Menu

Nokian WR Snowproof 195/60 R15 88 T

Cechy produktu

  • Producent Nokian 
  • Szerokość przekroju 195 
  • Wysokość profilu 60 
  • Średnica osadzenia R15 
  • Indeks nośności 88 
  • Indeks prędkości

Opis

nowe opony Nokian WR Snowproof – spokój ducha na zimowych drogach

świeże Nokian WR Snowproof to solidne i bezawaryjne opony, które gwarantują bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Wytworzone specjalnie z myślą o kierowcach Europy Środkowej pełną kontrolę nawet w trakcie gwałtownych opadów śniegu czy nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym jezdni.

Najważniejsze innowacje:

technologia Alpine Sense Grip: nieprzeciętna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym. Adekwatna rzeźba bieżnika umożliwia sprawne eliminowanie śniegu i błota pośniegowego spod opony, podczas, gdy typowe lamele wspaniałą wzdłużną i poprzeczną przyczepność choćby na głębokim śniegu. Na dodatek, dzięki zastosowaniu mieszanki gumowej Alpine Grip opony nadzwyczajnie sprawdzają się równocześnie w trudnych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje atrybuty w szerokim zakresie temperatur.

Snow Claws: świetna przyczepność na śniegu i lodzie. Nowoczesne wypustki Snow Claws powodują, że opona znakomicie trzyma się nawierzchni w czasie jazdy zarówno po puszystym śniegu jak i miękkim terenie zapewniając maksymalną przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania. Zapewniają one także lepsze prowadzenie szczególnie przy ostrych zakrętach czy zmianie pasa ruchu.

Brake Boosters dla lepszej przyczepności podczas hamowania: Znajdujące się na blokach barku opony specjalne stabilizatory zwiększają przyczepność w trakcie hamowania na śniegu, a ich ząbkowane krawędzie sprawiają, iż auto lepiej trzyma się drogi jeszcze na śniegu.

Specjalnie zaprojektowane rowki opony: Wysoka wytrzymałość na zjawisko slushplaningu typowe zagłębienia na całej długości bieżnika przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody. Podwójne rowki odprowadzają wodę spod kół, żeby następnie zlikwidować ją z powierzchni opony. Polerowane rowki dodatkowo przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając obszerniejsze bezpieczeństwo i ułatwiając prowadzenie auta w czasie deszczu.

technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology): obszerniejszy komfort jazdy dzięki innowacyjnej mieszance gumowej i wyjątkowej konstrukcji. Specjalna strefa na ścianie bocznej opony odpowiada za redukcję hałasu i absorpcję wibracji przenoszonych z nawierzchni drogi przez bieżnik pozwalając ograniczyć poziom hałasu w środku pojazdu.

Nokian WR Snowproof to nowy model opon zimowych klasy premium wytwarzanych, żeby zapewnić kierowcom z Europy Środkowej spokój ducha w czasie zimowych podróży. Nokian WR Snowproof proponują doskonałą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym dając gwarancję bezpieczeństwa w czasie codziennej jazdy. Dzięki opracowanej przez Nokian Tyres progresywnej technologii Alpine Sense Grip Nokian WR Snowproof są w stanie sprostać każdym zimowym warunkom. Świeże opony większą stabilność i bardziej przewidywalne zachowanie pojazdu oferując ulepszone prowadzenie zarówno na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta i malowniczych górskich drogach.

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano nowoczesną mieszankę gumową Alpine Grip, dzięki której opony te nieprzeciętnie sprawdzają się zarówno w nieprzystępnych, zimowych warunkach jak i przy łagodniejszej pogodzie zachowując swoje cechy w szerokim zakresie temperatur. Opony charakteryzują się także nad wyraz niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa oraz zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

Nowy model dostępny jest w pięciu kategoriach prędkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Proponuje także pokaźny wybór spośród aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali. Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres oferuje obszerny wachlarz opon zimowych – w tym modne modele Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach rozmiarowych dobranych do obecnie dostępnych na rynku samochodów.

Opony Nokian WR Snowproof wytworzone zostały poprzez najdalej na północ wysuniętego producenta opon oraz twórcę pierwszej na świecie opony zimowej – producenta Nokian Tyres, która aktualnie ponad 100 patentów na rozwiązania mające zapewniać obszerniejsze bezpieczeństwo zimą. Nokian Tyres to także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.

Alpine Sense Grip – perfekcyjna przyczepność, przyjemne prowadzenie

Występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy niespodziane zmiany pogody wiążą się z częstymi, ulewnymi deszczami, które prowadzą do powstawania błota pośniegowego. Sytuacja na drodze może szybko stać się niebezpieczna, gdy powierzchnia jezdni pokryta jest wodą i błotem, które w okresie zimowym potęguje intensywne posypywanie jezdni solą.

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres, niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze cechy ogumienia w trakcie, gdy gwarancja bezpieczeństwa w ekstremalnych warunkach takich jak śnieg na drodze i dobra przyczepność na błocie pośniegowym znalazły się w pierwszej trójce.*

innowacyjna technologia Alpine Sense Grip zaimplementowana w oponach Nokian WR Snowproof zapewnia znakomitą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym i bardziej przewidywalne zachowanie oraz obszerniejszą stabilność auta. Każda lamela i blok bieżnika tej przyjaznej dla środowiska opony premium pełni określoną funkcję, a w połączeniu ze specjalną mieszanką gumową Alpine Grip gwarantuje bezpieczne i wygodne prowadzenie oraz pokaźniejszą stabilność i pełną kontrolę choćby w niespodzianych sytuacjach.

„Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni np. W celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem stanowią dla kierowców obfite wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju towaru nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, by działać niczym pasy samochodowe zapewniając maksymalne bezpieczeństwo w arcytrudnych warunkach. Kierowca zachowuje całkowitą kontrolę nad pojazdem choćby na granicy przyczepności. Opracowana przez Nokian Tyres technika Alpine Sense Grip sprawia, że opony dostosowują się do zmiennych warunków pogodowych ulepszoną przyczepność i obszerniejsza kontrolę choćby w najmocniej arcytrudnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa” – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Bezpieczeństwo na śniegu

Każdy blok, lamela i rowek tej innowacyjnej opony o symetrycznej, zadziornej rzeźbie bieżnika zaprojektowane zostały w taki sposób, by oferować obszerniejsze bezpieczeństwo równocześnie na mokrej nawierzchni autostrad jak i przy silnych górskich śnieżycach. Zastosowany także w oponach zimowych z linii Nokian Hakkapeliitta profil bieżnika w kształcie strzały opracowany z myślą o panujących na dalekiej północy arktycznych warunkach zwiększa zdolności samoczyszczące opony dzięki czemu nie zapycha się ona śniegiem i błotem pośniegowym.

Przecinające bloki bieżnika typowe lamele o nieregularnych krawędziach i różnej głębokości tworzą gęstą siatkę gwarantując perfekcyjną wzdłużną i poprzeczną przyczepność choćby na głębokim śniegu. Nieelastyczne bloki na barku opony zaopatrzone zostały w ciężkie lamele, które poprawiają trakcję. Taka kompozycja bieżnika powiększa przyczepność na śniegu i ulepszoną kontrolę podczas wchodzenia w zakręty.

nowoczesne wypustki Snow Claws umiejscowione pomiędzy blokami bieżnika i na barkach opony większą stabilność na lodzie i śniegu, bardzo w czasie przyspieszania i hamowania, a specjalne stabilizatory Brake Boosters na klockach bieżnika – jeszcze lepszy kontakt z nawierzchnią zwłaszcza w czasie hamowania.

dokładna kontrola jazdy, nawet na błocie pośniegowym

Nowa Nokian WR Snowproof to istny kameleon wśród opon zimowych. Jednocześnie budowa opony jak i mieszanka gumowa zaimplementowana do jej produkcji zostały starannie opracowane w laboratoriach na całym świecie i kompleksowo przetestowane przez wiodących producentów opon zimowych. Cykl rozwoju opony obejmował aż cztery lata testów w arktycznych warunkach Laponii przeprowadzonych w należącym do Nokian Tyres ośrodku badawczym „Białe Piekło” położonym w fińskiej miejscowości Ivalo. Poza krainą śniegu i lodu Nokian WR Snowproof przeszły także kolekcję testów na kilku europejskich torach testowych w Hiszpanii i w Niemczech pod kątem zachowania na mokrej i suchej nawierzchni.

wytrzymałość na slushplaning (zjawisko wpadania w poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym) była jedną z cech, na której bardzo zależało twórcom nowego modelu opony. Jak pokazują badania, błoto pośniegowe to jedno z najniebezpieczniejszych, zjawisk występujących zimą, którego obawia się zdecydowana większość kierowców. Topniejący śnieg i powstająca na powierzchni jezdni tzw. Poduszka wodna, niekiedy w połączeniu z powłoką lodu stanowią poważne wyzwanie choćby dla doświadczonych kierowców. Dzięki szczególnym warunkom na torze testowym w Nokii możliwe było przeprowadzenie specjalnych testów, które pozwoliły na stworzenie opony minimalizującej ryzyko wystąpienia slushplaningu.

Specjalnie zaprojektowane rowki na całej długości opony przyspieszają usuwanie błota pośniegowego i wody, podczas gdy głębokie podwójne rowki po obu stronach grzbietu bieżnika produktywnie odprowadzają wodę spod kół, by następnie, dzięki systemowi wzajemnie połączonych ze sobą wgłębień, wyeliminować ją poza powierzchnię opony.

obfite polerowane rowki wychodzące na bok opony także przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając pokaźniejsze bezpieczeństwo i pewniejsze prowadzenie w czasie deszczu.

dokładne, pewne prowadzenie

znaczne wahania pogody spowodowane globalnym ociepleniem sprawiają, iż w Europie Środkowej jazdą zimą coraz częściej odbywa się na pokrytej wodą nawierzchni albo gołym asfalcie. Nowoczesna rzeźba i stosowna budowa bieżnika sprawiają, że opony Nokian WR Snowproof pokaźniejszą stabilność i udoskonaloną przyczepność dzięki czemu auto reaguje w sposób prędki i przewidywalny. Pewny, dynamiczny kontakt z nawierzchnią skutkuje lepszą trakcją i obszerniejszą wytrzymałością niezależnie od warunków pogodowych.

Centralny obszar opony zdominowany jest przez potężne, masywne żebro, co przekłada się na nadzwyczajną sterowność i większą stabilność. Bloki bieżnika z zygzakowatymi lamelami łączą się po obu stronach z żebrem opony tworząc wzór przypominający kształtem rosnące drzewo. Ostre, nieregularne krawędzie otwierają się i zamykają, gdy samochód zwalnia albo przyspiesza zapewniając tym samym ulepszoną przyczepność.

Specjalny system zintegrowanych bloków, w którym każde trzy klocki bieżnika są ze sobą połączone, lepszą przyczepność na śniegu. Dodatkowo, dno rowków opony skonstruowane jest w taki sposób, żeby wspierać skrupulatne i precyzyjne prowadzenie na suchej nawierzchni nawet przy obfitych szybkościach.

komfortowa i naturalna jazda

Oprócz bezpieczeństwa ważnym czynnikiem umożliwiającym kierowcy czerpanie przyjemności z prowadzenia samochodu jest komfort jazdy. Świeże Nokian WR Snowproof to bezpieczne i ciche opony, które całkowitą wygodę na każdej nawierzchni.

zastosowana w Nokian WR Snowproof technika cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) wyraźnie poprawia komfort jazdy. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa, z której zrobiona jest przestrzeń pomiędzy ścianą boczną, a bieżnikiem absorbuje hałas i redukuje drgania powstające na powierzchni jezdni i opony; dodatkowe ograniczenie hałasu zapewnia mieszanka gumowa Clinch zastosowana w okolicy stopki opony. W połączeniu ze sobą oba te rozwiązania gwarantują niski poziom hałasu toczenia wewnątrz pojazdu.

użytkowane na terenie Unii Europejskiej etykiety opon upraszczające konsumentom ich porównywanie wskazują jednoznacznie na unikatowy charakter Nokian WR Snowproof. Opony te nie tylko zapewniają bezpieczną jazdę w śniegu, lecz także znakomite sprawdzają się przy deszczu i błocie pośniegowym. Pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni Nokian WR Snowproof znajdują się wśród liderów klasy B natomiast jeśli chodzi o opór toczenia, który przekłada się na zużycie paliwa, należą, w zależności od rozmiaru, do klasy B albo C.

postępowa mieszanka gumowa gwarantuje pokaźniejszą przyczepność i oszczędność paliwa

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano stosowaną w oponach Nokian Hakkapeliitta mieszankę gumową opracowaną specjalnie z myślą o panujących zimą na północy nieprzystępnych warunkach wzbogaconą o elementy, które sprawiają, że opona nadzwyczajnie sprawdza się na dodatek przy łagodniejszej pogodzie i zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Bezprecedensowa mieszanka gumowa Alpine Grip w w całości nowy sposób łączy ze sobą naturalny kauczuk, krzemionkę, a także ergonomiczne polimery. Ten postępowy, dynamiczny związek odpowiada za doskonałą przyczepność opony jednocześnie na śniegu jak i w deszczu.

Dzięki specjalnemu wzorowi bieżnika i mieszance gumowej o wysokiej zawartości krzemionki Nokian WR Snowproof znamionują się wyjątkowo niskim oporem toczenia, co zezwala na obszerniejszą oszczędność paliwa oraz ograniczenie emisji spalin samochodowych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Znajdujący się w oponie zastrzeżony wskaźnik Winter Safety Indicator (WSI) dodatkowo poprawia bezpieczeństwo wskazując aktualną głębokość bieżnika w milimetrach wraz z symbolem śnieżynki, która znika, gdy przekroczona zostanie granica 4 mm. Gdy to nastąpi producent zaleca zamianę opon na świeże.

Wartość prawidłowego ciśnienia i właściwe położenie opony można odczytać na jej bocznej powierzchni, co także służy poprawie bezpieczeństwa. W polu informacyjnym można oznaczyć właściwe położenie opony w trakcie jej zamiany i prawidłowe ciśnienie. Ze względów użytecznych dodatkowe miejsce dedykowano także na informację o momencie dokręcania śrub koła.

Nokian WR Snowproof – Spokój ducha na zimowych drogach

  • nadzwyczajna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym
  • Pewne i bardziej przewidywalne prowadzenie
  • Niski opór toczenia pozwalający na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.