Menu

Obudowa SILENTIUMPC Ventum VT4 TG

Cechy produktu

  • Producent SilentiumPC 

Opis

pokrywa Ventum VT4 TG eksponuje się wysokim przepływem powietrza zapewnionym poprzez otwarty przedni panel, a także dwa wysokociśnieniowe wentylatory Sigma HP 120 mm CF. Niepowtarzalną zaletą jest także możliwość zamontowania zintegrowanego zestawu chłodzenia cieczą (AIO) choćby w wymiarze 280 mm na górze pokrywy niezależnie od wysokości zaimplementowanych pamięci RAM. W skład rodziny VT4 wchodzą: Ventum VT4 TG z panelem bocznym ze szkła hartowanego, Ventum VT4V TG z pakietem czterech wentylatorów, Ventum VT4V Evo TG ARGB także z czterema wentylatorami, ale z podświetleniem LED ARGB, jak także rodzynek w ofercie Ventum VT4V Evo TG ARGB White czyli wersja biała ze zjawiskowymi wentylatorami Pulsar HP ARGB 120 mm CF.

Ventum VT4 TG bazuje na przestronnej strukturze, która pomieści karty graficzne długie na 345 mm, a powietrzny system chłodzenia procesora o wysokości 159 mm. Układ chłodzenia cieczą (AIO) w rozmiarze 240 albo 280 mieści się bezkolizyjnie na górze pokrywy albo jej przodzie. Dostęp świeżego powietrza gwarantuje przewiewny front z licznymi otworami o średnicy 0,9 mm. Tym samym SilentiumPC Ventum VT4 TG spełni oczekiwania jako podstawa choćby dla wyjątkowo wydajnych komputerów zaopatrzonych np. W 12-rdzeniowe, wysokotaktowane procesory, a także postępowe karty graficzne z podwyższonym TDP i rozbudowanym układem chłodzenia.

niezwykle dobra wentylacja

odpowiedni przepływ powietrza przez obudowę jest niezbędny dla zapewnienia niskich temperatur zainstalowanych we wnętrzu części. Wentylację wzmagają dwa wysokociśnieniowe wentylatory SilentiumPC Sigma HP w wymiarze 120 mm, których maksymalna szybkość obrotowa wynosi 1200 obr./min. Gwarantują one nie tylko wysoki przepływ powietrza, ale także sprawdzą się na gęstej chłodnicy zestawu AIO, co podnosi ich uniwersalność.

ilość i wariant zainstalowanych wentylatorów zależy od wersji pokrywy Ventum VT4: od dwóch do czterech, z opcją montażu w sumie ośmiu:

Ventum VT4 TG: 2 × Sigma HP 120 mm CF (z przodu i z tyłu),

Ventum VT4V TG: 4 × Sigma HP 120 mm CF (z przodu, a także z tyłu),

Ventum VT4V Evo TG ARGB: 4 × Stella HP ARGB 120 mm CF (z przodu, a także z tyłu),

Ventum VT4V Evo TG ARGB White: 4 × Pulsar HP ARGB 120 mm CF (z przodu, a także z tyłu),

Odbieraniem energii cieplnej z procesora może zająć się wysoki na 159 mm układ chłodzenia powietrznego albo pakiet chłodzenia cieczą (All-In-One AIO). W drugim wariancie, jego chłodnica może być umieszczona z przodu (240 lub 280 mm) albo na górze (240 lub 280 mm). AIO 120 mm zmieści się także na tylnej ściance obudowy. Top Ventum VT4 TG został podniesiony na tyle, by podwieszona pod nim chłodnica AIO mijała się z płytą główną, a więc i zainstalowanymi na niej modułami pamięci RAM. Tym samym mogą być one niemalże dowolnie wysokie i ich ewentualne podświetlenie LED nie będzie przesłaniane poprzez układ chłodzenia cieczą.

System wentylacji obudowy Ventum VT4 TG można rozbudować do maksymalnie 8 wentylatorów 120 mm (trzy z przodu, dwa na górze, jeden z tyłu i dwa na osłonie dolnej komory). Wentylatory w wymiarze 140 mm zmieszczą się w liczbie dwóch z przodu i kolejnych dwóch na jej górze.

Przed dostawaniem się zabrudzeń do wnętrza komputera broni komplet filtrów przeciwkurzowych pod zasilaczem i na topie pokrywy, wygodnie mocowane z wykorzystaniem magnesów, a także specjalnie zaprojektowany przedni panel z niewielkimi otworami o średnicy wynoszącej około 0,9 mm. Starczy go przetrzeć ściereczką, żeby zdjąć z niego wyłapaną warstwę kurzu. Powietrze może swobodnie przepływać przez te otwory, co efektywnie obniża temperaturę podzespołów zamontowanych we wnętrzu obudowy.

Miejsce na dyski twarde, a także nośniki SSD

W dolnej komorze, a także zatoce serwisowej Ventum VT4 TG przewidziano miejsce na dwa dyski 3,5 montowane z użyciem śrub z gumą redukującą wibracje, a także trzy nośniki 2,5 przykręcane do przegrody, na jej tylnej stronie w specjalnych szynach.

USB i audio

Górny panel wejść/wyjść składa się z dwóch portów USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0), portów audio (dla słuchawek oraz mikrofonu) jak i przycisków POWER i RESET.


Pozostałe parametry
Miejsca na karty rozszerzeń: 7 Filtry przeciwkurzowe: góra (magnes), dół (magnes), siatka z przodu z otworami o średnicy ~0,9 mm Maksymalna długość karty graficznej: 345 mm Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 159 mm Maksymalna długość zasilacza: 180 mm System chłodzenia (2 wentylatory w komplecie, maksimum 8): Przód: 1 × Sigma HP 120 mm CF (maks. 1200 obr./min) Tył: 1 × Sigma HP 120 mm CF (maks. 1200 obr./min) Kompatybilność z AIO: Przód: 1 × 120/140/240/280 mm Góra: 1 × 120/140/240/280 mm Tył: 1 × 120 mm

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.