Menu

Wszechświat krok po kroku - Łukasz Lamża

Cechy produktu

  • ISBN 9788378864806 
  • Wydawnictwo Copernicus Center Press 

Opis

Cytat z Norwida "trafne dać rzeczy słowo" był wielokrotnie nadużywany do rozmaitych celów. W odniesieniu do tej książki jest na swoim miejscu: "Rzeczą" jest piękno Wszechświata i wszelkich jego części. Tej "rzeczy" autor dał trafne - naprawdę piękne - słowo. MICHAŁ HELLER
Wszechświat krok po kroku to pierwsza na polskim rynku książka, która tak szczegółowo, a równocześnie tak dostępnie opisuję historię Wszechświata: od skali kosmicznej, poprzez planetarną, po świat istot żywych. Każdy kilkudziesięciu niedługich, bogato ilustrowanych rozdziałów prowadzi czytelnika jeden krok dalej, formując na rozdziałach wcześniejszych. W ten sposób opisana zostaje \"architektura\" ewoluującego świata: złożona, ładna, niemal artystyczna, a przy tym głęboko logiczna i zrozumiała - każdy kolejny cykl i obiekt powstaje na bazie tego, co go poprzedza.
Książka wprowadza czytelników w poziom wiedzy o świecie, który na ogół nie jest osiągany w tekstach popularnonaukowych. Opisane są tu więc - i skrupulatnie zilustrowane - pomiędzy innymi mechanizm generowania pola magnetycznego Słońca, \"anatomia\" ziarenka pyłu galaktycznego, kolejne etapy powstawania krateru uderzeniowego oraz 28 głównych grup pierwotniaków.
Autor przekonuje, iż są to w istocie rzeczy łatwe do zrozumienia i warte poznania, choć często zakryte przed nami poprzez żargon naukowy. Posiadają jednak sens - i ujawniają swoje wewnętrzne piękno - jeśli się je ujrzy jako epizody jednej znacznej Opowieści.
Łukasz Lamża - doktor filozofii, specjalizujący się w filozofii przyrody. Zajmuje się kosmologią i astrofizyką, filozoficznymi aspektami tych dyscyplin i ich powiązaniami z pozostałymi gałęziami nauki. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych, a także książek Przekrój przez Wszechświat (CCPress 2014) i Granice kosmosu - granice kosmologii (CCPress 2015).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.