Menu

Ewangelia Tomasza (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788376490809 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Osho 
  • Wydawnictwo KOS 
  • Ilość stron 522 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Ewangelia Tomasza to jeden z najważniejszych apokryfów, czasem określany także jako Piąta Ewangelia. Rękopis odkryty pod sam koniec XIX wieku tylko 114 wersetów, ale to nie pojemność jest miarą jego znaczenia.
unikatowy charakter tego tekstu bezdyskusyjnie odróżnia go od ewangelii kanonicznych. Nie jest to alegoryczna opowieść o życiu Jezusa, lecz zbiór wskazówek, które miały być poprzez niego wypowiedziane. Jezus jest tu raczej opisany jako duchowy przewodnik, którego słowa (jeśli zostaną właściwie zrozumiane) mogą zapewnić życie wieczne. Z tego względu wielu badaczy określa Ewangelię Tomasza jako tekst gnostyczny, wyróżniający poznanie i własne, bezpośrednie przeżycie.
Taki jest także klimat komentarzy Osho do tego wyjątkowego tekstu. Jego interpretacje pomagają czytelnikowi nie tylko zrozumieć sens cytowanych wypowiedzi, lecz – na ogół – zrozumieć okruchy własnego życia.
Poznanie siebie, jakże nieraz podkreślane poprzez filozofów, mistyków i przewodników duchowych, to kwintesencja Ewangelii Tomasza. Obfite wyjaśnienia Osho pozwalają to poznanie przenieść w nasze codzienne życie, byśmy z coraz pokaźniejszym zrozumieniem mogli rozwijać się i rozkwitać.

Niech ten, który szuka, nie ustaje w poszukiwaniu aż odszuka...

Podtytuł: Komentarze OSHO
Tytuł oryginału: THE MUSTARD SEED
ISBN: 9788376490809
Kod paskowy: 9788376490809
Autorzy: OSHO
Tłumaczenie: Jamrozik Katarzyna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 22157
Miejscowość: Katowice
liczba stron: 528
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.0x21.0cm
Głębokość (mm): 38
Waga: 0.75
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.