Moje konto
  • Whirlpool AKR 606 Whirlpool AKR 606

Whirlpool AKR 606

7 ofert z 7 sklepów

Producent Whirlpool Sterowanie mechaniczne Poziom hałasu 68 dB Wydajność 380 m3/h Szerokość 52.4 cm Wysokość 16.6 cm Głębokość 28.9 cm WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Mixmedia.pl

★★★★★
20662 opinie

Okap szafkowy WHIRLPOOL AKR 606 GY - Wniesienie już od 29zł! darmowa dostawa na wszystko od 99 zł! - Wniesienie już od 29zł! darmowa dostawa na wszystko od 99 zł!

Okap szafkowy WHIRLPOOL AKR 606 GY - Wniesienie już od 29zł! darmowa dostawa na wszystko od 99 zł! - Wniesienie już od 29zł! darmowa dostawa na wszystko od 99 zł!

Okap o szerokości 52 cm do wbudowania w szafkę, w kolorze stalowo-szarym, o wydajności 380 m3/h z metalowym filtrem odtłuszczającym.

Dostępny od ręki  ✓

Agito.pl

★★★★★
42211 opinii

Whirlpool AKR 606 GY srebrny / CODZIENNIE NOWA OFERTA DNIA - SPRAWDŹ!

Whirlpool AKR 606 GY srebrny / CODZIENNIE NOWA OFERTA DNIA - SPRAWDŹ!

… srebrnym. Okap może pracować zarówno w trybie wyciągu, jak i pochłaniacza, dzięki temu można go zainstalować również w pomieszczeniach bez możliwości odprowadzania oparów na zewnątrz. Wyciąg posiada przeciwtłuszczowy filtr metalowy, który można czyścić zarówno ręczenie, jak i w zmywarce. 3-stopniową prędkość pracy można regulować za pomocą suwaka. Oświetlenie zapewniają dwa punkty świetlne o łącznej …

Dostępny od ręki  ✓

ELECTRO.pl

★★★★★
67036 opinii

WHIRLPOOL AKR 606 GY + DARMOWA DOSTAWA + Odbiór w 800 punktach! + skorzystaj z RABATU i 3-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści!

WHIRLPOOL AKR 606 GY + DARMOWA DOSTAWA + Odbiór w 800 punktach! + skorzystaj z RABATU i 3-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści!

WHIRLPOOL AKR 606 GY + DARMOWA DOSTAWA + Odbiór w 800 punktach! + skorzystaj z RABATU i 3-letniej gwarancji w Pakiecie Korzyści! Okap o szerokości 52 cm do wbudowania w szafkę, w kolorze stalowo-szarym, o wydajności 380 m3/h z metalowym filtrem odtłuszczającym.

Dostępny od ręki  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentWhirlpool
Sterowaniemechaniczne
Poziom hałasu68 dB
Wydajność380 m3/h
Szerokość52.4 cm
Wysokość16.6 cm
Głębokość28.9 cm

Lubisz swoją kuchnię? Nie lubisz jednak, gdy zapachy wydostają się z kuchni i wypełniają cały Twój dom? Okap kuchenny Whirlpool AKR 606 pozwala zachować pomieszczenia w naszym domu bez niechcianych zapachów, towarzyszących gotowaniu.

Wprowadzenie

Przed przystąpieniem do wyboru okapu, musimy pomyśleć nad tym, jak chcemy go zamontować. Czy do sufitu, czy może do ściany. Już to, skutecznie zmniejszy nam pole poszukiwań i ułatwi nam znalezienie okapu odpowiedniego do naszej kuchni. Najpopularniejszą grupą okapów, mocowanych do ściany, są okapy przyścienne. Instaluje się je bezpośrednio nad płytą kuchenną. Wykonane są zazwyczaj ze stali nierdzewnej, często z elementami z giętego szkła. Są to okapy o prostych skośnych kształtach, często przypominające odwróconą literę T. Kolejną grupą są okapy wyspowe instalowane do sufitu. Najczęściej występują w formie prostokątnej lub cylindrycznej. Możemy też nabyć klasyczny kształt odwróconej litery T. Okapy te są całkowicie wykonane ze stali chromoniklowej z wieloma dodatkami szkła.

Specyfikacja i porady

Zakłada się, że w ciągu jednej godziny, podczas pracy urządzenia na pierwszym biegu, powietrze powinno być przefiltrowane 6 razy. Przy drugim biegu, to już 9 razy, a podczas pracy na ostatnim aż 12 razy. Wydajność filtracji podaje się w jednostce m3/h. Dla okapu Whirlpool AKR 606 wydajność to 380 m3/h. Na skuteczną wydajność ma wpływ tryb pracy okapu, a najczęściej są: wyciąg oraz pochłaniacz. Tryb wyciągu, jak sama nazwa wskazuje, polega na wciąganiu przez okap zapachów i pary do komina. Im dłuższy odcinek ma do pokonania oraz im więcej istnieje przeszkód w postaci załamań, tym mniejsza będzie efektywność okapu. Zaleca się więc podłączenie jak najprostsze, bez zbędnych załamań i przeszkód, z którymi musi poradzić sobie płynące powietrze. Ważny jest także wylot kanału, a dokładniej jego średnica. Najczęściej ma 150 mm i pod takiej wielkości kanały należałoby podłączyć urządzenie. Kanały o średnicy mniejszej niż 15 cm obniżają efektywność okapu i wpływają na poziom hałasu przepływającego powietrza. Jeśli dostęp do kanału wentylacyjnego jest utrudniony, lub w ogóle niemożliwy, możemy wybrać okap z filtrem z aktywnym węglem, który zatrzymuje w sobie nieprzyjemne zapachy, nie dopuszczając do ich wydostania się na pozostałe pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, że ów filtr pochłaniacza należy wymieniać co 3-6 miesięcy. Każdy okap posiada także inny rodzaj filtra, mianowicie filtr aluminiowy. Jest to pierwszy element filtrujący powietrze wciągane do okapu. Zbudowany jest on z kratownic, na których osadzają się cząsteczki tłuszczu. Ważne jest regularne mycie tych filtrów. Zaleca się by czynić to, co około 20 godzin pracy okapu. Zanieczyszczone filtry znacząco wpływają na spadek wydajności oraz wzrost głośności okapu. Najczęściej okapy kuchenne posiadają czujnik zabrudzenia i same sygnalizują kiedy należy wyczyścić filtry. Można je myć ręcznie lub w zmywarce. W tym urządzeniu znajdziemy sterowanie mechaniczne.

Poziom hałasu

Ważny jest też hałas jaki emituje urządzenie. Dobry okap musi być cichy. Kwestia komfortu jest najważniejsza zwłaszcza, gdy mamy kuchnię otwartą na resztę domu. Za najbardziej przyjazny poziom hałasu można uznać ten do około 50 dB na średnim biegu pracy okapu, przy wydajności ponad 400 m3/h. Na głośną pracę okapu ma wpływ: zapchany filtr węglowy, który powoduje spadek wydajności o około 25-30% oraz zmniejszona średnica wylotu, załamania kanału, zanieczyszczone filtry aluminiowe. Nie bez znaczenia jest też niepoprawne zamontowanie okapu. Aby można było cieszyć się gotowaniem w miłej atmosferze i cichą pracą urządzenia, warto mieć na względzie jego czyszczenie. To podstawa dobrej eksploatacji. Opisywany model AKR 606 wytwarza dźwięki o maksymalnym natężeniu 68 dB.

Design

Jeśli szukamy okapu do naszej kuchni możemy wybierać z olbrzymiej ilości fasonów, kształtów, form i materiałów. Dodatkowo wiele z droższych urządzeń posiada wbudowany ekran LCD lub radio cyfrowe z odtwarzaczem CD. W tym wszystkim musimy jednak pamiętać o tym, że jest to "najwyższa półka" i urządzenia te będą stosunkowo drogie. Dzisiejsze urządzenia często posiadają swoje niezależne źródło światła, oświetlające pole płyty kuchennej. Często są to diody bądź halogeny. I chociaż są bardzo efektowne, to jednak musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby wybrany przez nas okap pasował stylistycznie do charakteru kuchni jako całości.

Podsumowanie

Okap to ważne urządzenie w kuchni. Umożliwia nie tylko komfortową pracę, lecz także filtruje powietrze zatrzymując brud i tłuszcz. Tym samym chroni pomieszczenia w naszym domu przed zapachami i pozostałe meble kuchenne przed nieprzyjemnym klejącym osadem. Okap Whirlpool AKR 606 to przykład funkcjonalnego, solidnego urządzenia, który odpowiednio użytkowany, będzie służył przez długie lata. Dzięki niemu "zmienisz klimat" w swojej kuchni i na powrót zaczniesz czerpać radość z gotowania, bez obaw o zapachy, które już nie będą unosiły się w całym domu.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też