Menu

Chiński sposób na zdrowie (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788376492353 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Leszek Matela 
  • Wydawnictwo KOS 
  • Ilość stron 336 
  • Rok wydania 2021 

Opis

Czy zastanawialiście się Państwo, jaki jest powód, że kraje stosujące tradycyjną Medycynę Chińską (TCM) i akupunkturę wyraźnie lepiej radzą sobie z pandemią? wystarczy porównać statystyki nie tylko w Chinach, lecz też w Japonii, Korei Południowej, na Tajwanie, Hongkongu, Singapurze i Wietnamie.Skąd bierze się fascynacja feng shui i chińskimi symbolami? Dlaczego ludzie na całym świecie ćwiczą qigong, tai chi, medytację chan i sporo innych technik Dalekiego Wschodu, sprzyjających zdrowiu, harmonii i rozwojowi wewnętrznemu? W tamtym kręgu kulturowym to rozpowszechniona praktyka i część stylu bycia przynosząca wymierne efekty.

Warto, abyśmy spróbowali je w dodatku wykorzystać. Niniejsza publikacja może stać się pomocna w tym zakresie.Książka przedstawia przeróżne formy chińskiej sztuki zdrowego życia, od feng shui po ćwiczenia energetyzujące.

Znajdują się w niej użyteczne wskazówki, jak Europejczyk XXI wieku może użyć idealną wiedzę Chińczyków we współczesnych realiach. Feng shui daje możliwość takiego ukształtowania środowiska wokół nas, żeby żyło się nam harmonijnie i zdrowo.

Z kolei specjalne zestawy ćwiczeń zapewniają odpowiednią energetyzację organizmu. W ten sposób, poprzez działania dotyczące otoczenia człowieka (feng shui), jak i bezpośrednio jego ciała oraz umysłu (dieta, akupresura, masaż, qigong, medytacja), możemy stworzyć słuszne warunki do życia.

Opisane są także najpopularniejsze chińskie symbole i talizmany. Prezentowane w książce zalecenia są proste i łatwe do wykorzystania przez każdego z czytelników. Leszek Matela, geomanta, radiesteta i znawca kultury Dalekiego Wschodu, znany z wielu publikacji książkowych, m.in.

o feng shui i chińskiej geomancji. To 60 pozycja w jego bibliografii. CHIŃSKI SPOSÓB NA ZDROWE ŻYCIE pokazuje możliwości funkcjonalnego wykorzystania dawnej wiedzy, jest kompendium, które powstało w wyniku wieloletnich fascynacji autora tradycjami Państwa Środka.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.