Gorenje DV6455

Gorenje DV6455

  • Cena od: 357,09
  • Cena do: 399,99
  • Oszczędzasz: do 11%
Oferty 1-7 ułożone według:

Informacje o produkcie

Gotowanie sprawia Ci wiele radości? Masz jednak problem z zapachami, które unoszą się podczas pichcenia różnorodnych smakołyków? Jeśli tak właśnie jest w Twoim przypadku, pomyśl nad zakupem okapu Gorenje DV6455, który zadba o odpowiedni wyciąg wszelkich zapachów.

Gorenje DV6455

Wprowadzenie

Przed przystąpieniem do wyboru okapu, powinniśmy zastanowić się nad tym, gdzie chcemy go zamontować: do ściany czy do sufitu. Już to, skutecznie zawęzi nam ilość dostępnych modeli i ułatwi nam znalezienie okapu pasującego do naszych potrzeb. Najpopularniejszym typem okapów, montowanych do ściany, są okapy przyścienne. Instaluje się je bezpośrednio nad płytą kuchenną. Wykonane są przeważnie ze stali nierdzewnej, często z elementami z hartowanego szkła. Są to okapy o prostych geometrycznych kształtach, często przypominające odwróconą literę T. Drugą grupą są okapy wyspowe instalowane do sufitu. Także często występują w formie prostokątnej lub cylindrycznej. Możemy też nabyć klasyczny kształt odwróconej litery T. Okapy te są całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej z wieloma dodatkami szkła.

Gorenje DV6455

Specyfikacja i porady

Zakłada się, że w ciągu jednej godziny, podczas pracy urządzenia na pierwszym biegu, powietrze powinno być przefiltrowane 6 razy. Przy drugim biegu, to już 9 razy, a podczas pracy na ostatnim aż 12 razy. Wydajność filtracji podaje się w jednostce m3/h. Wydajność według producenta Gorenje DV6455 została ustalona na 520 m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są: wyciąg oraz pochłaniacz. W trybie wyciągu, okap podłączony jest do komina, który odprowadza wszelkie zapachy i parę. Im dłuższy odcinek ma do pokonania oraz im więcej istnieje przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie faktyczna wydajność okapu. Dlatego warto zadbać o to, aby to podłączenie było jak najkrótsze i w miarę możliwości proste. Ważny jest także wylot kanału, a dokładniej jego średnica. Najczęściej ma 15 cm i pod takiej wielkości kanały należałoby podłączyć urządzenie. Średnica mniejsza niż 150 mm, może znacząco obniżyć wydajność pracy okapu, a także przyczynić się do wyższego poziomu hałasu. W wielu mieszkaniach dostęp do kanału wentylacyjnego może być utrudniony. Jeśli więc nie możesz podłączyć okapu do wentylacji, warto zainwestować w filtr węglowy, który zatrzymuje w sobie nieprzyjemne zapachy, nie dopuszczając do ich wydostania się na pozostałe pomieszczenia. Pamiętać musimy o wymianie filtru takiego pochłaniacza co 3 do 6 miesięcy, w zależności od tego jak intensywnie go eksploatujemy. Każdy okap posiada także inny rodzaj filtra, mianowicie filtr aluminiowy. Jest to pierwszy element filtrujący powietrze wciągane do okapu. Głównym zadaniem tego elementu, jest wyłapywanie cząsteczek tłuszczu z powietrza i pary. Filtr taki składa się z kilku warstw kratownic, które ustawione jedna po drugiej tworzą szczelne sito. Aby nasz okap funkcjonował poprawnie, należy co około 20 roboczogodzin używania okapu, zdemontować filtr i go wyczyścić. Można to zrobić albo ręcznie, albo w zmywarce automatycznej. Dodatkowym ułatwieniem w używaniu okapu kuchennego, jest sygnalizator zanieczyszczenia filtru, dzięki któremu wiemy, że już należy go oczyścić. W tym urządzeniu znajdziemy sterowanie mechaniczne.

Poziom hałasu

Ważny jest też hałas jaki emituje urządzenie. Dobry okap musi być cichy. Kwestia komfortu jest najważniejsza zwłaszcza, gdy mamy kuchnię otwartą na resztę mieszkania. Za nieprzeszkadzający hałas uchodzi ten na poziomie około 50 dB, przy średnim biegu pracy. Im głośniejszy - tym gorzej. Jednocześnie trzeba przypomnieć także, że z czasem okap stanie się głośniejszy. Na jego pracę wpływa poziom zabrudzenia filtrów, drożności wentylacji czy sposoby montażu. Warto więc dołożyć starań, aby urządzenie było jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Opisywany model DV6455 emituje dźwięki o maksymalnym natężeniu 67 dB.

Design

Jeśli szukamy okapu do naszej kuchni możemy wybierać z olbrzymiej ilości fasonów, kształtów, form i materiałów. Dodatkowo wiele z droższych urządzeń posiada wbudowany ekran LCD lub radio cyfrowe z odtwarzaczem płyt CD. W tym wszystkim musimy jednak pamiętać o tym, że jest to "najwyższa półka" i urządzenia te będą stosunkowo drogie. Dzisiejsze okapy często posiadają swoje niezależne źródło światła, oświetlające pole płyty kuchennej. Często są to diody bądź halogeny. I chociaż są bardzo efektowne, to jednak musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrany przez nas okap pasował stylistycznie do charakteru kuchni jako całości.

Podsumowanie

Okap to ważne urządzenie w kuchni. Umożliwia nie tylko komfortową pracę, lecz także filtruje powietrze zatrzymując brud i tłuszcz. Tym samym chroni pomieszczenia w naszym domu przed zapachami i pozostałe meble kuchenne przed nieprzyjemnym klejącym osadem. Okap Gorenje DV6455 to przykład funkcjonalnego, solidnego urządzenia, który odpowiednio użytkowany, będzie służył przez długie lata. Dzięki niemu "zmienisz klimat" w swojej kuchni i na powrót zaczniesz czerpać radość z gotowania, bez obaw o zapachy, które już nie będą unosiły się w całym domu.

Dane techniczne

Parametry
Sterowanie mechaniczne
Poziom hałasu 67
Wydajność 520

Opisy produktu Gorenje DV6455 udostępniane przez sprzedawców

Matrixmedia.pl: Opis Okap GORENJE DV 6455 X

Okap GORENJE DV 6455 X to klasyczny model pochłaniacza wykonany w najnowszych technologiach. Nowoczesny design okapu idealnie wpisuje się w wolną zabudowę oraz jako moduł do kompletu mebli kuchennych. Inox to klasyczny kolor, który razem z szerokością 55 cm stanowią uniwersalne połączenie pasujące do każdej kuchni.

Pochłaniacz posiada elektroniczne sterowanie. Aluminiowy filtr odtłuszczający oraz opcjonalnie filtr węglowy w połączeniu z wydajnym wyciągiem posiadającym optymalną liczbę 7 prędkości z pewnością sprawdzą się w nawet najbardziej wymagających warunkach.

Okap GORENJE DV 6455 X posiada wydajność 520 m3/h przy optymalnej emisji hałasu 67 dB.

Avans.pl: Opis Okap GORENJE Okap DV 6455 XH Odbierz w sklepach w całej Polsce!! Najlepsza oferta na rynku!

Okap kominowy o szerokości 55 cm, wydajności 520 m3/h, sterowany mechanicznie, z 7 prędkościami pracy oraz z oświetleniem halogenowym o łącznej mocy 70 W.

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie