Moje konto
  • Toflesz TOFLESZ VEGA 50 Toflesz TOFLESZ VEGA 50
  • Toflesz TOFLESZ VEGA 50 Toflesz TOFLESZ VEGA 50

Toflesz TOFLESZ VEGA 50

2 oferty z 1 sklepu

Producent Toflesz WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Okapykuchenne.pl

★★★★★
14 opinii

Okap teleskopowy Toflesz VEGA 50 - Niski koszt dostawy! Pomoc specjalisty: 661 117 112

Okap teleskopowy Toflesz VEGA 50 - Niski koszt dostawy! Pomoc specjalisty: 661 117 112

Okap VEGA 50 przeznaczony jest do zabudowy szafkowej. Dobrze wygląda w każdej kuchni.

Dostępny od ręki  ✓

Okapykuchenne.pl

★★★★★
14 opinii

Okap teleskopowy Toflesz VEGA GLASS 50 czarny - Niski koszt dostawy! Pomoc specjalisty: 661 117 112

Okap teleskopowy Toflesz VEGA GLASS 50 czarny - Niski koszt dostawy! Pomoc specjalisty: 661 117 112

Model VEGA GLASS 50 to nowoczesny okap, który doskonale wygląda w każdej kuchni.

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentToflesz

Gotowanie sprawia Ci wiele frajdy? Irytują Cię jednak zapachy, które wiążą się z przygotowaniem różnego rodzaju potraw? Okap Toflesz TOFLESZ VEGA 50, sprawdzi się, gdy chcemy gotować bez uciążliwych zapachów, które rozchodzą się po wszystkich zakamarkach.

Wprowadzenie

Przed kupnem okapu do zabudowy, musimy najpierw określić gdzie go wbudujemy. Wiele z urządzeń posiada różne kształty, które możemy dopasować do istniejącej zabudowy kuchennej. O efektywności działania okapu decyduje także miejsce i przygotowanie instalacji wentylacyjnej do montażu tego urządzenia. Warto o tym pomyśleć już podczas wyboru konkretnego modelu okapu.

Specyfikacja

Poziom hałasu odgrywa istotną rolę zarówno w przypadku kuchni zamkniętej jak i otwartej na mieszkanie. Za najbardziej neutralny poziom hałasu można uznać ten do wartości około 50 dB na średnim biegu pracy okapu przy wydajności ponad 400m3/h. Na głośność pracy wpływa poziom zabrudzenia filtrów, drożności wentylacji czy sposoby montażu. Warto więc dołożyć starań, aby urządzenie było jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Okap w ciągu godziny powinien przefiltrować powietrze nawet do 12 razy. Przy pracy na pierwszym biegu powietrze powinno to być 6, przy drugim 9, a przy ostatnim właśnie wspomniane 12 razy. Wydajność tego urządzenia podaje się w jednostce m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są to po prostu: wyciąg oraz filtrowanie powietrza.

Tryb wyciągu

Wyciąg - a więc tryb wsysania powietrza i pary do systemu wentylacyjnego, jest najczęściej używanym w codziennej pracy. Pamiętajmy o tym, że im dłuższą drogę ma do pokonania oraz im więcej istnieje przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie faktyczna wydajność okapu. Przy instalacji zwróćmy uwagę, aby nic nie blokowało przepływu powietrza. Równie ważna jest też średnica wylotu do wentylacji, która nie powinna być niższa niż 15 cm. Mniejsze ujście może znacząco obniżyć efektywność pracy okapu, a także zwiększyć poziom hałasu samego urządzenia.

Filtry

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz możliwości podłączenia okapu do systemu wentylacyjnego, wtedy rozwiązaniem może być zastosowanie zastosować filtr z aktywnym węglem. Twój okap stanie się pochłaniaczem. Filtr węglowy zawiera wkład z aktywnym węglem, którego zadaniem jest zatrzymywanie, a następnie oczyszczanie powietrza z nieprzyjemnych zapachów. Taki filtr należy wymieniać systematycznie w zależność od eksploatacji okapu co 3-6 miesięcy. W każdym okapie znajdziemy filtry aluminiowe, a więc zbiór kratownic, na których osadzają się cząsteczki tłuszczu. Składają się zazwyczaj z kilku warstw. Cząsteczki tłuszczu wytrącane są przez kolejne warstwy siatki ułożonej jedna na drugiej. Aby nasz okap działał poprawnie, należy co około 20 roboczogodzin używania okapu, zdemontować filtr i go wyczyścić. Jest to istotne szczególnie dlatego, że zabrudzony filtr znacząco obniża efektywność pracy okapu. Większość urządzeń posiada czujnik zabrudzenia, który informuje nas o potrzebie oczyszczenia filtru. A te można skutecznie umyć zarówno ręcznie, jak i w zmywarce.

Design i podsumowanie

Okapy są także źródłem światła, doświetlającym płytę grzewczą. Coraz częściej zamiast tradycyjnej żarówki spotykamy się z oświetleniem halogenowym lub diodowym. Są często bardzo efektowne, jednak w tym wszystkim musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrany przez nas okap pasował stylistycznie do charakteru kuchni jako całości. Gdy szukasz okapu, zastanów się nad Toflesz TOFLESZ VEGA 50. To proste, stylowe urządzenie, dzięki któremu "zmienisz klimat" w swojej kuchni, a także być może, nabierzesz nowej ochoty do gotowania we własnym domu. Okap kuchenny to w tej chwili często nieodzowne urządzenie, które filtruje powietrze, wyłapuje lotny brud i dzięki temu chroni pozostałe meble i pomieszczenia przed niekorzystnymi czynnikami.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też