Menu

Obiektyw Tamron 70-300 mm f/4-5. 6 Di VC USD (Sony) + Velbon Monopod UP-400

Cechy produktu

  • Producent Tamron 
  • Przeznaczenie Sony 
  • Ogniskowa 70-300 mm
  • Jasność f/4 - 5.6 
  • Rodzaj teleobiektyw 
  • Typ zoom 

Opis

W pościgu za jak najwyższą rozdzielczością obrazu w kategorii 70-300mm, rocznicowy obiektyw Tamrona - SP AF70-300mm F4-5.6 Di VC USD - wykorzystuje innowacyjną konstrukcję optyczną, szkła typu LD (z ang.

Low Dispersion) i XLD (z ang. Extra Low Dispersion), które mają na celu zapobiegać pojawianiu się aberracji chromatycznej. W wyniku czego, SP AF70-300mm F4-5.6 Di VC USD cechuje się ostrzejszym kontrastem i pokaźniejszą wydajnością niżeli inne obiektywy tej klasy.

Co więcej, niniejsza budowa jest pierwszym obiektywem Tamrona wyposażonym w ultradźwiękowy silnik USD (z ang. Ultrasonic Silent Drive). Dzięki jego zaimplementowaniu ogniskowanie jest szybkie, co czyni ten teleobiektyw o zmiennoogniskowy wyśmienitym dla fotografii o tematyce np.

sportowej, gdzie problemem są ekspresowo poruszające się obiekty. Teleobiektyw jest w dodatku zaopatrzony w system stabilizacji obrazu (VC) ułatwiąjacy robienie zdjęć bez statywu, nie tylko zakresie ogniskowych, przy którym niejednokrotnie dochodzi do rozmycia obrazu, lecz i przy słabym ołwietleniu, co ma duży wpływ na wolność fotografa.

Połączenie najkorzystniejszej w tej klasie rozdzielczości obrazu, ultradźwiękowego silnika USD i systemu stabilizacji obrazu VC jest nowym osiągnięciem technologii Tamrona, zakończonym produkcją wysokiej jakości teleobiektywu zmiennoogniskowego, SP AF70-300mm F4-5.6 Di VC USD.

dane techniczne * Ogniskowa [mm]: 70-300 * Grupy-elementy: 12 - 17 * Kąt widzenia: 34-8 * budowa optyczna: obrotowa * liczba listków na przysłonie: 9 * nieznaczna przysłona: F/32 - 45 * śladowa odległość ostrzenia [m]: 1.50 * Maksymalne zwiększenie w całym zakresie ogniskowycho: 1:4 * rozmiar filtra [mm]: 62mm * Waga [g]: 765g * wymiary długość [mm]: 81.5mm x 142.7mm * Maksymalna przysłona: F/4 - 5.6 Uwaga: Tamron SP 70-300 mm f/4-5.6 Di VC USD w sprzedaży pojawi się w trzech wersjach.

Jako pierwsza zadebiutuje edycja z mocowaniem dla lustrzanek firmy Nikon, nieco później pojawią się jeszcze obiektywy z bagnetem Sony i Canon. Mocowanie dla obiektywu z bagnetem Sony nie jest wyposażone w system VC, gdyż większość lustrzanek Sony'ego zaimplementowany mechanizm stabilizacji obrazu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.