Michelin PRIMACY 3 215/55 R17 94 W

Michelin PRIMACY 3 215/55 R17 94 W

 • Cena od: 599,48
 • Cena do: 680,81
 • Oszczędzasz: do 12%
 • Profil opony: 55
 • Szerokość opony: 215
 • Średnica felgi: R17
 • Indeks prędkości: W
 • Efektywność paliwowa: C
 • Klasa przyczepności: A
 • Poziom emisji hałasu: 69
Oferty 1-15 ułożone według:
Tirendo4.35/534 opinie
Michelin PRIMACY 3 Samochodowe Opony letnie 215/55 R17 94W - DOSTAWA GRATIS!

Michelin PRIMACY 3 Samochodowe Opony letnie 215/55 R17 94W - DOSTAWA GRATIS!

Dostępny od rękiWięcej ofert

646,49 zł

+ dostawa od 0 zł
 • za darmo Kurier
 • za darmo Kurier
 • za darmo Kurier
Przejdź do sklepu

Tirendo

Michelin PRIMACY 3 Samochodowe Opony letnie 215/55 R17 94W - DOSTAWA GRATIS!

Michelin PRIMACY 3 Samochodowe Opony letnie 215/55 R17 94W - DOSTAWA GRATIS!

Dostępny od ręki

655,49 zł

+ dostawa od 0 zł
 • za darmo Kurier
 • za darmo Kurier
 • za darmo Kurier
Przejdź do sklepu

Tirendo

Informacje o produkcie

Potrzebujesz nowych opon letnich do swojego samochodu? Wybierz coś dobrego. Zapoznaj się z możliwościami, jakie dają Ci letnie opony Michelin PRIMACY 3.

Michelin PRIMACY 3 215/55 R17 94 W

Wprowadzenie

Dokładnie dobrane ogumienie wpływa nie tylko na lepszą przyczepność pojazdu, ale też pozwala zredukować spalanie i przedłuży żywotność naszych opon. Opony letnie zostały zaprojektowane na stosunkowo korzystne warunki pogodowe, które są raczej codziennością, w okresie od maja do początku listopada. Letnia "guma", to większa wytrzymałość, i przyczepność. A to za sprawą odpowiedniej mieszanki gumowej oraz odpowiedniemu bieżnikowaniu. Przekłada się to na niższą ścieralność i przyczepność na mokrych czy nagrzanych drogach. Pamiętaj, że wybór opony, nawet do jazdy w wyśmienitych warunkach, przekłada się na bezpieczeństwo prowadzenia auta. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i przezorności.

Michelin PRIMACY 3 215/55 R17 94 W

Specyfikacja

Są to opony z przeznaczeniem do samochodów osobowych. Opisywane ogumienie nada się do 17 - calowych felg i stosowanie ich do felg o innej średnicy może znacząco pogorszyć wydajność spalania oraz przyczepność i bezpieczeństwo podróżowania. Pamiętajmy, że tylko dokładny dobór wielkości pozwoli na zachowanie wszelkich cech opony. Owszem, można "naciągnąć" oponę na nieco większa felgę, jednak nie jest to polecane. Jeśli nie wiemy jaki rozmiar należy zamontować w naszym aucie warto sięgnąć do dokumentacji producenta. Szerokość opon oraz ich profil wpływają w znacznym stopniu na przyczepność i cichą jazdę. Szerokość opony wynosi 215 mm. Za dobrą przyczepność oraz niegłośną pracę odpowiada profil opony równy 55. Ważny jest na przykład indeks nośności, określający maksymalne obciążenie dobrze napompowanej opony, który wynosi 94 czyli 670 kg. Indeks prędkości, definiujący maksymalny pułap prędkości opony: W (czyli do 270 km/h). Szczegółową tabelę wartości konkretnych indeksów oraz ich przełożenie na konkretne wartości kilogramów i prędkości, można odnaleźć u producenta opony i u sprzedawcy ogumienia. Do tego nie należy też zapominać o innych właściwościach opon. Efektywność paliwowa, to ogólnie mówiąc zdolność opony do zmniejszenia spalania, za sprawą mniejszych oporów toczenia. Istnieje sześć kategorii: A,B,C.E,F,G, które określają oszczędność paliwową. Opisywana tutaj opona PRIMACY 3 posiada kategorię C. Przy wyborze opon letnich powinniśmy też zwrócić uwagę na to jak mogą się zachowywać na mokrej nawierzchni. Istnieje pięć ocen określających przyczepność ogumienia: A - najlepsza, B - dobra, C - dostateczna, E - średnia, F - słaba. Producent określił swój produkt, jako A. Zewnętrzny hałas toczenia określono na 69 dB.

Michelin PRIMACY 3 215/55 R17 94 W

Podsumowanie

Spośród wielu atutów opony Michelin PRIMACY 3 warto wymienić chociażby takie jak: konstrukcja zapewniająca zredukowane zużycie paliwa, dzięki czemu można zaoszczędzić do kilkudziesięciu złotych na każdy 1000 przejechanych kilometrów! Kolejny plus to dobra przyczepność na mokrej nawierzchni, co oznacza, że możesz czuć się bezpieczniej podczas jazdy w wilgotne i deszczowe dni. Dodatkowo testy wykazały, że opona Michelin PRIMACY 3 wyróżnia się niskim poziomem emitowanego hałasu, dzięki czemu Twoja podróż będzie znacznie bardziej komfortowa. Pamiętajmy, że jazda na letnich oponach będzie najskuteczniejsza wtedy, gdy ogumienie zostanie odpowiednio zamontowane. Instalujmy rozmiary wskazane przez twórcę samochodu. Montowanie szerszych opon nie poprawi prowadzenia, a czasem może nawet zaszkodzić. Tylko dobór ogumienia zgodny z zaleceniami producenta auta pozwala na uzyskanie wszelkich oczekiwanych parametrów opony.

Dane techniczne

Parametry
Profil opony 55
Szerokość opony 215
Średnica felgi R17
Typ pojazdu osobowy
Indeks nośności 94
Indeks prędkości W
Efektywność paliwowa C
Klasa przyczepności A
Poziom emisji hałasu 69

Opisy produktu Michelin PRIMACY 3 215/55 R17 94 W udostępniane przez sprzedawców

Sklep internetowy Opona.pl: Opis Michelin 215/55 R17 PRIMACY 3 GRNX [94] W

Opony Michelin Primacy 3 to bezpieczeństwo do potęgi 3. Doskonałe osiągi w hamowaniu zarówno na suchej, jak również na mokrej nawierzchni.Przyczepność na zakrętach na mokrej nawierzchni oraz wyjątkowe doświadczenie Micehlin w dziedzinie trwałości opon i oszczędności paliwa MICHELIN: marka nr 1 wg europejskich kierowców MICHELIN Primacy 3 będzie sukcesywnie zastępować oponę MICHELIN Primacy HP.

oponytanio.pl: Opis Michelin PRIMACY 3 215/55 R17 94W z listwą ochraniającą felgę (FSL) -DOSTAWA GRATIS!!! DOSTAWA GRATIS!!!

Zalety: • Krótkie hamowanie na mokrym • Doskonałe osiągi na suchym • Bezpieczeństowo i niezawodność Opis opony: BEZPIECZEŃSTWO DO POTĘGI 3 Doskonałe osiągi • w hamowaniu na SUCHEJ nawierzchni, • w hamowaniu na MOKREJ nawierzchni, • w przyczepności na ZAKRĘTACH na mokrej nawierzchni, oraz wyjątkowe doświadczenie MICHELIN w dziedzinie trwałości opon i oszczędności paliwa TYLKO Z MICHELIN OSIĄGI BEZ ŻADNYCH KOMPROMISÓW: • Z oponami MICHELIN nie musisz wybierać między bezpieczeństwem, trwałością opon i oszczędnością paliwa.

BEZPIECZEŃSTWO DROGOWE W CENTRUM UWAGI: • Wkład Michelin w bezpieczeństwo drogowe. • NOWA RZEŹBA BIEŻNIKA Dzięki nowej, opatentowanej rzeźbie bieżnika z samoblokującymi się lamelami, podczas intensywnego hamowania cała powierzchnia klocków bieżnika opony MICHELIN Primacy 3 przylega do podłoża.

W konstrukcji lameli wykorzystano podpory przylegające do klocków bieżnika, które podczas hamowania zapobiegają odkształceniu się klocków bieżnika, w efekcie uzyskuje się większą siłę hamowania i krótszą drogę hamowania. • NOWA, OPATENTOWANA MIESZANKA GUMY Nowa, opatentowana mieszanka gumy MICHELIN Primacy 3 optymalizuje przyczepność we wszystkich warunkach użytkowania bez poświęcania innych parametrów osiągów, czyli zużycia paliwa i trwałości.

Nowa mieszanka jest unikatowym i złożonym połączeniem różnych elastomerów, środka wzmacniającego na bazie krzemionki i żywicowych substancji zmiękczających. To, co czyni mieszankę innowacyjną, to nie tylko same jej składniki, ale optymalne proporcje każdego ze składników oraz sposób ich połączenia.

BestOPONY.pl: Opis Michelin PRIMACY 3 215/55 R17 94 W Możliwy odbiór i montaż KRK NH

Doskonałe osiągi w hamowaniu na SUCHEJ nawierzchni, w hamowaniu na MOKREJ nawierzchni, w przyczepności na ZAKRĘTACH na mokrej nawierzchni oraz wyjątkowe doświadczenie MICHELIN w dziedzinie trwałości opon i oszczędności paliwa

Tirendo: Opis Michelin PRIMACY 3 Samochodowe Opony letnie 215/55 R17 94W - DOSTAWA GRATIS!

Michelin PRIMACY 3 Opony letnie 215/55 R17 94W. Oznakowanie opon w UE: Ekonomiczność: C, Przyczepność na mokrej nawierzchni: A, Hałas toczenia: 69dB, Klasa opony: C1, Klasa hałasu toczenia: 2. Eko opony z niskim poziomem zużycia i niską emisją zanieczyszczeń

Dodaj swoją opinię

Powiązane kategorie