Faber Agora 90

Faber Agora 90

 • Cena od: 1079
 • Cena do: 1469
 • Oszczędzasz: do 27%
Oferty 1-8 ułożone według:
AGDstyle4.65/5428 opinii
Okap Faber AGORA 90 C1 (z ramą do wybarwienia)

Okap Faber AGORA 90 C1 (z ramą do wybarwienia)

Dostępność sprawdź w sklepieWięcej ofert

1229 zł

+ dostawa od 0 zł
 • za darmo Kurier
 • 1,75 zł Odbiór osobisty
 • za darmo Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • za darmo Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • za darmo Odbiór osobisty
Przejdź do sklepu

AGDstyle

Okap Faber AGORA 90 C8 (z ramą do wybarwienia + zegar analogowy)

Okap Faber AGORA 90 C8 (z ramą do wybarwienia + zegar analogowy)

Dostępność sprawdź w sklepie

1463 zł

+ dostawa od 0 zł
 • za darmo Kurier
 • 1,75 zł Odbiór osobisty
 • za darmo Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • za darmo Kurier
 • za darmo Odbiór osobisty
 • za darmo Odbiór osobisty
Przejdź do sklepu

AGDstyle

Informacje o produkcie

Dużo w domu gotujesz? Drażnią Cię jednak zapachy, które wiążą się z pichceniem różnego rodzaju potraw? Okap Faber Agora 90, to sprawne urządzenie, dzięki któremu nie poczujemy w całym naszym domu nieprzyjemnych zapachów z kuchni.

Faber Agora 90

Wprowadzenie

Przed przystąpieniem do wyboru okapu, musimy pomyśleć nad tym, jak chcemy go zamontować. Czy do sufitu, czy może do ściany. To pierwsze kryterium skutecznie zawęzi nam ilość dostępnych modeli i pozwoli na znalezienie okapu pasującego do aranżacji naszej kuchni. Najpopularniejszym typem okapów, instalowanych do ściany, są okapy przyścienne. Mocuje się je bezpośrednio nad płytą kuchenną. Wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, często z elementami z kolorowego szkła. Są to okapy o prostych geometrycznych kształtach, często przypominające odwróconą literę T. Drugą grupą są okapy wyspowe montowane do sufitu. Także często występują w formie prostokątnej lub cylindrycznej. Możemy też nabyć klasyczny kształt odwróconej litery T. Okapy te są całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej z wieloma dodatkami szkła.

Faber Agora 90

Specyfikacja i porady

Zakłada się, że w ciągu jednej godziny, podczas pracy urządzenia na pierwszym biegu, powietrze powinno być przefiltrowane 6 razy. Przy drugim biegu, to już 9 razy, a podczas pracy na ostatnim aż 12 razy. Wydajność filtracji podaje się w jednostce m3/h. Wydajność Faber Agora 90 urządzenia sięga 450 m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są: wyciąg oraz pochłaniacz. Wyciąg - a więc tryb wsysania powietrza i pary do systemu wentylacyjnego, jest najczęściej używanym w codziennej pracy. Montując okap pamiętajmy, aby droga, którą przebywać ma powietrze między wentylatorem urządzenia a wyjściem w szyb wentylacji, była jak najprostsza oraz pozbawiona załamań i blokad, na których mogłoby zatrzymać się powietrze. Wszelkie tego typu miejsca obniżają efektywność okapu. Istotny jest także wylot kanału, który najczęściej ma 150 mm i do takiej średnicy rury wentylacyjnej należałoby go podłączyć. Mniejsze łączenia, również spowodują obniżenie wydajności pracy urządzenia, a także negatywnie wpłyną na poziom hałasu. Jeśli dostęp do kanału wentylacyjnego jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy, możemy wybrać okap z filtrem z aktywnym węglem, który skutecznie pochłania i zatrzymuje wszelkie nieprzyjemne zapachy z kuchni. Taki pochłaniacz jest skuteczny nawet tam, gdzie nie ma bezpośredniego połączenia z wentylacją. Musimy jednak pamiętać o wymianie wkładu węglowego co 3 do 6 miesięcy, w zależności od tego jak mocno go eksploatujemy. Filtry aluminiowe, to także nieodłączne elementy każdego okapu. Dbałość o nie oraz ilość warstw przechwytujących również mają znacznie w efektywnej pracy, bowiem jest to pierwszy element filtrujący opary. Głównym zadaniem tego elementu, jest wyłapywanie cząsteczek tłuszczu z powietrza i pary. Taki filtr składa się z kilku warstw kratownic, które ustawione jedna po drugiej, tworzą szczelne sito. Co około 20 roboczogodzin działania okapu, warto zdemontować filtr i wymyć go czy to w zmywarce, czy ręcznie. Zazwyczaj okapy kuchenne posiadają czujnik zabrudzenia filtrów aluminiowych i same sygnalizują, kiedy należy je wyczyścić. W tym urządzeniu znajdziemy sterowanie elektromechaniczne.

Faber Agora 90

Poziom hałasu

Poziom hałasu emitowany przez nasz okap, to kwestia nie tylko suchej specyfikacji danego sprzętu, ale przede wszystkim kwestia naszego komfortu. Odgrywa on istotną rolę zarówno w przypadku kuchni zamkniętej, jak i otwartej na salon. Za nieprzeszkadzający hałas uchodzi ten na poziomie około 50 dB, przy średnim biegu pracy. Na głośną pracę okapu ma wpływ: zapchany filtr węglowy, który powoduje spadek wydajności o około 25-30%, zmniejszona średnica wylotu, załamania kanału, zabrudzone filtry aluminiowe, nie poprawne zamontowanie okapu. Warto więc dołożyć starań, aby urządzenie konserwować i czyścić, by było jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Opisywany model Agora 90 wytwarza dźwięki o maksymalnym natężeniu 61 dB.

Design

Jeśli szukamy okapu do naszej kuchni możemy wybierać z olbrzymiej ilości fasonów, kształtów, form i materiałów. Dodatkowo wiele z droższych urządzeń posiada wbudowany ekran LCD lub radio cyfrowe z odtwarzaczem płyt CD. W tym wszystkim musimy jednak pamiętać o tym, że jest to "najwyższa półka" i urządzenia te będą stosunkowo drogie. Dzisiejsze urządzenia często posiadają swoje niezależne źródło światła, oświetlające pole płyty kuchennej. Często są to diody bądź halogeny. I chociaż są bardzo efektowne, to jednak musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrany przez nas okap pasował stylistycznie do charakteru kuchni jako całości.

Podsumowanie

Okap to ważne urządzenie w kuchni. Umożliwia nie tylko przyjemną pracę, lecz także filtruje powietrze zatrzymując brud i tłuszcz. Tym samym chroni pomieszczenia w naszym domu przed zapachami i pozostałe meble kuchenne przed nieprzyjemnym klejącym osadem. Okap Faber Agora 90 to przykład funkcjonalnego, solidnego urządzenia, który odpowiednio użytkowany, będzie służył przez długie lata. Dzięki niemu "zmienisz klimat" w swojej kuchni i na powrót zaczniesz czerpać radość z gotowania, bez obaw o zapachy, które już nie będą unosiły się w całym domu.

Dane techniczne

Parametry
Sterowanie elektromechaniczne
Poziom hałasu 61
Wydajność 450

Opisy produktu Faber Agora 90 udostępniane przez sprzedawców

AGDstyle: Opis Okap Faber AGORA 90 C1 (z ramą do wybarwienia)

Dekoracyjny wygląd okapu AGORA W 90 C1 firmy FABER łączy nowoczesność z doskonałym wykończeniem. Rodzaj okapu: przyścienny, kominowy. Styl rustykalny w dobrej cenie i jakości. Okap posiada dyfuzor Energyzapewnia redukcję poziomu hałasu o 30%. Posiada półeczkę w czaszy.

Nowa rama do wybarwienia w kolorze Twoich mebli. szerokość [cm] : 89,8 wysokość [cm] : 89,5 głębokość [cm] : 50 zakres prędkości : 3 - stopniowy wydajność [m3/h] : 420 wydajność rzeczywista [m3/h] : I - 240 , II - 320 , III - 420 poziom hałasu [dB] : 61 poziom hałasu rzeczywistego [dB] : I - 49 , II - 54 , III - 61 tryb pracy : wyciąg lub pochłaniacz pobór mocy [W] : max. 125 oświetlenie : halogeny 2 x 28 W filtry przeciwtłuszczowe : kasetowe do mycia w zmywarce kolor/wykonanie : biały rama wykończeniowa : nowa rama do wybarwienia średnica wylotu : ø 15 cm + redukcja ø 12 cm gwarancja : 2 lata AKCESORIA DODATKOWE : 112.0157.240 - FILTR WĘGLOWY FABER DOSTĘPNE WERSJE : AGORA W 90 C1 - SZER. 90 CM AGORA W 120 C1 - SZER.120 CM UWAGA!! Kolor okapu widoczny na zdjęciach ma charakter wstępnej informacji i może odbiegać od koloru rzeczywistego.

GOMAL.pl: Opis FABER AGORA 90 C 1 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia.

FABER AGORA 90 C 1 - Okap przyścienny z ramą do wybarwienia. Kolor: biały. Szerokość: 90 cm. Styl: rustykalny. Wykończenie: białe - drewniana rama do wybarwienia. Wydajność maksymalna: 420 m3/h. Sterowanie elektromechaniczne. Oświetlenie: zarówki 2 x 40W. 3 prędkości.

HIDbox.pl: Opis Okap Faber Agora 90 Dostawa Gratis

Okap kominowy Agora 90 W Faber Okap może pracować jako wyciąg z podłączeniem do przewodu wentylacyjnego lub jako pochłaniacz - konieczność zastosowania filtrów węglowych Wydajność 450 m3/h Sterowanie elektromechaniczne 3 prędkości pracy Oświetlenie - żarówki 2x 40W Kasetowe filtry przeciwtłuszczowe Średnica wylotu powietrza 150/120 mm Poziom hałasu 46 dB Biały z ramą drewnianą do wybarwienia Szerokość 90 cm

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie