Menu

Sigma AF 15/2,8 EX DG Fisheye Canon - produkt w magazynie - szybka wysyłka!

Cechy produktu

  • Producent Sigma 
  • Przeznaczenie Canon 
  • Rodzaj fisheye 

Opis

Sigma 15 F2.8 EX DG Fisheye

nad wyraz jasny obiektyw typu rybie oko dedykowany do pełnoklatkowych lustrzanek cyfrowych. Tzw. "diagonalny" obiektyw daje na pełnej klatce kąt widzenia 180 poziomów po przekątnej obrazu. Sigma 15mm F2.8 EX DG HSM Diagonal Fisheye to nowa konstrukcja, zoptymalizowana do współpracy z lustrzankami cyfrowymi. Obiektyw pozostał wyposażony w świeże powłoki antyodblaskowe, które w szczególnie dużym stopniu niwelują wszystkiego typu odblaski lub flary przy zdjęciach pod słońce, wyjątkowo nieraz występujący w obiektywach typu rybie oko. Po zamocowaniu go do pełnoklatkowej lustrzanki, obiektyw daje kąt widzenia 180 stopni po przekątnej obrazu (diagonalnie).

niepokaźna odległość ostrzenia to tylko 15 cm od matrycy aparatu, a więc dosłownie 2-3cm od przedniej soczewki. Pozwala na to na uzyskanie niesamowicie ekspresyjnych fotografii przez wyjątkowo silne zakrzywienia obrazu. Obiektyw ten pozostał wyekwipowany w uchwyt do filtrów żelatynowych, umieszczony od strony bagnetu. Wraz z wysoką jakością optyczną, obiektyw jest tworzony z najkorzystniejszej jakości materiałów - o czym świadczy wykończenie EX. Dzięki czemu obiektyw ma 3-letnią gwarancję w standardzie, z możliwością przedłużenia aż do 5 lat.

Specyfikacja:
Ogniskowa: stala
budowa: 7 elementów w 6 grupach
Max. Wartość przesłony: 22.0
Min. Wartość przesłony: 2.8
Listki przesłony: 7
Kąt widzenia: 180 stopni (98 dla matryc APS-C)
Średnica filtra: nie dotyczy
Dystans mały: 15cm od matrycy aparatu
wymiary (śr. X dł.): 73.5mm x 65mm
Waga: 370g

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.