Moje konto
  • Gorenje DVG600ZB Gorenje DVG600ZB
  • Gorenje DVG600ZB Gorenje DVG600ZB
  • Gorenje DVG600ZB Gorenje DVG600ZB

Gorenje DVG600ZB

5 ofert z 5 sklepów

Producent Gorenje Sterowanie elektroniczne Poziom hałasu 39.1 dB Wydajność 805 m3/h Szerokość 60 cm Wysokość 114.3 cm Głębokość 40 cm WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Okapykuchenne.pl

★★★★★
14 opinii

Okap przyścienny GORENJE DVG 600 ZB - Niski koszt dostawy! Pomoc specjalisty: 661 117 112

Okap przyścienny GORENJE DVG 600 ZB - Niski koszt dostawy! Pomoc specjalisty: 661 117 112

Model DVG 600 ZB posiada nowoczesny designe i doskonale sie prezentuje w każdej kuchni.

Dostępny od ręki  ✓

Zadowolenie.pl

★★★★☆
3639 opinii

GORENJE Okap kominowy DVG600ZB - DARMOWA DOSTAWA!!! wysyłka w 24h

GORENJE Okap kominowy DVG600ZB - DARMOWA DOSTAWA!!! wysyłka w 24h

… sensoroweRodzaj sterowania:Sterowanie elektroniczne Sterowanie pilotem Timer Oświetlenie halogenowe: 2 × 35 WLiczba stopni mocy wentylatora:4Ilość silników:1Średnica rury odprowadzającej:15 cmWyposażenie dodatkoweIlość filtrów:2 Filtr przeciwtłuszczowy (zmywalny)Filtr metalowy:165016Filtr węglowy:240745Charakterystyka techniczna/WymiaryŚrednica rury odprowadzającej:15 cmMoc silnika:200 …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

Agito.pl

★★★★★
39287 opinii

Gorenje DVG 600 ZB

Gorenje DVG 600 ZB

Okap kominowy o szerokości 60 cm, wydajności 805 m3/h, sterowany elektronicznie, z 3 prędkościami pracy oraz z oświetleniem halogenowym o łącznej mocy 70 W.

Dostępność sprawdź w sklepie →

MediaMarkt.pl

★★★★★
3395 opinii

Okap GORENJE DVG 600 ZB

Okap GORENJE DVG 600 ZB

Okap GORENJE DVG 600 ZB

Dostępny od ręki  ✓

Mall.pl

★★★★★
24828 opinii

Gorenje DVG 600 ZB - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

Gorenje DVG 600 ZB - Bezpłatny odbiór osobisty: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków

Nowoczesny okap kominowy firmy Gorenje DVG 600 ZB wyposażony w sterowanie sensorowe dzięki któremu sterowanie urządzaniem staje się przyjemne oraz szybkie. Okap posiada oświetlenie halogenowe, które znakomicie oświetli każde miejsce w twojej kuchni.

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentGorenje
Sterowanieelektroniczne
Poziom hałasu39.1 dB
Wydajność805 m3/h
Szerokość60 cm
Wysokość114.3 cm
Głębokość40 cm

Dużo w domu gotujesz? Nie zawsze jednak zapachy pichcenia są przyjemne, często bywają agresywne i nie chcielibyśmy, aby przedostawały się do reszty mieszkania. Jeśli tak właśnie jest w Twoim przypadku, pomyśl nad zakupem okapu Gorenje DVG600ZB, który zadba o odpowiedni wyciąg wszelkich zapachów.

Wprowadzenie

Zanim przystąpimy do wyboru okapu, powinniśmy zastanowić się nad tym, gdzie chcemy go zamontować: do ściany czy do sufitu. Już to, skutecznie zmniejszy nam ilość dostępnych modeli i pozwoli na znalezienie okapu odpowiedniego do aranżacji naszej kuchni. Najpopularniejszym typem okapów, montowanych do ściany, są okapy przyścienne. Mocuje się je bezpośrednio nad płytą kuchenną. Wykonane są przeważnie ze stali nierdzewnej, często z dodatkiem elementów z giętego szkła. Są to okapy o prostych skośnych kształtach, często przypominające odwróconą literę T. Kolejną grupą są okapy wyspowe instalowane do sufitu. Najczęściej występują w formie prostokątnej lub cylindrycznej. Możemy też nabyć klasyczny kształt odwróconej litery T. Okapy te są całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej z wieloma dodatkami szkła.

Specyfikacja i porady

Zakłada się, że w ciągu jednej godziny, podczas pracy urządzenia na pierwszym biegu, powietrze powinno być przefiltrowane 6 razy. Przy drugim biegu, to już 9 razy, a podczas pracy na ostatnim aż 12 razy. Wydajność filtracji podaje się w jednostce m3/h. Wydajność Gorenje DVG600ZB urządzenia sięga 805 m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są: wyciąg oraz pochłaniacz. W trybie wyciągu, okap podłączony jest do komina, który odprowadza wszelkie zapachy i parę. Im dłuższą drogę ma do pokonania oraz im więcej istnieje przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie efektywność okapu. Dlatego warto skupić się, aby to podłączenie było jak najkrótsze i w miarę możliwości proste. Ważny jest także wylot kanału, a dokładniej jego średnica. Najczęściej ma 150 mm i pod takiej wielkości kanały należałoby podłączyć urządzenie. Średnica mniejsza niż 15 cm, może znacząco obniżyć wydajność pracy okapu, a także przyczynić się do wyższego poziomu hałasu. W wielu mieszkaniach dostęp do kanału wentylacyjnego może być utrudniony. Jeśli więc nie możesz podłączyć okapu do wentylacji, warto zainwestować w filtr węglowy, który zatrzymuje w sobie nieprzyjemne zapachy, nie dopuszczając do ich wydostania się na pozostałe pomieszczenia. Pamiętać musimy o wymianie filtru takiego pochłaniacza co 3 do 6 miesięcy, w zależności od tego jak intensywnie go eksploatujemy. Każdy okap posiada także inny rodzaj filtra, mianowicie filtr aluminiowy. Jest to pierwszy element filtrujący powietrze wciągane do okapu. Głównym zadaniem tego elementu, jest przechwytywanie cząsteczek tłuszczu z powietrza i pary. Filtr taki składa się z kilku warstw kratownic, które ustawione jedna po drugiej tworzą szczelne sito. Aby nasz okap funkcjonował poprawnie, należy co około 20 roboczogodzin używania okapu, zdemontować filtr i go wyczyścić. Można to zrobić albo ręcznie, albo w zmywarce automatycznej. Dodatkowym ułatwieniem w używaniu okapu kuchennego, jest sygnalizator zanieczyszczenia filtru, dzięki któremu wiemy, że już należy go oczyścić. W tym urządzeniu znajdziemy sterowanie elektroniczne.

Poziom hałasu

Ważny jest też hałas jaki emituje urządzenie. Dobry okap musi być cichy. Kwestia komfortu jest najważniejsza zwłaszcza, gdy mamy kuchnię otwartą na resztę mieszkania. Za nieprzeszkadzający hałas uchodzi ten na poziomie około 50 dB, przy średnim biegu pracy. Im głośniejszy - tym gorzej. Jednocześnie trzeba przypomnieć także, że z czasem okap stanie się głośniejszy. Na jego pracę wpływa poziom zabrudzenia filtrów, drożności wentylacji czy sposoby montażu. Warto więc dołożyć starań, aby urządzenie było jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Opisywany model DVG600ZB wytwarza hałas o maksymalnym natężeniu 39.1 dB.

Design

Jeśli szukamy okapu do naszej kuchni możemy wybierać z olbrzymiej ilości fasonów, kształtów, form i materiałów. Dodatkowo wiele z droższych urządzeń posiada wbudowany telewizor LCD lub radio cyfrowe z odtwarzaczem kompaktów. W tym wszystkim musimy jednak pamiętać o tym, że jest to "najwyższa półka" i urządzenia te będą stosunkowo drogie. Dzisiejsze urządzenia często posiadają swoje niezależne źródło światła, oświetlające pole płyty kuchennej. Często są to diody bądź halogeny. I chociaż są bardzo efektowne, to jednak musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrany przez nas okap pasował stylistycznie do charakteru kuchni jako całości.

Podsumowanie

Okap to ważne urządzenie w kuchni. Umożliwia nie tylko komfortową pracę, lecz także filtruje powietrze zatrzymując brud i tłuszcz. Tym samym chroni pomieszczenia w naszym domu przed zapachami i pozostałe meble kuchenne przed nieprzyjemnym klejącym osadem. Okap Gorenje DVG600ZB to przykład funkcjonalnego, solidnego urządzenia, który odpowiednio użytkowany, będzie służył przez długie lata. Dzięki niemu "zmienisz klimat" w swojej kuchni i na powrót zaczniesz czerpać radość z gotowania, bez obaw o zapachy, które już nie będą unosiły się w całym domu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też