Moje konto
  • Faber Agora 90 Faber Agora 90
  • Faber Agora 90 Faber Agora 90
  • Faber Agora 90 Faber Agora 90
  • Faber Agora 90 Faber Agora 90
  • Faber Agora 90 Faber Agora 90

Faber Agora 90

4 oferty z 3 sklepów

Producent Faber Sterowanie elektromechaniczne Poziom hałasu 61 dB Wydajność 450 m3/h WIĘCEJ INFORMACJI ↓

RTV EURO AGD

★★★★★
30646 opinii

Faber Agora 90 (drewno niekonserwowane)

Faber Agora 90 (drewno niekonserwowane)

… natury w postaci drewnianej ramy, można dopasować kolorystycznie do każdego mebla. Specjalne wykończenia w postaci frezów czy wkomponowane w ramy zegary to jedne z licznych rozwiązań dla klientów, którzy pragną nadać wyjątkowego charakteru kuchni. AGORA została zaprojektowana i stworzona z największą starannością o szczegóły, gwarantując najwyższą wydajność, ciszę i łatwość …

Dostępność sprawdź w sklepie →

GOMAL.pl

★★★★★
98 opinii

FABER AGORA 90 C 1 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia.

FABER AGORA 90 C 1 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia.

… AGORA 90 C 1 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia. Kolor: biały. Szerokość: 90 cm. Styl: rustykalny. Wykończenie: białe - drewniana rama do wybarwienia. Wydajność maksymalna: 420 m3/h. Sterowanie elektromechaniczne. Oświetlenie: żarówki 2 x 40W. 3 prędkości.Gwarancja:24 miesiąceRodzaj gwarancji:Oryginalna producenta przeznaczona na rynek polski.Miejsce gwarancjiAutoryzowany serwis …

Dostępny od ręki  ✓

GOMAL.pl

★★★★★
98 opinii

FABER AGORA 90 C 8 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia z zegarem analogowym.

FABER AGORA 90 C 8 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia z zegarem analogowym.

… AGORA 90 C 8 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia zegarem analogowym. Kolor: biały. Szerokość: 90 cm. Styl: rustykalny. Wykończenie: białe - drewniana rama do wybarwienia. Wydajność maksymalna: 420 m3/h. Sterowanie elektromechaniczne. Oświetlenie: żarówki 2 x 40W. 3 prędkości.Gwarancja:24 miesiąceRodzaj gwarancji:Oryginalna producenta przeznaczona na rynek polski.Miejsce gwarancjiAutoryzowany …

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentFaber
Sterowanieelektromechaniczne
Poziom hałasu61 dB
Wydajność450 m3/h

Dużo w domu gotujesz? Masz jednak problem z zapachami, które unoszą się podczas pichcenia różnorodnych smakołyków? Okap Faber Agora 90, to sprawne urządzenie, dzięki któremu nie poczujemy w całym naszym domu nieprzyjemnych zapachów z kuchni.

Wprowadzenie

Zanim przystąpimy do wyboru okapu, musimy pomyśleć nad tym, gdzie chcemy go zamontować: do ściany czy do sufitu. To pierwsze kryterium skutecznie zmniejszy nam ilość dostępnych modeli i ułatwi nam znalezienie okapu odpowiedniego do naszej kuchni. Najpopularniejszą grupą okapów, mocowanych do ściany, są okapy przyścienne. Mocuje się je bezpośrednio nad płytą grzewczą. Wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, często z dodatkiem elementów z giętego szkła. Są to okapy o prostych geometrycznych kształtach, często przypominające odwróconą literę T. Kolejną grupą są okapy wyspowe montowane pod sufitem. Także często występują w formie prostokątnej lub cylindrycznej. Możemy też nabyć klasyczny kształt odwróconej litery T. Okapy te są całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej z wieloma dodatkami szkła.

Specyfikacja i porady

Zakłada się, że w ciągu jednej godziny, podczas pracy urządzenia na pierwszym biegu, powietrze powinno być przefiltrowane 6 razy. Przy drugim biegu, to już 9 razy, a podczas pracy na ostatnim aż 12 razy. Wydajność filtracji podaje się w jednostce m3/h. Wydajność Faber Agora 90 urządzenia sięga 450 m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są: wyciąg oraz pochłaniacz. Wyciąg - a więc tryb wsysania powietrza i pary do systemu wentylacyjnego, jest najczęściej używanym w codziennej pracy. Montując okap pamiętajmy, aby droga, którą przebywać ma powietrze między wentylatorem urządzenia a wyjściem w szyb wentylacji, była jak najprostsza oraz pozbawiona załamań i blokad, na których mogłoby zatrzymać się powietrze. Wszelkie tego typu miejsca obniżają efektywność okapu. Ważny jest także wylot kanału, który najczęściej ma 15 cm i do takiej średnicy rury wentylacyjnej należałoby go podłączyć. Mniejsze łączenia, również spowodują obniżenie wydajności pracy urządzenia, a także negatywnie wpłyną na poziom hałasu. Jeśli dostęp do kanału wentylacyjnego jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy, możemy wybrać okap z filtrem z aktywnym węglem, który skutecznie pochłania i zatrzymuje wszelkie nieprzyjemne zapachy z kuchni. Taki pochłaniacz jest skuteczny nawet tam, gdzie nie ma bezpośredniego połączenia z wentylacją. Musimy jednak pamiętać o wymianie wkładu węglowego co 3 do 6 miesięcy, w zależności od tego jak mocno go eksploatujemy. Filtry aluminiowe, to także nieodłączne elementy każdego okapu. Dbałość o nie oraz ilość warstw przechwytujących również mają znacznie w efektywnej pracy, bowiem jest to pierwszy element filtrujący powietrze. Głównym zadaniem tego elementu, jest wyłapywanie cząsteczek tłuszczu z powietrza i pary. Taki filtr składa się z kilku warstw kratownic, które ustawione jedna po drugiej, tworzą szczelne sito. Co około 20 roboczogodzin działania okapu, warto zdemontować filtr i wyczyścić go czy to w zmywarce, czy ręcznie. Zazwyczaj okapy kuchenne posiadają czujnik zabrudzenia filtrów aluminiowych i same sygnalizują, kiedy należy je wyczyścić. W tym urządzeniu znajdziemy sterowanie elektromechaniczne.

Poziom hałasu

Poziom hałasu emitowany przez nasz okap, to kwestia nie tylko suchej specyfikacji danego sprzętu, ale przede wszystkim kwestia naszego komfortu. Odgrywa on istotną rolę zarówno w przypadku kuchni zamkniętej, jak i otwartej na salon. Za nieprzeszkadzający hałas uchodzi ten na poziomie około 50 dB, przy średnim biegu pracy. Na głośną pracę okapu ma wpływ: zapchany filtr węglowy, który powoduje spadek wydajności o około 25-30%, zmniejszona średnica wylotu, załamania kanału, zanieczyszczone filtry aluminiowe, nie poprawne zamontowanie okapu. Warto więc dołożyć starań, aby urządzenie konserwować i czyścić, by było jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Opisywany model Agora 90 wytwarza hałas o maksymalnym natężeniu 61 dB.

Design

Jeśli szukamy okapu do naszej kuchni możemy wybierać z olbrzymiej ilości fasonów, kształtów, form i materiałów. Dodatkowo wiele z droższych urządzeń posiada wbudowany ekran LCD lub radio cyfrowe z odtwarzaczem płyt CD. W tym wszystkim musimy jednak pamiętać o tym, że jest to "najwyższa półka" i urządzenia te będą stosunkowo drogie. Dzisiejsze urządzenia często posiadają swoje niezależne źródło światła, oświetlające pole płyty grzejnej. Często są to diody bądź halogeny. I chociaż są bardzo efektowne, to jednak musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrany przez nas okap pasował stylistycznie do charakteru kuchni jako całości.

Podsumowanie

Okap to ważne urządzenie w kuchni. Umożliwia nie tylko przyjemną pracę, lecz także filtruje powietrze zatrzymując brud i tłuszcz. Tym samym chroni pomieszczenia w naszym domu przed zapachami i pozostałe meble kuchenne przed nieprzyjemnym klejącym osadem. Okap Faber Agora 90 to przykład funkcjonalnego, solidnego urządzenia, który odpowiednio użytkowany, będzie służył przez długie lata. Dzięki niemu "zmienisz klimat" w swojej kuchni i na powrót zaczniesz czerpać radość z gotowania, bez obaw o zapachy, które już nie będą unosiły się w całym domu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też