Menu

Panasonic LUMIX G X VARIO PZ 14-42mm f/3.5-f/5.6 ASPH. POWER O.I.S. czarny

Cechy produktu

 • Producent Panasonic 
 • Ogniskowa 14-42 mm
 • Jasność f/5.6 
 • Rodzaj szerokokątny 
 • Typ zoom 

Opis

Obiektyw LUMIX G X VARIO PZ 14-42 mm f/3,5-5,6 ASPH. POWER O.I.S. Jest to najnowocześniejszy wymienny obiektyw LUMIX G X z elektrycznym napędem zoomu z nowej marki premium "X" obiektywów dla systemu LUMIX G Micro zgodnego ze standardem systemu Mikro Cztery Trzecie. Krystalizując postęp w technologii optycznej, poczyniony poprzez markę Panasonic, nowa producent obiektywów "X" zapewnia znakomite rysowanie obrazu, gwarantujące uzyskanie realistycznych faktur i rewelacyjnego kontrastu na całej powierzchni kadru. Unikalna nanotechnologia powlekania powierzchni soczewek, minimalizuje zamglenia i rozbłyski i gwarantuje naturalną reprodukcję atmosfery o niezwykłej przezroczystości.

Dzięki 9 soczewkom umieszczonym w 8 grupach, system tego obiektywu zagwarantuje znakomity kontrast w całym zakresie ogniskowych. Zastosowanie 4 soczewek asferycznych pomogło ograniczyć jego rozmiary. Równocześnie poprawiło to jakość optyczną, minimalizując zniekształcenia, choćby przy krańcowej, szerokokątnej ogniskowej 28 mm. Zastosowane 2 soczewki ED, efektywnie kompensują aberracje chromatyczne. Dzięki wysuwanej konstrukcji zoomu obiektyw cechuje się unikatową kompaktowością. Przy długości zaledwie ok. 26,8 mm** i masie ok. 95 g zapewnia użytkownikowi ultra wysoką mobilność.

Opracowana poprzez Panasonic, nanotechnologia powlekania soczewek, została zaadaptowana w celu zminimalizowania odbić w całym widzialnym spektrum światła (380 nm-780 nm). Swoją skuteczność zawdzięcza ona nanoszeniu na powierzchnie soczewek powłok o wyjątkowo niskim współczynniku refrakcji, złożonych z cząsteczek o rozmiarach rzędu nanometrów. Zagwarantuje ona rewelacyjnie wyraźny obraz ze perfekcyjną redukcją zamgleń i rozbłysków.

Dzięki zastosowaniu wewnętrznego mechanizmu ustawiania ostrości wykorzystującego silnik krokowy, ta wyśmienita konstrukcja optyczna uzyskuje nadzwyczajną płynność, gwarantującą ostrzenie poprzez funkcję Light Speed AF w czasie ok. 0,15 s***. Dzięki przyspieszeniu regulacji przysłony, w kontraście do obiektywu LUMIX G VARIO 14-42 mm/F3,5-5.6 ASPH./MEGA O.I.S., o ok. 40% skrócone zostało ponadto opóźnienie reakcji migawki.***

* W odniesieniu do wymiennych obiektywów do aparatów cyfrowych, zgodnie ze stanem na 26 sierpnia 2011 r.
** Kiedy obiektyw jest wysunięty.
*** Czas ustawiania ostrości odnosi się do, zmierzonego w trakcie współpracy z modelem DMC-GF3, czasu niezbędnego na przemieszczenie soczewki do położenia '2m' z położenia 'nieskończoność' na szerokim końcu zakresu ogniskowych. Metoda pomiaru opracowana przez Panasonic.
**** Zmierzone w trakcie współpracy z modelem DMC-GF3. Oznacza czas wymagany na rozpoczęcie ekspozycji po pełnym naciśnięciu przycisku migawki i po przemieszczeniu soczewki z położenia "nieskończoność" do położenia "2m" na szerokim końcu zakresu ogniskowych.

właściwości charakterystyczne:

 • Nowa firma "X" obiektywów klasy premium do aparatów systemu LUMIX G Micro
 • Wymienny obiektyw do aparatów cyfrowych z funkcją Power Zoom
 • konstrukcja obiektywu zapewniająca nieszablonową kompaktowość i wysoką jakość obrazu
 • Nanotechnologia powlekania powierzchni soczewek gwarantująca znaczącą redukcję zamgleń i rozbłysków
 • System ustawiania ostrości Light Speed AF i skrócony czas opóźnienia reakcji migawki
 • System POWER O.I.S.
towar
marka
Kod producenta
H-PS14042E-K
EAN
5025232638024
Model
micro 4/3
Charakterystyka
Oznaczenia obiektywu
ASPH
Szerokokątny
2 komponenty ze szkła ED
9 elementów w 8 grupach
Soczewki asferyczne
Fizyczne dołączone wyposażenie
Pokrowiec na obiektyw
Pokrywa obiektywu
Warunki gwarancji
Długość
12 miesięcy
wariant gwarancji
Producenta
dane o gwarancji producenta
Telefony:
801 003 532
22 295 37 27
Opis:
Kontakt:Kontakt telefonicznyInfolinia Panasonic PolskaGodziny pracyponiedziałek - piątek 9:00 - 17:00Numer kontaktowy:801 003 53222 295 37 27Jeżeli masa wadliwego artykułu przekracza 10 kg, konsumenci, korzystając z uprawnień wynikających z niniejszej gwarancji i na jej zasadach, może zgłosić prośbę o odebranie artykułu wskazując miejsce, w którym produkt się znajduje. Po uzgodnieniu z Kupującym wadliwy produkt zostanieodebrany w godzinach pracy serwisu maksymalnie w ciągu 7 dni poczynając od pierwszego dnia roboczego następującego po dniu zgłoszenia. W przypadku naprawy artykułu w miejscu użytkowania, kupujący zobowiązany jest do zapewnienia miejsca i warunków do naprawy artykułu.https://www.panasonic.com/content/dam/Panasonic/pl/pl/static-page/e-Gwarancja%20Panasonic%20od%2025122014.pdf

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.