Menu

Samyang 8 mm f/3.5 UMC Fish-eye CSII / Sony E

Cechy produktu

  • Producent Samyang 
  • Przeznaczenie Sony 
  • Jasność f/3.5 
  • Rodzaj fisheye 

Opis

"Karta kurier gratis" - nie są doliczane żadne opłaty za przesyłkę kurierską na terenie Polski przy zakupie ponad 100 zł opłaconym przelewem albo kartą kredytową

Samyang 8mm to diagonalny obiektyw typu "rybie oko". Dzięki temu świat postrzegany za jego pomocą zmienia się w pełni. Wystarczy podłączyć go do korpusu aparatu, by odkryć zupełnie inną rzeczywistość.
Przerysowania perspektywy stają się wówczas kolejnym środkiem artystycznego wyrazu. tylko wyobraźnia fotografa może być ograniczeniem.

W obiektywach o niezwykle niedługiej ogniskowej jest bradzo spora głębia ostrości. Im ogniskowa jest krótsza tym większa przestrzeń odwzorowywana ostro. W praktyce choćby przy pełnym otwarciu przysłony i ustawieniu ostrości na 1m uzyskana głębia ostrości rozciąga się od 0,5m do nieskończoności zatem brak systemu autofocus skutkuje wyłącznie zredukowaniem ceny, a nie przekłada się na zmianę komfortu pracy.

Samyang 8mm f/3.5 Aspherical IF MC Fish-eye to najwyższej jakości obiektyw szerokokątny. Obiektyw zaprojektowany jest do aparatów z matrycą APS-C i daje pole widzenia 180 stopni. Nowa wersja, ze zdejmowaną osłoną przeciwsłoneczną, z powodzeniem pracuje z aparatami pełnoklatkowymi, jednak część kadru objęta jest winietą. Dzięki zastosowaniu w jego konstrukcji hybrydowej soczewki asferycznej, a także wielowarstwowych powłok antyrefleksyjnych najnowszej generacji, atrybuty optyczne utrzymane są na najwyższym poziomie.

Samyang 8mm nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym i śmiało można go porównywać z konstrukcjami nawet kilka krotnie droższymi. Obiektyw zbudowany jest z konkretnych tworzyw. Przykładem niech będzie metalowy bagnet.

Pole widzenia tego obiektywu umożliwia wykonywanie panoram z pokaźnie mniejszej ilości ujęć składowych. Do wykonania panoramy 360 wystarczą trzy ujęcia aparatem z matrycą APS-C dlatego można je robić pokaźnie szybciej.

typ obiektywu: superszerokokątny, stałoogniskowy, rybie-oko
Ogniskowa: 8 mm
Światłosiła: f/3.5
Pole widzenia (°): 180
Ostrość od: 0.3 m
mała przysłona: 22
ilość listków na przysłonie: 6
Mechanizm autofokusa: MF
konstrukcja: 10 składników / 7 grup / 1 soczewka asferyczna
rozmiary: 75 x 74.8 mm
Waga: 440 g

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.