Moje konto  ▾

Faber Agora 90

Producent FaberSterowanie elektromechanicznePoziom hałasu 61 dBWydajność 450 m3/h WIĘCEJ INFORMACJI ↓

6 ofert z 5 sklepów internetowych

RTV EURO AGD

★★★★★
29571 opinii

Faber Agora 90 (drewno niekonserwowane)

Faber Agora 90 (drewno niekonserwowane)

… natury w postaci drewnianej ramy, można dopasować kolorystycznie do każdego mebla. Specjalne wykończenia w postaci frezów czy wkomponowane w ramy zegary to jedne z licznych rozwiązań dla klientów, którzy pragną nadać wyjątkowego charakteru kuchni. AGORA została zaprojektowana i stworzona z największą starannością o szczegóły, gwarantując najwyższą wydajność, ciszę i łatwość …

Dostępność sprawdź w sklepie →

1059

Przejdź do sklepu ▸ RTV EURO AGD

GOMAL.pl

★★★★★
95 opinii

FABER AGORA 90 C 1 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia.

FABER AGORA 90 C 1 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia.

FABER AGORA 90 C 1 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia. Kolor: biały. Szerokość: 90 cm. Styl: rustykalny. Wykończenie: białe - drewniana rama do wybarwienia. Wydajność maksymalna: 420 m3/h. Sterowanie elektromechaniczne. Oświetlenie: żarówki 2 x 40W. 3 prędkości.

✓  Dostępny od ręki

1168

Przejdź do sklepu ▸ GOMAL.pl

GOMAL.pl

★★★★★
95 opinii

FABER AGORA 90 C 8 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia z zegarem analogowym.

FABER AGORA 90 C 8 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia z zegarem analogowym.

FABER AGORA 90 C 8 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia zegarem analogowym. Kolor: biały. Szerokość: 90 cm. Styl: rustykalny. Wykończenie: białe - drewniana rama do wybarwienia. Wydajność maksymalna: 420 m3/h. Sterowanie elektromechaniczne. Oświetlenie: żarówki 2 x 40W. 3 prędkości.

✓  Dostępny od ręki

1374

Przejdź do sklepu ▸ GOMAL.pl

OleOle!

★★★★★
11344 opinie

Faber Agora 90 (drewno niekonserwowane)

Faber Agora 90 (drewno niekonserwowane)

Dostępność sprawdź w sklepie →

1059

Przejdź do sklepu ▸ OleOle!

HIDbox.pl

★★★★★
128 opinii

Okap Faber Agora 90 Dostawa Gratis

Okap Faber Agora 90 Dostawa Gratis

… kominowy Agora 90 W Faber Okap może pracować jako wyciąg z podłączeniem do przewodu wentylacyjnego lub jako pochłaniacz - konieczność zastosowania filtrów węglowych Wydajność 450 m3/h Sterowanie elektromechaniczne 3 prędkości pracy Oświetlenie - żarówki 2x 40W Kasetowe filtry przeciwtłuszczowe Średnica wylotu powietrza 150/120 mm Poziom hałasu 46 dB Biały z ramą drewnianą do …

✓  Dostępny od ręki

1160

Przejdź do sklepu ▸ HIDbox.pl

AGDhome.pl eSklep bliżej domu

★★★★☆
1717 opinii

Okap Przyscienny FABER AGORA 90 C8 z rama do wybarwienia Szybki Kontakt (22) 877 77 77 Autoryzowany Sprzedawca Szybki Kontakt (22) 877 77 77 Autoryzowany Sprzedawca DOSTAWA GRATIS W WARSZAWIE I OKOLICACH* BEZPŁATNY ODBIÓR OSOBISTY

Okap Przyscienny FABER AGORA 90 C8 z rama do wybarwienia Szybki Kontakt (22) 877 77 77 Autoryzowany Sprzedawca Szybki Kontakt (22) 877 77 77 Autoryzowany Sprzedawca DOSTAWA GRATIS W WARSZAWIE I OKOLICACH* BEZPŁATNY ODBIÓR OSOBISTY

… z ramą drewnianą do wybarwienia. Model ten pracuje z wydajnością maksymalną 420 m3/h. Posiada 3 prędkości pracy, zegar analogowy, dyfuzor HI-LO, który zapewnia redukcję poziomu hałasu o 30% oraz oświetlenie żarówkowe 2 x 40 W. Model ten może pracować jako wyciąg lub pochłaniacz. Cechy produktu Dane ogólne LiniaRustykalna KolorBiały Gwarancja24 miesiące Fizyczne Wysokość maksymalna …

Dostępność sprawdź w sklepie →

1399

Przejdź do sklepu ▸ AGDhome.pl eSklep bliżej domu

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentFaber
Sterowanieelektromechaniczne
Poziom hałasu61 dB
Wydajność450 m3/h

Dużo w domu gotujesz? Masz jednak problem z zapachami, które unoszą się podczas pichcenia różnorodnych smakołyków? Okap Faber Agora 90, to sprawne urządzenie, dzięki któremu nie poczujemy w całym naszym domu nieprzyjemnych zapachów z kuchni.

Wprowadzenie

Przed przystąpieniem do wyboru okapu, powinniśmy zastanowić się nad tym, gdzie chcemy go zamontować: do ściany czy do sufitu. To pierwsze kryterium skutecznie zawęzi nam ilość dostępnych modeli i ułatwi nam znalezienie okapu odpowiedniego do naszej kuchni. Najpopularniejszym typem okapów, montowanych do ściany, są okapy przyścienne. Mocuje się je bezpośrednio nad płytą grzewczą. Wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, często z elementami z malowanego szkła. Są to okapy o prostych geometrycznych kształtach, często przypominające odwróconą literę T. Kolejną grupą są okapy wyspowe montowane pod sufitem. Także często występują w formie prostokątnej lub cylindrycznej. Możemy też nabyć klasyczny kształt odwróconej litery T. Okapy te są całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej z wieloma dodatkami szkła.

Specyfikacja i porady

Zakłada się, że w ciągu jednej godziny, podczas pracy urządzenia na pierwszym biegu, powietrze powinno być przefiltrowane 6 razy. Przy drugim biegu, to już 9 razy, a podczas pracy na ostatnim aż 12 razy. Wydajność filtracji podaje się w jednostce m3/h. Wydajność Faber Agora 90 urządzenia sięga 450 m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są: wyciąg oraz pochłaniacz. Wyciąg - a więc tryb wsysania powietrza i pary do systemu wentylacyjnego, jest najczęściej używanym w codziennej pracy. Montując okap pamiętajmy, aby droga, którą przebywać ma powietrze między wentylatorem urządzenia a wyjściem w szyb wentylacji, była jak najprostsza oraz pozbawiona załamań i blokad, na których mogłoby zatrzymać się powietrze. Wszelkie tego typu miejsca obniżają efektywność okapu. Istotny jest także wylot kanału, który najczęściej ma 150 mm i do takiej średnicy rury wentylacyjnej należałoby go podłączyć. Mniejsze łączenia, również spowodują obniżenie efektywności pracy urządzenia, a także negatywnie wpłyną na poziom hałasu. Jeśli dostęp do kanału wentylacyjnego jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy, możemy wybrać okap z filtrem z aktywnym węglem, który skutecznie pochłania i zatrzymuje wszelkie nieprzyjemne zapachy z kuchni. Taki pochłaniacz jest skuteczny nawet tam, gdzie nie ma bezpośredniego połączenia z wentylacją. Musimy jednak pamiętać o wymianie wkładu węglowego co 3 do 6 miesięcy, w zależności od tego jak często go eksploatujemy. Filtry aluminiowe, to także nieodłączne elementy każdego okapu. Dbałość o nie oraz ilość warstw przechwytujących również mają znacznie w efektywnej pracy, bowiem jest to pierwszy element filtrujący opary. Głównym zadaniem tego elementu, jest wyłapywanie cząsteczek tłuszczu z powietrza i pary. Taki filtr składa się z kilku warstw kratownic, które ustawione jedna po drugiej, tworzą szczelne sito. Co około 20 roboczogodzin działania okapu, warto zdemontować filtr i wymyć go czy to w zmywarce, czy ręcznie. Zazwyczaj okapy kuchenne posiadają czujnik zabrudzenia filtrów aluminiowych i same sygnalizują, kiedy należy je wyczyścić. W tym urządzeniu znajdziemy sterowanie elektromechaniczne.

Poziom hałasu

Poziom hałasu emitowany przez nasz okap, to kwestia nie tylko suchej specyfikacji danego sprzętu, ale przede wszystkim kwestia naszego komfortu. Odgrywa on istotną rolę zarówno w przypadku kuchni zamkniętej, jak i otwartej na salon. Za nieprzeszkadzający hałas uchodzi ten na poziomie około 50 dB, przy średnim biegu pracy. Na głośną pracę okapu ma wpływ: zapchany filtr węglowy, który powoduje spadek wydajności o około 25-30%, zredukowana średnica wylotu, załamania kanału, zanieczyszczone filtry aluminiowe, nie poprawne zamontowanie okapu. Warto więc dołożyć starań, aby urządzenie konserwować i czyścić, by było jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Opisywany model Agora 90 wytwarza hałas o maksymalnym natężeniu 61 dB.

Design

Jeśli szukamy okapu do naszej kuchni możemy wybierać z olbrzymiej ilości fasonów, kształtów, form i materiałów. Dodatkowo wiele z droższych urządzeń posiada wbudowany ekran LCD lub radio cyfrowe z odtwarzaczem CD. W tym wszystkim musimy jednak pamiętać o tym, że jest to "najwyższa półka" i urządzenia te będą stosunkowo drogie. Dzisiejsze okapy często posiadają swoje niezależne źródło światła, oświetlające pole płyty grzejnej. Często są to diody bądź halogeny. I chociaż są bardzo efektowne, to jednak musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrany przez nas okap pasował stylistycznie do charakteru kuchni jako całości.

Podsumowanie

Okap to ważne urządzenie w kuchni. Umożliwia nie tylko komfortową pracę, lecz także filtruje powietrze zatrzymując brud i tłuszcz. Tym samym chroni pomieszczenia w naszym domu przed zapachami i pozostałe meble kuchenne przed nieprzyjemnym klejącym osadem. Okap Faber Agora 90 to przykład funkcjonalnego, solidnego urządzenia, który odpowiednio użytkowany, będzie służył przez długie lata. Dzięki niemu "zmienisz klimat" w swojej kuchni i na powrót zaczniesz czerpać radość z gotowania, bez obaw o zapachy, które już nie będą unosiły się w całym domu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.