Menu

Czarny łabędź Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem - Taleb Nassim Nicholas (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788382020144 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo Zysk 
  • Ilość stron 698 
  • Rok wydania 2020 

Opis

najbardziej PROROCZA KSIĄŻKA XXI WIEKU!
Co łączy wynalazek wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street, Harry\'ego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny znacznej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Dlaczego nigdy nie powinieneś gonić ruszającego pociągu ani wierzyć rutynowym gazetom?
Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: nieoczekiwanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kryzys finansowy 2008 roku czy aktualna pandemia koronawirusa Covid-19, wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny, ale są niemożliwe do przewidzenia, dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować.
\"Połączenie niskiej przewidywalności i pokaźnych skutków dla otaczającej rzeczywistości czyni Czarnego Łabędzia wielką zagadką\" - pisze Nassim Nicholas Taleb. I proponuje czytelnikowi rozwiązanie tej zagadki. Jego książka to niezmiernie ważna lektura dla wszelkich, którzy chcą żyć świadomie w dzisiejszym, pełnym niepewności i niebezpieczeństw, prędko zmieniającym się świecie.
"najbardziej proroczy głos ze wszystkich\".
GQ
"Ta książka zmieniła współczesne myślenie\".
The Times
"Czarny Łabędź zmienił mój pogląd na to, jak działa świat\".
Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla
Ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy na świecie.
Przetłumaczona na 33 języki!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.