Moje konto
  • Berg BREEZ 90 Berg BREEZ 90

Berg BREEZ 90

4 oferty z 4 sklepów

Producent Berg Sterowanie elektroniczne Poziom hałasu 54 dB Wydajność 650 m3/h WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Mall.pl

★★★★★
28706 opinii

Berg Breez 90 - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

Berg Breez 90 - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

Okap kominowy Breez o szerokości 90 cm jest prawdziwą gratką dla tych, którzy cenią sobie oryginalne wzornictwo. Okap jest wyposażony w oświetlenie halogenowe, dzięki temu rozjaśnisz swoje kuchenne wnętrze. Dużym ułatwieniem jest również sterowanie dotykowe, dodatkowo masz do dyzpozycji pilota, dzięki temu możesz regulować poziom mocy z każdego miejsca w kuchni.

Dostępny w 1-2 tygodnie  ✓

Berg Breez Okap kuchenny sterowany dotykowo 90 cm, inox BREEZ 90

… na polskim rynku kilku lat temu. W tym czasie zdążył przyciągnąć rzeszę zadowolonych klientów. Marka Berg powstała jako owoc wieloletnich starań i doświadczeń w branży kuchennej. Prezentowane urządzenia i akcesoria kuchenne są wysokiej jakości i wprowadzają powiew świeżości na rynek, za sprawą atrakcyjnych rozwiązań i cen. Polecamy Państwa uwadze okapy, płyty, zlewozmywaki i baterie tego producent …

Dostępny od ręki  ✓

ELECTRO.pl

★★★★★
67036 opinii

BERG Breez 90 + DARMOWA DOSTAWA + Odbiór w 800 punktach! + skorzystaj z RABATU i 5-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści!

BERG Breez 90 + DARMOWA DOSTAWA + Odbiór w 800 punktach! + skorzystaj z RABATU i 5-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści!

BERG Breez 90 + DARMOWA DOSTAWA + Odbiór w 800 punktach! + skorzystaj z RABATU i 5-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści! Okap kominowy o szerokości 90 cm, wydajności 650 m3/h, sterowany elektronicznie za pomocą przycisków i pilota, z 3 prędkościami pracy, oświetleniem halogenowym 2x35 W.

Dostępny od ręki  ✓

Agdbest.pl

★★★★★
1086 opinii

Okap BERG BREEZ 90 Darmowa dostawa

Okap BERG BREEZ 90 Darmowa dostawa

… !!! SPECYFIKACJA TECHNICZNA: SYSTEM KOMFORT wydajność 650m3/h 4 poziomy mocy sterowanie dotykowe-soft touch głośność max 60 db oświetlenie halogenowe 2x35W sterowany pilotem 2 filtry węglowe - wymagany do opcji recyrkulacji do nabycia po 30 zł sztuka wykończenie:inox + szkło GWARANCJA: 2 lata Wszystkie Urządzenia są fabrycznie nowe i oryginalnie zapakowane. Do każdego zakupionego produktu dodajemy …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentBerg
Sterowanieelektroniczne
Poziom hałasu54 dB
Wydajność650 m3/h

Dużo w domu gotujesz? Nie lubisz jednak, gdy zapachy wydostają się z kuchni i wypełniają cały Twój dom? Okap kuchenny Berg BREEZ 90 pozwala zachować pomieszczenia w naszym domu bez niechcianych zapachów, towarzyszących gotowaniu.

Wprowadzenie

Przed przystąpieniem do wyboru okapu, musimy zastanowić się nad tym, jak chcemy go zamontować. Czy do sufitu, czy może do ściany. To pierwsze kryterium skutecznie zmniejszy nam pole poszukiwań i ułatwi nam znalezienie okapu właściwego do aranżacji naszej kuchni. Najpopularniejszym typem okapów, montowanych do ściany, są okapy przyścienne. Montuje się je bezpośrednio nad płytą kuchenną. Wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, często z elementami z kolorowego szkła. Są to okapy o prostych geometrycznych kształtach, często przypominające odwróconą literę T. Kolejną grupą są okapy wyspowe montowane pod sufitem. Także często występują w formie prostokątnej lub cylindrycznej. Możemy też nabyć klasyczny kształt odwróconej litery T. Okapy te są całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej z wieloma dodatkami szkła.

Specyfikacja i porady

Zakłada się, że w ciągu jednej godziny, podczas pracy urządzenia na pierwszym biegu, powietrze powinno być przefiltrowane 6 razy. Przy drugim biegu, to już 9 razy, a podczas pracy na ostatnim aż 12 razy. Wydajność filtracji podaje się w jednostce m3/h. Wydajność Berg BREEZ 90 urządzenia sięga 650 m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są: wyciąg oraz pochłaniacz. Tryb wyciągu, jak sama nazwa wskazuje, polega na wciąganiu przez okap zapachów i pary do systemu wentylacji. Im dłuższą drogę ma do pokonania oraz im więcej istnieje przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie faktyczna wydajność okapu. Zaleca się więc podłączenie jak najkrótsze, bez zbędnych uskoków i przeszkód, z którymi musi poradzić sobie płynące powietrze. Istotny jest także wylot kanału, a dokładniej jego średnica. Najczęściej ma 150 mm i pod takiej wielkości kanały należałoby podłączyć urządzenie. Kanały o średnicy mniejszej niż 15 cm obniżają wydajność okapu i podnoszą poziom hałasu przepływającego powietrza. Jeśli dostęp do kanału wentylacyjnego jest utrudniony, lub w ogóle niemożliwy, możemy wybrać okap z filtrem z aktywnym węglem, który zatrzymuje w sobie nieprzyjemne zapachy, nie dopuszczając do ich wydostania się na pozostałe pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, że ów filtr pochłaniacza należy wymieniać co 3-6 miesięcy. Każdy okap posiada także inny rodzaj filtra, mianowicie filtr aluminiowy. Jest to pierwszy element filtrujący powietrze wciągane do okapu. Zbudowany jest on z kratownic, na których osadzają się cząsteczki tłuszczu. Istotne jest regularne mycie tych filtrów. Zaleca się by czynić to, co około 20 godzin pracy okapu. Zanieczyszczone filtry znacząco wpływają na spadek efektywności oraz wzrost głośności okapu. Zazwyczaj okapy kuchenne posiadają czujnik zabrudzenia i same sygnalizują kiedy należy wyczyścić filtry. Można je myć ręcznie lub w zmywarce. W tym urządzeniu znajdziemy sterowanie elektroniczne.

Poziom hałasu

Ważny jest też hałas jaki emituje urządzenie. Dobry okap musi być cichy. Kwestia komfortu jest najważniejsza zwłaszcza, gdy mamy kuchnię otwartą na resztę mieszkania. Za najbardziej przyjazny poziom hałasu można uznać ten do około 50 dB na średnim biegu pracy okapu, przy wydajności ponad 400 m3/h. Na głośną pracę okapu ma wpływ: zapchany filtr węglowy, który powoduje spadek wydajności o około 25-30% oraz zredukowana średnica wylotu, załamania kanału, zanieczyszczone filtry aluminiowe. Nie bez znaczenia jest też niepoprawne zamontowanie okapu. Aby można było cieszyć się gotowaniem w miłej atmosferze i cichą pracą urządzenia, warto mieć na względzie jego czyszczenie. To podstawa dobrej eksploatacji. Opisywany model BREEZ 90 emituje dźwięki o maksymalnym natężeniu 54 dB.

Design

Jeśli szukamy okapu do naszej kuchni możemy wybierać z olbrzymiej ilości fasonów, kształtów, form i materiałów. Dodatkowo wiele z droższych urządzeń posiada wbudowany ekran LCD lub radio cyfrowe z odtwarzaczem płyt CD. W tym wszystkim musimy jednak pamiętać o tym, że jest to "najwyższa półka" i urządzenia te będą stosunkowo drogie. Dzisiejsze urządzenia często posiadają swoje niezależne źródło światła, oświetlające pole płyty kuchennej. Często są to diody bądź halogeny. I chociaż są bardzo efektowne, to jednak musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrany przez nas okap pasował stylistycznie do charakteru kuchni jako całości.

Podsumowanie

Okap to ważne urządzenie w kuchni. Umożliwia nie tylko przyjemną pracę, lecz także filtruje powietrze zatrzymując brud i tłuszcz. Tym samym chroni pomieszczenia w naszym domu przed zapachami i pozostałe meble kuchenne przed nieprzyjemnym klejącym osadem. Okap Berg BREEZ 90 to przykład funkcjonalnego, solidnego urządzenia, który odpowiednio użytkowany, będzie służył przez długie lata. Dzięki niemu "zmienisz klimat" w swojej kuchni i na powrót zaczniesz czerpać radość z gotowania, bez obaw o zapachy, które już nie będą unosiły się w całym domu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też