Menu

Nokian WR Snowproof 185/70 R14 88 T

Cechy produktu

  • Producent Nokian 
  • Szerokość przekroju 185 
  • Wysokość profilu 70 
  • Średnica osadzenia R14 
  • Indeks nośności 88 
  • Indeks prędkości

Opis

nowe opony Nokian WR Snowproof – spokój ducha na zimowych drogach

nowe Nokian WR Snowproof to solidne i bezusterkowe opony, które gwarantują bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Wykonane specjalnie z myślą o kierowcach Europy Środkowej całkowitą kontrolę nawet w trakcie gwałtownych opadów śniegu czy nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym jezdni.

Najważniejsze innowacje:

technologia Alpine Sense Grip: perfekcyjna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym. Adekwatna rzeźba bieżnika pozwala na skuteczne likwidowanie śniegu i błota pośniegowego spod opony, w trakcie, gdy standardowe lamele perfekcyjną wzdłużną i poprzeczną przyczepność nawet na głębokim śniegu. W dodatku, dzięki zastosowaniu mieszanki gumowej Alpine Grip opony perfekcyjnie sprawdzają się zarówno w skomplikowanych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur.

Snow Claws: rewelacyjna przyczepność na śniegu i lodzie. Nowoczesne wypustki Snow Claws sprawiają, że opona znakomicie trzyma się nawierzchni w czasie jazdy jednocześnie po puszystym śniegu jak i miękkim terenie gwarantując maksymalną przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania. Zapewniają one także lepsze prowadzenie bardzo przy ostrych zakrętach czy zmianie pasa ruchu.

Brake Boosters dla ulepszonej przyczepności w trakcie hamowania: Znajdujące się na blokach barku opony specjalne stabilizatory rozszerzają przyczepność podczas hamowania na śniegu, a ich ząbkowane krawędzie sprawiają, iż auto lepiej trzyma się drogi w dodatku na śniegu.

Specjalnie zaprojektowane rowki opony: Wysoka oporność na zjawisko slushplaningu standardowe zagłębienia na całej długości bieżnika przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody. Podwójne rowki odprowadzają wodę spod kół, żeby następnie pousuwać ją z powierzchni opony. Polerowane rowki też przyspieszają odprowadzanie wody gwarantując większe bezpieczeństwo i ułatwiając prowadzenie auta w czasie deszczu.

technika cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology): pokaźniejszy komfort jazdy dzięki nowoczesnej mieszance gumowej i unikatowej konstrukcji. Specjalna strefa na ścianie bocznej opony odpowiada za redukcję hałasu i absorpcję wibracji przenoszonych z nawierzchni drogi przez bieżnik zezwalając ograniczyć poziom hałasu we wnętrzu pojazdu.

Nokian WR Snowproof to nowy model opon zimowych klasy premium wytworzonych, żeby zapewnić kierowcom z Europy Środkowej spokój ducha w czasie zimowych podróży. Nokian WR Snowproof oferują perfekcyjną przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym dając gwarancję bezpieczeństwa w czasie codziennej jazdy. Dzięki opracowanej przez Nokian Tyres postępowej technologii Alpine Sense Grip Nokian WR Snowproof są w stanie sprostać każdym zimowym warunkom. Nowe opony obszerniejszą stabilność i bardziej przewidywalne zachowanie pojazdu oferując udoskonalone prowadzenie równocześnie na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta i malowniczych górskich drogach.

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano postępową mieszankę gumową Alpine Grip, dzięki której opony te perfekcyjnie sprawdzają się jednocześnie w trudnych, zimowych warunkach jak i przy łagodniejszej pogodzie zachowując swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Opony znamionują się także szczególnie niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa i zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

Nowy model dostępny jest w pięciu kategoriach prędkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Oferuje także pokaźny wybór spośród aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali. Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres proponuje obszerny wachlarz opon zimowych – w tym modne modele Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach wymiarowych przypasowanych do aktualnie dostępnych na rynku samochodów.

Opony Nokian WR Snowproof wytwarzane zostały przez najdalej na północ wysuniętego producenta opon i twórcę pierwszej na świecie opony zimowej – markę Nokian Tyres, która obecnie ponad 100 patentów na rozwiązania mające zapewniać pokaźniejsze bezpieczeństwo zimą. Nokian Tyres to także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i jednostajnego rozwoju.

Alpine Sense Grip – nieprzeciętna przyczepność, przyjemne prowadzenie

Występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy nieprzewidziane zmiany pogody wiążą się z częstymi, ulewnymi deszczami, które prowadzą do powstawania błota pośniegowego. Sytuacja na drodze może błyskawicznie stać się niebezpieczna, gdy powierzchnia jezdni pokryta jest wodą i błotem, które w okresie zimowym potęguje intensywne posypywanie jezdni solą.

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres, niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze cechy ogumienia podczas, gdy gwarancja bezpieczeństwa w arcytrudnych warunkach takich jak śnieg na drodze i dobra przyczepność na błocie pośniegowym znalazły się w pierwszej trójce.*

progresywna technologia Alpine Sense Grip zastosowana w oponach Nokian WR Snowproof zapewnia znakomitą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym, a także bardziej przewidywalne zachowanie, a także obszerniejszą stabilność auta. Każda lamela i blok bieżnika tej przyjaznej dla środowiska opony premium pełni określoną funkcję, a w połączeniu ze specjalną mieszanką gumową Alpine Grip zapewnia bezpieczne i wygodne prowadzenie oraz obszerniejszą stabilność i całkowitą kontrolę nawet w nieprzewidzianych sytuacjach.

„Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni np. W celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem stanowią dla kierowców duże wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju artykułu nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, żeby działać niczym pasy samochodowe gwarantując maksymalne bezpieczeństwo w skrajnych warunkach. Kierowca zachowuje całkowitą kontrolę nad pojazdem nawet na granicy przyczepności. Opracowana przez Nokian Tyres technika Alpine Sense Grip sprawia, że opony dopasowują się do zmiennych warunków pogodowych ulepszoną przyczepność i obszerniejsza kontrolę choćby w najmocniej ekstremalnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa” – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Bezpieczeństwo na śniegu

Każdy blok, lamela i rowek tej innowacyjnej opony o symetrycznej, agresywnej rzeźbie bieżnika zaprojektowane zostały w taki sposób, żeby oferować większe bezpieczeństwo jednocześnie na mokrej nawierzchni autostrad jak i przy silnych górskich śnieżycach. Zaimplementowany także w oponach zimowych z linii Nokian Hakkapeliitta profil bieżnika w kształcie strzały opracowany z myślą o panujących na dalekiej północy arktycznych warunkach powiększa zdolności samoczyszczące opony dzięki temu nie zapycha się ona śniegiem i błotem pośniegowym.

Przecinające bloki bieżnika charakterystyczne lamele o nieregularnych krawędziach i różnorodnej głębokości tworzą gęstą siatkę zapewniając idealną wzdłużną i poprzeczną przyczepność choćby na głębokim śniegu. Nieelastyczne bloki na barku opony wyposażone zostały w ciężkie lamele, które poprawiają trakcję. Taka kompozycja bieżnika powiększa przyczepność na śniegu i lepszą kontrolę podczas wchodzenia w zakręty.

postępowe wypustki Snow Claws umiejscowione pomiędzy blokami bieżnika i na barkach opony pokaźniejszą stabilność na lodzie i śniegu, bardzo w czasie przyspieszania i hamowania, a specjalne stabilizatory Brake Boosters na klockach bieżnika – jeszcze lepszy kontakt z nawierzchnią zwłaszcza w czasie hamowania.

dokładna kontrola jazdy, nawet na błocie pośniegowym

Nowa Nokian WR Snowproof to istny kameleon wśród opon zimowych. Równocześnie budowa opony jak i mieszanka gumowa zastosowana do jej produkcji zostały precyzyjnie opracowane w laboratoriach na całym świecie i kompleksowo przetestowane przez wiodących producentów opon zimowych. Cykl rozwoju opony obejmował aż cztery lata testów w arktycznych warunkach Laponii przeprowadzonych w należącym do Nokian Tyres ośrodku badawczym „Białe Piekło” położonym w fińskiej miejscowości Ivalo. Poza krainą śniegu i lodu Nokian WR Snowproof przeszły także kolekcję testów na kilku europejskich torach testowych w Hiszpanii i w Niemczech pod kątem zachowania na mokrej i suchej nawierzchni.

niepodatność na slushplaning (zjawisko wpadania w poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym) była jedną z cech, na której niezwykle zależało twórcom nowego modelu opony. Jak pokazują badania, błoto pośniegowe to jedno z najniebezpieczniejszych, zjawisk występujących zimą, którego obawia się zdecydowana większość kierowców. Topniejący śnieg i powstająca na powierzchni jezdni tzw. Poduszka wodna, niekiedy w połączeniu z warstwą lodu stanowią poważne wyzwanie choćby dla doświadczonych kierowców. Dzięki szczególnym warunkom na torze testowym w Nokii możliwe było przeprowadzenie specjalnych testów, które pozwoliły na stworzenie opony minimalizującej ryzyko wystąpienia slushplaningu.

Specjalnie zaprojektowane rowki na całej długości opony przyspieszają likwidowanie błota pośniegowego i wody, w trakcie gdy głębokie podwójne rowki po obu stronach grzbietu bieżnika efektywnie odprowadzają wodę spod kół, aby następnie, dzięki systemowi wzajemnie połączonych ze sobą wgłębień, wyeliminować ją poza powierzchnię opony.

spore polerowane rowki wychodzące na bok opony na dodatek przyspieszają odprowadzanie wody gwarantując pokaźniejsze bezpieczeństwo i pewniejsze prowadzenie w czasie deszczu.

skrupulatne, pewne prowadzenie

obfite wahania pogody spowodowane globalnym ociepleniem powodują, iż w Europie Środkowej jazdą zimą coraz częściej odbywa się na pokrytej wodą nawierzchni lub gołym asfalcie. Progresywna rzeźba i adekwatna budowa bieżnika sprawiają, iż opony Nokian WR Snowproof obszerniejszą stabilność i udoskonaloną przyczepność dzięki czemu auto reaguje w sposób szybki i przewidywalny. Pewny, dynamiczny kontakt z nawierzchnią skutkuje ulepszoną trakcją i większą wytrzymałością niezależnie od warunków pogodowych.

Centralny obszar opony zdominowany jest poprzez mocne, masywne żebro, co przekłada się na nadzwyczajną sterowność i pokaźniejszą stabilność. Bloki bieżnika z zygzakowatymi lamelami łączą się po obu stronach z żebrem opony wytwarzając wzór przypominający kształtem rosnące drzewo. Ostre, nieregularne krawędzie otwierają się i zamykają, gdy samochód zwalnia lub przyspiesza gwarantując tym samym ulepszoną przyczepność.

Specjalny system zintegrowanych bloków, w którym każde trzy klocki bieżnika są ze sobą połączone, udoskonaloną przyczepność na śniegu. Dodatkowo, dno rowków opony skonstruowane jest w taki sposób, aby wspierać staranne i precyzyjne prowadzenie na suchej nawierzchni choćby przy obfitych szybkościach.

komfortowa i ekologiczna jazda

Oprócz bezpieczeństwa ważnym czynnikiem umożliwiającym kierowcy czerpanie przyjemności z prowadzenia samochodu jest komfort jazdy. Nowe Nokian WR Snowproof to bezpieczne i ciche opony, które całkowitą wygodę na każdej nawierzchni.

zaimplementowana w Nokian WR Snowproof technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) widocznie poprawia komfort jazdy. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa, z której zrobiona jest przestrzeń między ścianą boczną, a bieżnikiem absorbuje hałas i redukuje drgania powstające na powierzchni jezdni i opony; uzupełniające ograniczenie hałasu zagwarantuje mieszanka gumowa Clinch zastosowana w okolicy stopki opony. W połączeniu ze sobą oba te rozwiązania zapewniają niski poziom hałasu toczenia we wnętrzu pojazdu.

używane na terenie Unii Europejskiej etykiety opon usprawniające konsumentom ich porównywanie wskazują jednoznacznie na nieszablonowy charakter Nokian WR Snowproof. Opony te nie tylko gwarantują bezpieczną jazdę w śniegu, ale także idealne sprawdzają się przy deszczu i błocie pośniegowym. Pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni Nokian WR Snowproof znajdują się wśród liderów klasy B natomiast jeśli chodzi o opór toczenia, który przekłada się na zużycie paliwa, należą, w zależności od wymiaru, do klasy B lub C.

nowoczesna mieszanka gumowa zagwarantuje większą przyczepność i oszczędność paliwa

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano użytkowaną w oponach Nokian Hakkapeliitta mieszankę gumową opracowaną specjalnie z myślą o panujących zimą na północy trudnych warunkach wzbogaconą o komponenty, które powodują, iż opona wyśmienicie sprawdza się ponadto przy łagodniejszej pogodzie i zachowuje swoje parametry w szerokim zakresie temperatur. Rewolucyjna mieszanka gumowa Alpine Grip w kompletnie nowy sposób łączy ze sobą naturalny kauczuk, krzemionkę, a także użyteczne polimery. Ten progresywny, dynamiczny związek odpowiada za świetną przyczepność opony jednocześnie na śniegu jak i w deszczu.

Dzięki specjalnemu wzorowi bieżnika i mieszance gumowej o wysokiej zawartości krzemionki Nokian WR Snowproof cechują się niezwykle niskim oporem toczenia, co umożliwia obszerniejszą oszczędność paliwa oraz ograniczenie emisji spalin samochodowych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Znajdujący się w oponie opatentowany wskaźnik Winter Safety Indicator (WSI) dodatkowo polepsza bezpieczeństwo wskazując aktualną głębokość bieżnika w milimetrach wraz z symbolem śnieżynki, która znika, gdy przekroczona zostanie granica 4 mm. Gdy to nastąpi firma zaleca podmianę opon na nowe.

Wartość korzystnego ciśnienia oraz właściwe położenie opony można odczytać na jej bocznej powierzchni, co także służy poprawie bezpieczeństwa. W polu informacyjnym można oznaczyć właściwe położenie opony w trakcie jej podmiany i dobre ciśnienie. Ze względów użytecznych dopełniające miejsce przeznaczono także na informację o momencie przykręcania śrub koła.

Nokian WR Snowproof – Spokój ducha na zimowych drogach

  • perfekcyjna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym
  • Pewne i bardziej przewidywalne prowadzenie
  • Niski opór toczenia zezwalający na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.