Menu

Sigma A 20mm 1.4 A DG HSM Nikon

Cechy produktu

  • Producent Sigma 
  • Przeznaczenie Nikon 
  • Ogniskowa 20 mm
  • Rodzaj szerokokątny 
  • Typ stałoogniskowy 

Opis

Sigma Corporation demonstruje obiektyw 20mm F1.4 A DG HSM, jest to pierwszy na świeciepełnoklatkowy obiektyw szerokokątny o stałym świetle F1.4 należący do legendarnej już linii ART. Na fali sukcesu wybitnych obiektywów 35mm, a także 50mm powstał ten ultra-szerokokątny obiektyw asygnowany dla wymagających fotografów, oczekujących nadzwyczajnej jakości obrazu i współpracy ze współczesnymi matrycami o wysokich rozdzielczościach.

Podobnie jak w poprzednich modelach, by zapewnić nadzwyczajną rozdzielczość obrazu inżynierowie musieli stworzyć niełatwy układ optyczny. Zastosowano w nim aż 15 soczewek ułożonych w 11 grupach. Aż 9 soczewek to komponenty specjalne, wytwarzane w asferycznym profilu lub ze specjalnych szkieł eliminujących rozszczepia światła i nieostrości obrazu, zwłaszcza poza centrum kadru. Pięć z nich to soczewki ze szkła SLD, odpowiedzialnego za likwidację abberacji. Każda soczewka jest pokryta powłokami antyrefleksyjnymi usuwającymi bliki i flary, dzięki temu obiektyw zachowa adekwatny kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce.

Obiektyw ma 9 zaokrąglonych listków przysłony, dzięki którym dostajemy bardzo błogą dla oka plastykę obrazu.

pokrywa obiektywu wyprodukowana jest z metalu i cieplnie jednostajnego kompozytu (TSC). Metalowa, stała osłona słoneczna, pełni jeszcze funkcję ochronną przedniej soczewki.

automatyczna ostrość jest ustawiana przy pomocy ultradźwiękowego silnika HSM (Hyper Sonic Motor) gwarantującego cichą i szybką pracę. Jest to istotnie ważne podczas pracy w kościołach, teatrach czy w trakcie videofilmowania. Silnik pozwala także na doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF.

Obiektyw rewelacyjnie spełni oczekiwania w fotografii reporterskiej, krajobrazowej a także videofilmowaniu.

nowe linie produktów posiadają wyjątkowo przyjemne i poręczne gumowe wykończeniegwarantujące pewny uchwyt sprzętu. W dodatku cechują się postępowym i gustownym wyglądem.

Obiektyw współpracuje ze stacją dokującą USB DOCK, umożliwiającą podłączenie obiektywu do komputera i personalizowanie go wg własnych potrzeb. Dzięki oprogramowaniu „Sigma Optimization Pro" można samemu wgrywać np. Świeże oprogramowanie. Obiektyw obejmuje możliwość odpłatnej wymiany mocowania.

artykuł
marka
Kod producenta
OSN20/1.4 A DG HSM
EAN
0085126412555
Model
F (Nikon)
Charakterystyka
Oznaczenia obiektywu
Szerokokątny
15 komponentów w 11 grupach
2 elementy asferyczne
Brak informacji
Fizyczne dołączone wyposażenie
Przednia pokrywa obiektywu
Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
wariant gwarancji
Producenta

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.