linię referencyjną dla prac poziomych albo pionowych. W trakcie pracy z czujnikiem i łatą laserową uzyskujemy dokładny zestaw niwelacyjny, pomiary dokonywane są jednoosobowo. Cyfrowe wyodrębnionia różnicy wysokości na wyświetlaczu (RD600 DIGITAL) istotnie skracają proces niwelacji. Funkcja skanowania zezwala na zawężenie wyświetlanej wiązki w zadanym zakresie, w ten sposób uzyskujemy referencyjną linię lasera jedynie tam, gdzie przeprowadzamy prace.

UNIWERSALNE użycie

Sprzęt zezwala na pracę zarówno z wiązką poziomą jak i pionową. Płaszczyzna może być pochylana w jednym lub dwóch kierunkach, dzięki czemu laser może być wykorzystywany przy tego typu pracach jak wylewanie posadzek, czy niwelacja i przygotowanie powierzchni pod kostkę brukową, boisko, czy drogę - zapewniając odprowadzenie wody zgodnie z zaprojektowanymi spadkami. Przy pracach konstrukcyjnych przydatnym staje się pionownik laserowy, który stanowi oś generowanej rotacyjnie płaszczyzny laserowej. Funkcjonalność ta zagwarantuje skrupulatne wpasowanie się lasera przy pracach prostopadłych, czy podczas przenoszenia punktów (pionownik wyświetlany jest do dołu i do góry równocześnie). W przypadku prac na zewnątrz i przy większych zasięgach stosowany jest czujnik laserowy, gwarantujący możliwość odbioru sygnału w zakresie 700 m (średnica pracy). Rozmaite prędkości obrotów głowicy wykorzystanie lasera równocześnie przy pracach instalacyjnych w w środku budynku jak i przy sterowaniu maszynami, gdzie wymagane są wyższe prędkości (600 obr/min).

precyzyjnY I bezawaryjnY SPRZĘT

Ta seria niwelatorów laserowych zbudowana jest w oparciu o elektroniczny kompensator, eliminujący drgania i zapewniający precyzyjnie poziomowanie płaszczyzny laserowej. Elektroniczny kompensator, w porównaniu z magnetycznym jest dużo bardzie skrupulatny, istotnie w przypadku pomiarów budowlanych gdzie teren może drgać wskutek pracy ciężkiego sprzętu. Dlatego także dzięki NL600 uzyskujemy pewne i skrupulatne pomiary. Sprzęt jest niepodatny na działanie kurzu i wody, potwierdzony klasą IP66. Na dodatek głowica rotacyjna osłonięta jest szklanym korpusem, a obudowa lasera posiada gumowe osłony broniące przed zniszczeniem wskutek uderzenia.

WYGODA OBSŁUGI

NL600 intuicyjny panel sterowania. Zarządzanie funkcjami, w tym wprowadzanie spadków odbywa się w sposób manualny. Funkcje lasera mogą być sterowane równocześnie z pokładu instrumentu jak i za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania. Laser ma możliwość zasilania z baterii, akumulatorków, a także bezpośrednio z sieci. Całość uzupełnia kompaktowa pokrywa, z użytecznymi uchwytami - dzięki czemu laser jest przystępny w instalacji na budowie i przy transporcie.

użycia:

 • równanie terenu - niwelacja konwencjonalna i przy kontroli pracy sprzętów budowlanych
 • prace murarskie - wewnętrzne i zewnętrzne (fundamenty, ścianki, schody, wylewki, szalowanie)
 • prace brukarskie - realizowanie parkingów, podjazdów, tarasów
 • prace montażowe i wykończeniowe - montaż konstrukcji drewnianych, aluminiowych, sufitów podwieszanych, glazurnictwo
 • prace instalacyjne - wyznaczanie linii przewodów, przenoszenie punktów
 • prace ziemne - wykopy, równanie, skarpowanie
 • prace stolarskie - meble, zabudowy

W komplecie

 • niwelator laserowy NL600
 • detektor laserowy RD600 DIGITAL
 • uchwyt czujnika na łatę
 • pilot zdalnego sterowania
 • tarczka laserowa
 • okulary laserowe
 • dodatkowy zasobnik na baterie
 • akumulatorki
 • ładowarka
 • kufer transportowy

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.