Menu

Nokian WR D4 225/50 R18 95 H

Cechy produktu

 • Producent Nokian 
 • Szerokość przekroju 225 
 • Wysokość profilu 50 
 • Średnica osadzenia R18 
 • Indeks nośności 95 
 • Indeks prędkości
 • Typ pojazdu osobowy 
 • Efektywność paliwowa
 • Poziom emisji hałasu 69 dB
 • Przyczepność na mokrej nawierzchni

Opis

nieprzeciętna przyczepność

Pierwsza zimowa opona z wyższej półki do samochodów osobowych z notą A w kategorii przyczepności na mokrej nawierzchni, która oznacza o sporo krótszą drogę hamowania.

Dzięki licznym innowacjom Nokian WR D4 jest mistrzem przyczepności i gwarantuje bezpieczną, zrównoważoną jazdę.

 • najlepsza przyczepność zimą
 • Stabilność i komfort jazdy
 • Samochody klasy przeciętnej

większa przyczepność zimą, ulepszone wyczucie prowadzenia
Każdy blok i lamela w wysmakowanym wzorze bieżnika ma precyzyjny kształt i dokładnie zdefiniowaną rolę, co przekłada się na wspaniałą przyczepność i prowadzenie.

Kontrolowane prowadzenie
Obszar centralny jest zdominowany przez konkretne i masywne żebro centralne. Lamele potężnego żebra centralnego nie biegną przez całą jego szerokość, co rozszerza precyzję i kontrolę prowadzenia.

staranna przyczepność, świetna niepodatność na ścieranie, niskie zużycie paliwa
wyjątkowe rozłożenie cząsteczek mieszanki kauczukowej Nokian Twin Trac Silica, zawierającej naturalny kauczuk, krzemionkę i olej rzepakowy, zagwarantuje wspaniałe wyniki na śniegu i mokrej nawierzchni.

technika cichych ścian bocznych

Specjalnie dobrana mieszanka gumy pomiędzy ścianami bocznymi a bieżnikiem wydajnie tłumi hałas i wibracje, które są przenoszone z nawierzchni do we wnętrzu pojazdu poprzez ściany boczne.

Wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych z płatkiem śniegu podnosi poziom bezpieczeństwa, a także komfortu jazdy.

Wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych z płatkiem śniegu w modelu Nokian WR D4 zapewnia Ci bezpieczne prowadzenie w zimowych warunkach. Głębokość bieżnika podawana jest w liczbach od 8 do 4 mm. Liczby znikają jedna po drugiej wraz z stoponiowym zużywaniem się opony i zmniejszaniem się głębokości bieżnika. Płatek śniegu pozostaje widoczny do momentu osiągnięcia 4mm głębokości. Gdy przestanie być dostrzegalny, oznacza to, że czas na zamianę opon. Rowki muszą mieć conajmniej 4 mm głebokości, aby zapewnić odpowiednią przyczepność na śniegu i uniemożliwiać zjawisku aquaplaningu. Marka Nokian Tyres opracowała i opantentowała wskaźnik bezpieczeństwa opon zimowych. Takiej innowacji nie wprowadził żaden inny producent.

Opony typu Flat Run - opcja kontynuowania podróży na oponach pomimo utraty ciśnienia

technika Flat Run pozwala na przejechanie na oponach pomimo utraty ciśnienia dystansu choćby 50 km przy założeniu że pojazd jest w pełni obciążony. Jeśli samochodem podróżuje tylko kierowca, dystans ten może zostać wydłużony do maksymalnie 150 km.

Nokian Tyres zaleca zredukowanie prędkości do max 80km/h. W sytuacji skomplikowanych warunków atmosferycznych np.: śliska nawierzchnia Nokian Tyres zaleca ogranicznie prędkości w pojeździe do max 50 km/h.

Opony Nokian Flat Run muszą być montowane w połączeniu z układem kontroli ciśnienia (TPMS). Montaż opon i systemu TPMS powinien wykonać trafnie przeszkolony sprzedawca.

Zalecamy montaż opon Nokian Flat Run na felgach z oznaczeniem EH2 tj. Z rozszerzonym garbem, które gwarantują dociśnięcie stopki w sytuacji utraty ciśnienia.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.