Menu

Olejek Lawendowy, 100% Naturalny 10 ml

Cechy produktu

  • Producent Adverso 
  • Zapach lawenda 

Opis

OLEJEK LAWENDOWY

Oleum Lavandulae INCI: LAVENDER ESSENTIAL OIL

Naturalne olejki znane są od starożytności, a właściwości wielu z nich pozostały naukowo dowiedzione. Główną zaletą naturalnych olejków jest wysoka skuteczność, łatwość , a także sprawność.

Wysoka jakość i czystość produkcji pozwala olejki „Adverso" stosować zewnętrznie i wewnętrznie.optymalna dawkę dla używania wewnętrznego dobiera lekarz albo aromaterapeuta indywidualnie. Jest to główna i najważniejsza cecha, która rożni olejki naturalne od zapachowych.

Olejek lawendowy należy do najpopularniejszych olejków eterycznych. Uzyskuje się go poprzez destylację kwiatów Lavandula angustifolia w parze wodnej.

zapach: miękki, świeży, lekki, czysty, kwiatowy.

Olejek lawendowy zaleca się cierpiącym na depresję, bezsenność, stany lękowe – ponieważ uspokaja i udoskonala samopoczucie. Olej lawendowy ma działanie przeciwbólowe i jest zalecany na ból głowy i bóle mięśni.

Ma właściwości antyseptyczne, można go stosować w sytuacji ukąszeń poprzez owady, oparzeń i zadrapań. Do tego olej lawendowy przyspiesza cykl gojenia i obniża ryzyko powstania blizn.

Dodany do kąpieli jest zalecany w przypadku infekcji dróg moczowo-płciowych (pleśniawki, zapalenia pęcherza i in.). Stosowany do inhalacji, pomaga w napadach kaszlu, leczy infekcje gardła i łagodzi objawy zapalenia krtani.

Olejek lawendowy pasuje też do stosowania w sytuacji przeróżnych chorób skórnych, takich jak egzema, trądzik, łuszczyca i grzybica. W płukankach do jamy ustnej ma cechy dezodoryzujące i antyseptyczne.
W kosmetologii może być stosowany dla pielęgnacji skory atopowej.

METODY wykorzystywanIA

KOMINEK AROMATERAPEUTYCZNY: 3 – 5 kropli w rozcieńczeniu z wodą do kominka.

INHALACJE: 1-2 kropli olejku dodać do naczynia z gorącą woda, nakryć głowę ręcznikiem i głęboko wdychać parę w ciągu 3-7 minut. Oczy muszą być zamknięte.

OLEJEK DO MASAŻU: rozpuścić 10 kropli olejku lawendowego w 25 ml oleju podstawowego i masować skronie, a także kark szyi w czasie bólów napięciowych głowy lub przy pierwszych objawach

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.