Menu

Barum Quartaris 5 195/50 R15 82 H

Cechy produktu

  • Producent Barum 
  • Szerokość przekroju 195 
  • Wysokość profilu 50 
  • Średnica osadzenia R15 
  • Indeks nośności 82 
  • Indeks prędkości

Opis

Barum - największy czeski producent opon pneumatycznych do samochodów osobowych, ciężarowych i innych maszyn, należący obecnie do firmy Continental AG. Zakład produkcyjny znajduje się w miejscowości Otrokovice.

Szukając nowych dziedzin produkcji, zakłady Baťa w 1932 podjęły się produkcji opon. Dla celów wspólnego marketingu na rynkach zagranicznych wraz z firmami Ruben i Mitas wykreowano producenta BARUM. W 1953 powołano samodzielne przedsiębiorstwo oponiarskie, zaś w 1966 nastąpił spadek produkcji opon w byłych fabrykach Baťa.

W tym również roku podjęto decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Otrokovice, który został ukończony w 1972. Do zakładu została przeniesiona produkcja ze Zlina. Po aksamitnej rewolucji, nazwa producenta została zmodyfikowana na Barum Otrokovice.

W 1992 zarząd spółki podpisał umowę joint venture z niemieckim Continental AG. 1 marcu 1993 powstała spółka Barum Continental sro, a marka Barum stała się częścią Continental AG, zaś w 1999 największym zakładem produkcji opon w Europie.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.