Menu

Niwelator Nivel System NL610 + statyw SJJ1 + łata LS-24

Opis

Laser obrotowy Nivel System NL610 DIGITAL to wszechstronne i wielofunkcyjne narzędzie do realizacji prac we wnętrzu pomieszczeń z nad wyraz dobrze widoczną, czerwoną wiązką lasera, jak i do pracy na otwartych przestrzeniach. Instrument zbudowany został na bazie sprawdzonej i sprawnej technologii laserowej, zapewnia wysoką skrupulatność pomiarów, może być używany na długich odcinkach robót (zasięg 700m), a prędkość pracy, w tym poziomowania się i reagowanie na drgania terenu - zezwala na wykorzystanie go do prac drogowych w tym przy sterowaniu sprzętów. Operowanie niwelatorem wyznacza płaszczyznę poziomą, pochyloną (pochylenie cyfrowe w dwóch osiach), pionową (po obróceniu go o 90°) - całość zarządzana z pokładu panelu starowania z wyświetlaczem LCD, a także, dzięki pionownikowi, określa pion albo kąty proste. NL610 DIGITAL oferowany jest standardowo z czujnikiem RD500 DIGITAL, na którym różnice wysokości wyświetlane są numerycznie - co w znacznym stopniu ułatwia i przyśpiesza pomiary. Sprzęt jest przychylny użytkownikowi dzięki instynktownemu interfejsowi, z łatwością się go ustawia oraz przenosi (użyteczne uchwyty) i zezwala na zdalną obsługę przy pomocy pilota (radiowego) z wyświetlaczem LCD.

 • wszystko widać gołym okiem - czerwony odcień lasera jest na tyle intensywny, iż zrzutowana na obiekt wiązka jest poprawnie widoczna nawet w odległości kilkudziesięciu metrów od stanowiska
 • jeszcze większy zasięg działania - pracę na otwartej przestrzeni w odległości 700m (średnica pracy lasera)
 • sprawna niwelacja - czujka laserowy z cyfrowym wyznaczaniem różnicy wysokości (RD600 DIGITAL) w dużym stopniu usprawnia niwelację i podnosi jej precyzyjność (nie trzeba odczytywać wartości z podziałki na łacie laserowej - wartości te prezentowane są numerycznie na wyświetlaczu czujnika)
 • praca z płaszczyzną pochyloną - wiązka lasera może być pochylana w sposób cyfrowy w jednym albo dwóch kierunkach w zakresie?10%, wyznaczanie w terenie spadków odbywa się cyfrowo i bez konieczności przeliczania wysokości poszczególnych stanowisk
 • laser w każdą stronę - głowica emitująca wiązkę poziomą wyznacza ponadto laser liniowy, co ułatwia definiować płaszczyznę pod kątem prostym względem wyznaczonej linii
 • prędkie samopoziomowanie - kompensator szybko i precyzyjnie poziomuje instrument, a alarm?poruszenia" niwelatora likwiduje wykonywanie błędnych pomiarów, gdy instrument został nieumyślnie potrącony i rozpoziomowany
 • jednoosobowa obsługa - do obsługi niwelatora i wyznaczania wysokości starczy tylko jedna osoba
 • zdalne sterowanie - cechy lasera można zmieniać przy pomocy dostarczanego w charakterystycznej konfiguracji pilota z wyświetlaczem LCD (cechy lasera prezentowane są na pilocie), komunikacja pomiędzy laserem a pilotem odbywa się radiowo
 • wszystko w komplecie - niwelator dostarczany jest standardowo z grupą poręcznych akcesoriów, wspierających prace (czujka laserowy DIGITAL, uchwyt na łatę laserową, pilot radiowy z LCD, tarczka laserowa, akumulatory, ładowarka, dodatkowy zasobnik na baterie alkaliczne, okulary laserowe)
 • praca w każdych warunkach - konkretne zabezpieczenie głowicy obrotowej chroni ten najważniejszy element niwelatora przed uszkodzeniami mechanicznymi, a szczelna pokrywa spełnia normę IP56, pozwalając pracować w deszczu i kurzu
MARKOWY SPRZET W przystępnEJ CENIE

Nivel System jest marką instrumentów pomiarowych dla branży budowlanej i geodezyjnej wprowadzoną na polski rynek poprzez TPI Sp. Z o.o. W 2003 r. Produkty Nivel System skierowane są do szerokiego kręgu odbiorców, dla których jednym z podstawowych kryteriów wyboru jest przystępna cena z jednoczesną gwarancją odpowiedniej jakości, co gwarantuje możliwość zastosowania w wielu wykorzystaniach profesjonalnego zestawu pomiarowego kosztem niższym niż dotychczas. Instrumenty Nivel System wyróżniają się własnym oryginalnym wzornictwem i kolorystyką co sprawia, iż rozpoznanie tej cieszącej się zaufaniem firmy jest proste i jednoznaczne. Nivel System to pewność bezpiecznej i komfortowej pracy w wielu charakterystycznych użyciach.

proste I prędkiE POMIARY

Niwelator NL610 posiada funkcję autopoziomowania, po włączeniu sprzęt sam spoziomuje się i natychmiast gotowy jest do pracy. Generowana wiązka zielonego laserowa jest nad wyraz korzystnie widzialna (choćby w jasnych, nasłonecznionych pomieszczeniach), wyświetlona na ścianie stwarza linię referencyjną dla prac poziomych albo pionowych. Podczas pracy z czujnikiem i łatą laserową uzyskujemy skrupulatny pakiet niwelacyjny, pomiary dokonywane są jednoosobowo. Cyfrowe wskazania różnicy wysokości na wyświetlaczu (RD600 DIGITAL) pokaźnie skracają proces niwelacji. Funkcja skanowania pozwala na zawężenie wyświetlanej wiązki w zadanym zakresie, w ten sposób uzyskujemy referencyjną linię lasera jedynie tam, gdzie przeprowadzamy prace.

UNIWERSALNE użycie

Sprzęt pozwala na pracę jednocześnie z wiązką poziomą jak i pionową. Płaszczyzna może być pochylana w jednym lub dwóch kierunkach (cyfrowo, za pomocą panelu sterowania), dzięki temu laser może być wykorzystywany przy tego typu pracach jak wylewanie posadzek, czy niwelacja i przygotowanie powierzchni pod kostkę brukową, boisko, czy drogę - gwarantując odprowadzenie wody zgodnie z zaprojektowanymi spadkami. Przy pracach konstrukcyjnych przydatnym staje się pionownik laserowy, który stanowi oś generowanej rotacyjnie płaszczyzny laserowej. Funkcjonalność ta gwarantuje staranne wpasowanie się lasera przy pracach prostopadłych, czy w trakcie przenoszenia punktów (pionownik wyświetlany jest do dołu i do góry równocześnie). W sytuacji prac na zewnątrz i przy pokaźniejszych zasięgach stosowany jest czujka laserowy, zapewniający możliwość odbioru sygnału w zakresie 700 m (średnica pracy). Różne szybkości obrotów głowicy użycie lasera zarówno przy pracach instalacyjnych w w środku budynku jak i przy sterowaniu maszynami, gdzie wymagane są wyższe szybkości (600 obr/min).

skrupulatnY I niezawodnY SPRZĘT

Niwelator zbudowany jest w oparciu o elektroniczny kompensator, eliminujący drgania i zapewniający dokładnie poziomowanie płaszczyzny laserowej. Elektroniczny kompensator, w porównaniu z magnetycznym jest dużo bardzie skrupulatny, stanowczo w sytuacji pomiarów budowlanych gdzie teren może drgać wskutek pracy ciężkiego sprzętu. Dlatego też dzięki NL610 uzyskujemy pewne i staranne pomiary. Sprzęt jest oporny na działanie kurzu i wody, potwierdzony klasą IP56. Ponadto głowica rotacyjna osłonięta jest szklanym korpusem, a obudowa lasera posiada gumowe osłony chroniące przed zniszczeniem wskutek uderzenia.

WYGODA OBSŁUGI

NL610 instynktowny panel sterowania z wyświetlaczem LCD. Zarządzanie funkcjami, w tym wprowadzanie spadków odbywa się w sposób cyfrowy. Funkcje lasera mogą być sterowane równocześnie z pokładu instrumentu jak i za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania z wyświetlaczem LCD (parametry lasera zostają wyświetlane na pilocie). Laser ma możliwość zasilania z baterii, akumulatorków oraz bezpośrednio z sieci. Całość uzupełnia kompaktowa pokrywa, z ergonomicznymi uchwytami - dzięki czemu laser jest nietrudny w instalacji na budowie oraz przy transporcie.

wykorzystania:

 • równanie terenu - niwelacja konwencjonalna i przy kontroli pracy maszyn
 • prace murarskie - wewnętrzne i zewnętrzne (fundamenty, ścianki, schody, wylewki, szalowanie)
 • prace brukarskie - realizowanie parkingów, podjazdów, tarasów
 • prace montażowe i wykończeniowe - montaż konstrukcji drewnianych, aluminiowych, sufitów podwieszanych, glazurnictwo
 • prace instalacyjne - wyznaczanie linii przewodów, przenoszenie punktów
 • prace stolarskie - meble, zabudowy

W zestawie

 • niwelator laserowy NL610
 • sensor laserowy RD600 DIGITAL
 • uchwyt czujnika na łatę
 • pilot zdalnego sterowania
 • tarczka laserowa
 • okulary laserowe
 • dodatkowy zasobnik na baterie
 • akumulatorki
 • ładowarka
 • kufer transportowy
 • statyw SJJ1
 • łata LS-24

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.