Moje konto
  • Akpo WK-4 Cetias 60 Akpo WK-4 Cetias 60
  • Akpo WK-4 Cetias 60 Akpo WK-4 Cetias 60
  • Akpo WK-4 Cetias 60 Akpo WK-4 Cetias 60
  • Akpo WK-4 Cetias 60 Akpo WK-4 Cetias 60
  • Akpo WK-4 Cetias 60 Akpo WK-4 Cetias 60

Akpo WK-4 Cetias 60

9 ofert z 5 sklepów

Producent Akpo Sterowanie mechaniczne Poziom hałasu 52 dB Wydajność 420 m3/h Szerokość 60 cm Wysokość 395 cm Głębokość 355 cm WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Mall.pl

★★★★★
28920 opinii

Akpo WK-4 Cetias 60 inox - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

Akpo WK-4 Cetias 60 inox - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

Okap Akpo WK-4 Cetias 60 inox o szerokości 60 cm. Urządzenie posiada szklany, czarny front oraz maskownicę w kolorze inox. Wydajność okapu to 420 m3/h przy poziomie głośności 52 dB.

Dostępny w 1-2 tygodnie  ✓

Agito.pl

★★★★★
42417 opinii

Akpo WK-4 Cetias 60 czarny /PRAWDZIWE RATY 10x0% ! TYLKO DO NIEDZIELI. / CODZIENNIE NOWA OFERTA DNIA - SPRAWDŹ!

Akpo WK-4 Cetias 60 czarny /PRAWDZIWE RATY 10x0% ! TYLKO DO NIEDZIELI. / CODZIENNIE NOWA OFERTA DNIA - SPRAWDŹ!

Okap kominowy w kolorze czarnym, o szerokości 60 cm, wydajności 420 m3/h, sterowany za pomocą przycisków, z oświetleniem halogenowym o łącznej mocy 70 W.

Dostępny od ręki  ✓

OleOle!

★★★★★
13965 opinii

Akpo WK-4 CETIAS 60 (czarny)

Akpo WK-4 CETIAS 60 (czarny)

Dostępność sprawdź w sklepie →

OleOle!

★★★★★
13965 opinii

Akpo WK-4 CETIAS 60 (inox)

Akpo WK-4 CETIAS 60 (inox)

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentAkpo
Sterowaniemechaniczne
Poziom hałasu52 dB
Wydajność420 m3/h
Szerokość60 cm
Wysokość395 cm
Głębokość355 cm

Lubisz swoją kuchnię? Drażnią Cię jednak zapachy, które wiążą się z pichceniem różnego rodzaju potraw? Okap Akpo WK-4 Cetias 60 sprawdzi się, gdy chcemy gotować bez przykrych zapachów, które rozchodzą się po wszystkich zakamarkach.

Wprowadzenie

Zanim przystąpimy do wyboru okapu, musimy pomyśleć nad tym, jak chcemy go zamontować. Czy do sufitu, czy może do ściany. Już to, skutecznie zmniejszy nam ilość dostępnych modeli i ułatwi nam znalezienie okapu właściwego do naszych potrzeb. Najpopularniejszym typem okapów, montowanych do ściany, są okapy przyścienne. Montuje się je bezpośrednio nad płytą grzewczą. Wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, często z dodatkiem elementów z giętego szkła. Są to okapy o prostych trójkątnych kształtach, często przypominające odwróconą literę T. Drugą grupą są okapy wyspowe instalowane do sufitu. Także często występują w formie prostokątnej lub cylindrycznej. Możemy też nabyć klasyczny kształt odwróconej litery T. Okapy te są całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej z wieloma dodatkami szkła.

Specyfikacja i porady

Zakłada się, że w ciągu jednej godziny, podczas pracy urządzenia na pierwszym biegu, powietrze powinno być przefiltrowane 6 razy. Przy drugim biegu, to już 9 razy, a podczas pracy na ostatnim aż 12 razy. Wydajność filtracji podaje się w jednostce m3/h. Dla okapu Akpo WK-4 Cetias 60 wydajność to 420 m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są: wyciąg oraz pochłaniacz. Wyciąg - a więc tryb wsysania powietrza i pary do systemu wentylacyjnego, jest najczęściej używanym w codziennej pracy. Pamiętajmy o tym, że im dłuższą drogę ma do pokonania oraz im więcej istnieje przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie faktyczna wydajność okapu. Przy instalacji zwróćmy uwagę, aby nic nie blokowało przepływu powietrza. Równie ważna jest też średnica wylotu do wentylacji, która nie powinna być mniejsza niż 150 mm. Mniejsze ujście może znacząco obniżyć efektywność pracy okapu, a także zwiększyć poziom hałasu samego urządzenia. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz możliwości podłączenia okapu do systemu wentylacyjnego, wtedy rozwiązaniem może być zastosowanie filtru z aktywnym węglem. Twój okap stanie się pochłaniaczem. Filtr węglowy zawiera drobinki z aktywnym węglem, którego zadaniem jest zatrzymywanie, a następnie oczyszczanie powietrza z nieprzyjemnych zapachów. Taki filtr należy wymieniać systematycznie w zależność od eksploatacji okapu co 3-6 miesięcy. W każdym okapie znajdziemy filtry aluminiowe, a więc zbiór kratownic, na których osadzają się cząsteczki tłuszczu. Składają się zazwyczaj z kilku warstw. Cząsteczki tłuszczu wytrącane są przez kolejne warstwy siatki ułożonej jedna na drugiej. Aby nasz okap działał poprawnie, należy co około 20 roboczogodzin używania okapu, zdemontować filtr i go wyczyścić. Jest to istotne szczególnie dlatego, że zabrudzony filtr znacząco obniża efektywność pracy okapu. Większość urządzeń posiada czujnik zabrudzenia, który informuje nas o potrzebie oczyszczenia filtru. A te można skutecznie umyć zarówno ręcznie, jak i w zmywarce. W tym urządzeniu znajdziemy sterowanie mechaniczne.

Poziom hałasu

Poziom hałasu odgrywa istotną rolę zarówno w przypadku kuchni zamkniętej, jak i otwartej na mieszkanie. Za najbardziej przyjazny poziom hałasu można uznać ten do wartości około 50 dB na średnim biegu pracy okapu przy wydajności ponad 400 m3/h. Na głośność pracy wpływa poziom zabrudzenia filtrów, drożności wentylacji czy sposoby montażu. Warto więc dołożyć starań, aby urządzenie było jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Opisywany model WK-4 Cetias 60 emituje hałas o maksymalnym natężeniu 52 dB.

Design

Jeśli szukamy okapu do naszej kuchni możemy wybierać z olbrzymiej ilości fasonów, kształtów, form i materiałów. Dodatkowo wiele z droższych urządzeń posiada wbudowany ekran LCD lub radio cyfrowe z odtwarzaczem płyt CD. W tym wszystkim musimy jednak pamiętać o tym, że jest to "najwyższa półka" i urządzenia te będą stosunkowo drogie. Dzisiejsze urządzenia często posiadają swoje niezależne źródło światła, oświetlające pole płyty grzejnej. Często są to diody bądź halogeny. I chociaż są bardzo efektowne, to jednak musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrany przez nas okap pasował stylistycznie do charakteru kuchni jako całości.

Podsumowanie

Okap to ważne urządzenie w kuchni. Umożliwia nie tylko komfortową pracę, lecz także filtruje powietrze zatrzymując brud i tłuszcz. Tym samym chroni pomieszczenia w naszym domu przed zapachami i pozostałe meble kuchenne przed nieprzyjemnym klejącym osadem. Okap Akpo WK-4 Cetias 60 to przykład funkcjonalnego, solidnego urządzenia, który odpowiednio użytkowany, będzie służył przez długie lata. Dzięki niemu "zmienisz klimat" w swojej kuchni i na powrót zaczniesz czerpać radość z gotowania, bez obaw o zapachy, które już nie będą unosiły się w całym domu.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

Wygląda przepięknie... Wierzę, że będzie równie dobrze sprawny:) ★★★★★
Ewestynka
2013-07-09
elgancki ★★★★☆
iwona3321
2013-03-12

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też