Menu

Hsin Hsin Ming (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788376490229 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Osho 
  • Wydawnictwo Kos 
  • Ilość stron 280 
  • Rok wydania 2010 

Opis

Wchodzimy w atrakcyjny świat nie-umysłu mistrza zen. Sosan jest trzecim patriarchą zen. Nie wiadomo o nim zbyt sporo. Tak powinno być, bo historia zapisuje jedynie przemoc, nie zapisuje ciszy, nie jest w stanie. Wszystkie zapisy dotyczą gwałtownych wydarzeń. Gdy ktoś staje się naprawdę cichy, znika z wszystkich zapisów, przestaje być częścią naszego szaleństwa. Jest więc tak, jak być powinno.
Jego biografia nie ma znaczenia, bo gdy ktoś staje się oświecony, nie ma już biografii. Przestaje być formą, więc to, kiedy się urodził i kiedy umarł, to nieistotne fakty.
Będziemy mówić o Sosanie i o jego słowach. Jeśli będziesz słuchać uważnie, po-czujesz w sobie ciszę. Te słowa są jak atom, pełne energii. Zawsze gdy mówi ktoś, kto dostąpił, słowo jest zalążkiem na miliony lat, szuka optymalnego serca.
Jeśli jesteś gotów stać się glebą, te słowa, niesamowicie mocne słowa Sosana, które wciąż są żywe, wejdą do twego serca, jeśli na to pozwolisz. Dzięki nim staniesz się zupełnie inny.
Nie słuchaj ich umysłem. Ich znaczenie nie pochodzi z umysłu, umysł nie jest w stanie ich zrozumieć. Nie pochodzą z umysłu, umysł nie może ich pojąć. Pochodzą z nie-umysłu. Można je zrozumieć jedynie w stanie nie-umysłu.
Dlatego, gdy słuchasz, nie interpretuj. Nie słuchaj słów, lecz przerw pomiędzy nimi, nie słuchaj tego, co on mówi, ale co ma na myśli, znaczenia. Niech to znaczenie wznosi się wokół ciebie jak aromat.

Podtytuł: Księga Niczego - komentarze do umysłu wiary Sosana
Tytuł oryginału: Hsin Hsin Ming, The Book of Nothing
ISBN: 9788376490229
Autorzy: OSHO
Wydanie: 1
Rok wydania: 2012
Kod wydawcy: 22157
Miejscowość: Katowice
Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Język oryginału: angielski
Języki: polski

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.